Sayfa 7/15 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
Arama sonucu : 115 madde; 49 - 56 arası.

Konu: teknik merkezi 2 mi ki bu ne ki

1. pala ve okey

2. orta vadede palada artık okey oldugu için pozitif bakış açısı sonlandi (bist100 105 i geçse dahi ..)

Ne zaman ki bist100 86 bin gibi olur tekrar pozitif bakış açım hortlar

: Kısa vadeli aforizmalar :

İçinde bulunduğumuz düzeltme yaklaşık nerelerde biter ?

Doğal olarak akillardaki soru işareti bu

Bu piyasalarda sistem yada diğer bir ifadeyle algoritmalar üzerinden alım satım yapanlarin genel olarak ve de temel olarak kullandığı iki farklı algoritma yapısı vardır

Birincisi , hareketli ortalamalar ve rsi momentum Stoch ve benzerleri

İkincisi hybrid sistemler

Yada her ikisi de

İlk soluklanma yerimiz , günlük grafiklerde her iki grup üzerinden işlem yapan algoritmalarin en ağır olanının dahi sat verdiği yer olabilir

3. Hepinizin kurban bayramı MÜBAREK olsun

4.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    orta vadede palada artık okey oldugu için pozitif bakış açısı sonlandi (bist100 105 i geçse dahi ..)

Ne zaman ki bist100 86 bin gibi olur tekrar pozitif bakış açım hortlar

Bu piyasalarda sistem yada diğer bir ifadeyle algoritmalar üzerinden alım satım yapanlarin genel olarak ve de temel olarak kullandığı iki farklı algoritma yapısı vardır

Birincisi , hareketli ortalamalar ve rsi momentum Stoch ve benzerleri

İkincisi hybrid sistemler

Yada her ikisi de

İlk soluklanma yerimiz , günlük grafiklerde her iki grup üzerinden işlem yapan algoritmalarin en ağır olanının dahi sat verdiği yer olabilir
    Bugün itibariyle Sanırım short cakmamis günlük sistem kalmamıştır

Ortalamasıydi hybridiydi muhtemelen hepsi kizarmistir artık , en ağır olanı dahil

İdeal pivot için bugünün kapanisina kadar beklenip günün en düşüğüne kalın bir çizgi cekilebilinir

İşte oranin altı ve üstü hesabı kese kağıdı

Kabaca pivot saptamak ...

Nazikçe kar al noktalari saptamasi da kişiye kalmış

Ben kabasini yazarım ....

5. Şimdi

Biliyoruz ki Pala'nın elinde okey var ama okeyi nasıl atacak soru bu

Yani normal okey mi atacak yoksa çifte gidip mi okey atacak

Bunun cevabını Bist30 endekste ( vadeli değil ) kanal çalışması yaparak bulmaya çalıştım ve iki farklı sonuca yada alternatife vardım

Gördüklerim şunlar

Bu iki senaryo arasındaki farkı belirleyecek olan bölge 120.500 ile 117.500 arasindaki bölge

Eğer palacan çifte gidip okey atmak isterse ve bu bölge tutarsa , zamana göre değişiklik gösterebilir ama yaklaşık 135 bine kadar Bist30 u sürebilir

Yok eğer bu bölge tutmaz ise

O zamanda yine spotta 110 binin altına sarkmasini beklerim

Yani kararsızlık banti 3000 desem ki aslında gördüğüm 118-120 de 500 alttan ve üstten pay bıraktım

Yukarı 15.000 aşağı 15.000 marjı var diyebilirim

Gerisi strateji ve oyun planı .....

6. Piyasanın daha doğrusu grafiklerin pek yüzüne baktigim yok

Yukarıda bahsetmiş olduğum kararsız bölgede takılıp duruyorlar

Yalnız şu var ki , konjektur değişti gibi gözüküyor

Eylül ve Ekim aylarında konjekturun değişip değişmediği iyice netlesir

Bu olası değişim teknik ve grafiklere bağlı çıkarmış olduğum bir değişim ancak piyasanın çıkmasıyla inmesiyle çok da alakalı gözükmüyor

Bu son cümlem bile konjektural değişimi ifade ediyor aslında ancak dediğim gibi bir iki ay içinde iyice netlesir

Bu kuvvetle olası dediğim değişim kötü yönde değil aksine piyasamizin bağlı olduğu zinciri kıran bir olası değişim

Ve tamamıyla de grafiksel olarak gözüküyor

Yaaaaa

Şimdilik Bu mevzuyu bir kaç aylığına rafa kaldırıp klasik olarak devam edecegiz her zamanki gibi

7. BIST de öyle değil ama dolar grafiklerin de bir konsalidasyon bir dengelenme sürecine işaret ediyor görünüm

Uzun vade ortalamalar yapıştı birbirlerine , kısa vade ortalamalar da uzunlarin yanına hamle yapıyorlar ki kısa vadeler hemen kıvamına gelir

Bu da hepimizin bildiği gibi sıkışma demektir ve bu da bir yöne sert hareket demektir

Bu noktada haftalık yada aylık grafikler den yardım istenebilir

Onlara bakınca usdtry de 5.62 nin altinda haftalık kapanış gerçekleşmediği sürece ben sert kirilimin dolar lehine olacağını düşünüyorum

5.62 aşağıya kirilirsa da bu senaryo iptal olmasa bile beklemeye girer ama iptal olmaz diye düşünüyorum

8. Kısa vadeli trade için

5.70 -5.71

bandı net olarak pivot diyebilirim

Sayfa 7/15 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •