Sayfa 6/15 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 115 madde; 41 - 48 arası.

Konu: teknik merkezi 2 mi ki bu ne ki

1.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    ****1******
    Teknik alacak listesi bakalım ne zaman tamamlanabilecek ,beş adet alacak var

sonrasi technical diving alarm

****2****

2. 5 şartın 4 u tamam

5 inci 2 gündür direkten dönüyor ve ısrarla orada sürekli marjı bir açıp bir kapıyor

Enteresan bir durum var

Bugünden artık bir cacık olmaz , önümüzdeki günlere ve de maçlara bakacağız artık

3. Yarın ve ptesi gerek biz de gerekse de ABD ve Avrupa tarafında çalkantı artabilir gibi duruyor teknik olarak

Normalde ne yarın ne de ptesi ne Fed ne Ecb ne de Boj dan bir açıklama beklenmiyor ama belki veri açıklama falan fıstık vardır

4. Yukarıdaki 5 madde birbiriyle uyumlu çalıştığı zaman sat sinyali üretilir , eğer bunlardan biri yan cizerse diğerlerinin de feyk olma ihtimali yüzde yüze yakındır

Bu 5 maddeden birisi her sat bölgesine yaklaştığımızda gaza hafif dokunsa finish çizgisine girebilecek iken ısrarla el frenini çekiyor

Bu madde aylık indikatörum , benim için diğer 4 maddenin lokomotifi diyebilirim

Aylık indikatör sat verecek ki diğer 4 teknik elemanla ince ayar çekip sat zamanını netlestirebileyim

O aylık indikatör de hem bizdeki yabancı takasın dolar bazlı değeri , endeksin dolar bazlı değeri , dxy ve ABD 10 yıllık verilerinden oluşan bir formül

İşte bu hipne indikator sürekli sorun yaratıyor

Lokomotif sorun yarattığı sürece vagonların ne söylediği önemini yitirdiği için görünüm halen pozitif diyebilirim

Düzeltmeler geri çekilmeler olur mu , olursa ne kadar olur bir fikrim yok

Ancak bunların SU AN İCİN alım fırsatı yaratacagini düşünüyorum

Her an renk değişebilir çok yakın ama şu anda degisen bir şey

Sonuç olarak Pozitif görüş acıma tekrar dönüyorum

Bu arada bist100 de 101-104 arası hayli bereketsiz geçti benim açımdan

Demek ki sinyal gelinceye kadar beklemek gerekiyor bu kadar yaklaştık artık üfürsen sat i verir mantığıyla bakış açısı degistirilirse olmuyor imiş

Tahvil ufurdu yabancı takas şu koyuverdi hadi o da ufurdu dxy su koyuverdi , dxy ufurdu bu sefer ham yabancı takas hem ABD 10 yıllık su koyuverdi , hepsi birden ufuremedi gitti

Senkronize bir şekilde ufurseler iş bitecek aslında öyle rüzgar yakalamaya falan da gerek yok

son söz : İndik sata donunce paylasirim

Biri sizi arasıra gözetlesin... beyaa!
    👀

6. Bugün Fed açıklaması var ve madem ki atış serbest , bende sallayayim bari

Bence

Fed faiz maiz indirmeyecek , yani bugün indirmeyecek Eylül de indirir

Ancak bu bizde bir çöküş değil kısa süreli bir düzeltmeye sebep olacak , misal yarın sabah düşüp akşama toplayabilir

Herşeyiyle ters köşe adamım be , benden iyi pala olurmuş

7. Fed en çok umulani yaptı

Peki viper ne yapacak ?

aylık indikatörumun kompenetleri arasında Senkronizasyonun oluşup oluşmadığını gozlemleyecek

Ne demiş Konfüçyüs ?

Du bakalım nolcek

Demiş

8. Senkronizasyon bu sabah açılış itibariyle tamamlandi

Bunun anlamı pala nin elinde artık okey var demek

Bunu biliyoruz

masadan okeyi çekti diyemem de yan masada oynayan Trump bir twitt ile piyasanın önüne okeyi attı

Piyasa da mecburen aldı o okeyi , cümle alem gördü yani , eskiden piyasa yapıcılar masadan okeyi çekerdi

Şimdi piyasa yapıcı da killanmistir

Lan bu herif bana okeyi attı da ben masaya acarsam kızıp istakayi kafama gecirmesin diye düşünüyor olabilir

Her neyse konumuza dönersek

Pala'nın eline okeyin geçmesinin manasi benim açımdan su

ikinci tepe yapacagimızı varsaysak dahi , bunun 104 e olan uzaklığı 104 un yeni dibe olan uzaklığının 1/3 unu gecmemistir şimdiye kadar

istatistiksel olarak yani

O yüzden bu saatten itibaren piyasaya bakış açım temkinli pozitif değil temkinli negatif olacaktır

Yoksa alım da satım da yapılabilinir orası ayrı konu ancak biliyoruz ki artık pala da okey var

Dönmez mi , döner mi , dönerse kaç el döner buralari karışık iş ve beni de şimdilik aşar
    Son düzenleme : viper; 02-08-2019 saat: 21:47.

Sayfa 6/15 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •