Sayfa 123/1000 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 977 - 984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by Neruda09 Yazıyı Oku
    Sn rxpu
    Black scholes opsiyon fiyatlaması hakkında bilginiz var mı. Geçen gün bankacıdan 3 yıl sonraya 28 milyon dolara 22,46 dan usd call opsiyonu için 4 milyon usd prim ödendiğini duydum. Bu bilgilerden bu işlem için faizi nasıl öngördüklerini çıkarabilir miyiz. Alanın da satanın da basiretli olduğu varsayımı altında bir hesap olmalı. Yoksa sadece mevcut pozisyonun hedgelenmesi için başabaş noktası olarak düşünüp ödenilen bir prim olarak mı bakmalı olaya
    Black sholes aslında 2. derece bir differensiyel denklemden türetilmiş. (sıcaklık denklemi benzeri) bir eğri.

Çok havalı gözükmesine rağmen , black scholes'u piyasaya ittirenler aslında bence başka ulvi amaçları hedefliyor olabilirler.

Zira fazla sayıda ve kontrol teorisi bilgisine sahip olmayan trader bu modellemenin bir rasyonel sonuca işaret ettiğini düşünürlerse aslında black scholes'u kurgulayanlar asıl hedefledikleri ulvi amaca ulaşabilecekler.

Çünkü aslında benim anladığım kadarıyla black sholes kendi kurgusu içinde rasyonel ve deterministik bir sonucu göstermese de herkes bu metodu kullanmaya başlarsa metodun temel inceliklerini bilenler bu mekanizma ile manipulatif kazanç elde edebilirler.

Yani bu (black scholes) çok yüksek nitelikli bir piyasa manipulasyonu olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Sayin rxpu aciklamaniz icin tesekkurler
    İnanin bu bankaya yatirirken kar payi veya faiz getirisi dusunerek yatirmadim. Bu banka ben yatirdigimda altina net yillik yuzde 3.1 veriyordu. Bugun ise net yuzde 2.83 veriyor diye yatirdim. Yoksa diger bankalar gibi net yuzde 1 yada yuzde 1.25 olsaydi hic girmezdim.
    Demek istedigim bu, adinin ne oldugundan ziyade benim hakkimi gaspetmisler ben bunun derdindeyim
    Bugun itibariyle eksik yatan kar payini yatirdilar. Olumlu yorumlariyla yardimci olmaya calisan arkadaslara tesekkurler.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Hurdaya atmak için mi
    rusyaya eğitim için personel göndermişiz eğitim görüyorlarmış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Küheylan kafayı kaldırdı...

5. LTCM (long term capital management) Black scholes stratejisiyle trilyon dolarları batırmıştı. en dandik stratejidir. ama trend following ile birleştirilirse dadundan yenmez..

LTCM nin en büyük eksiği oydu, birleştirse roketlerdi ama tek stratejiye bel bağladığı için battı gitti

6.08 yukarıya izin yok şimdilik

7. 22 Mayıs Çarşamba 11:16 ÇİN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ LU KANG: 3. KÖPRÜ CEPHESİNDE OLUMLU HABERLER BEKLİYORUZ

22 Mayıs Çarşamba 11:15 ÇİN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ LU KANG: 3. KÖPRÜ İÇİN TÜRK TARAFI İLE İSTİŞARELER SÜRÜYOR

Sayfa 123/1000 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •