Sayfa 126/1000 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu bir satış değil kredi yapılandırması. Bu nedenle bu yapılandırmayı finanse edecek banka bulunduğunda olumlu karşılanabilir. Özellikle yerliden yabancıya bir transfer ciddi faydalı olabilir.
    ama astaldinin payı söz konusu yani para italyaya uçacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Sayılan 15 il yemediyse diğerleri hala yiyor mu?
    istnbul ve ankara halkının ferasetini yiyeyim ben
    bir başkana oy vereceksin lakin rahat çalışamasın diye
    meclis üyeliğinde başka partiye oy vereceksin, aklına ittireyim..!!

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Meyve fiyatları yine uçmuş papaz eriği 17 çilek 15 ! Keşke bunlara da tavan gelse mevduat faizi gibi
    olayı çözemiyorum soğan ve patateste salatalıkta müthiş bi indirim var ancak buna karşılık 2 hafta önce daha ucuz olan meyvelerde artış var
    bugün cumhuriyet sucuk aldım 2-3 hafta önce 63 tl ye aldığım sucuk 74 e çıkmış
    evd eher biten şeyi almaya gittiğimde bir öncekinden daha yüksek fiyata alıyorum
    gıda enflasyonu sadece soğan patatesle yükslemedi ki onlarla düşsün
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    istnbul ve ankara halkının ferasetini yiyeyim ben
    bir başkana oy vereceksin lakin rahat çalışamasın diye
    meclis üyeliğinde başka partiye oy vereceksin, aklına ittireyim..!!
    Çok temel sosyokültürel-ekonomik sorunlar var.
    Bu da kolay kolay değişmeyecek.
    Kimsenin elinde sihirli değnek yok.
    ....

5. Ltcm hikayesini okudum. Nobel ödüllü kişilerin de batabileceğine dair ilginç bir hikaye. Standart sapmayı son bir iki yılın ortalaması gibi alıp, faizi backwards ile çözeriz gibi duruyor. Söylediğim işlem büyük olduğu için, işlemleri yapanların Türkiye için öngördüğü 3 yıllık faizi bulmak için kullanılır diye düşündüm. O faiz yıllık 50 çıkıyorsa 2-3 puan faiz artışında dolarları satmak anlamlı olmaz mesela. Geçen haziranda 3 puan, kuru kısa bir süreliğine 4,80den 4,60a indirmişti. Yani yetmemişti. Ama o hesaplayacağım faiz 28-30 çıkıyorsa, usdyi satıp tlye geçme noktası olabilir, merkezin küçük bir faiz artışıyla

6.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Çok temel sosyokültürel-ekonomik sorunlar var.
    Bu da kolay kolay değişmeyecek.
    Kimsenin elinde sihirli değnek yok.
    bu kadar olaydan sonra akp ist.da % 40'larda oy alacaksa
    bu halkın ne kendine ne de dünyaya bir katkısı olamaz..!!

7. istanbulda iyi bir şamar yemesi gerekir,,,

köprüde ki haberi bile vermediler,benmi kaçırdım bilmiyom ama ist bunu asla atlamaz...
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8. Hulusi Akar abimiz politikaya sonradan girdiğinden bu işi çokta iyi beceremediğinden olsa gerek laf cambazlığı yapmadan adını koymuş S-400 işinin.

Gazetecilerle konuşan Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400 lerin gelmesinin ardından ABD nin yaptırım uygulayabileceğini gündeme getirmişti. Akar, önümüzdeki aylarda S-400'ün gelmesinin ardından ABD'nin CAATSA yaptırımlarının devreye girmesi halinde neler yapabileceğinin hesabını yaptıklarını belirterek, Türkiye CAATSA yaptırımlarının hayata geçmesine yönelik de hazırlık yapıyor demişti. S-400 sisteminin geldiğinde konuşlanacağı yer konusunda çalışıldığını belirten Akar, Bu bataryanın en öncelikli yere konuşlandırılması gerekiyor, bu konuda çalışılıyor. S-400 ve F-35 gibi iki sistemin birbirini etkilemeyecek şart ya da mesafenin belirlenmesini için çalışma yapılmasını istiyoruz ifadesini kullanmıştı. Akar, S-400 eğitimleri için Rusya'ya askeri personel gönderdik, gönderiyoruz, göndereceğiz Önümüzdeki aylarda da gitmeye devam edecekler diyerek ve Rus askeri personelin de Türkiye'ye gelebileceğini belirtti.

Sayfa 126/1000 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •