Sayfa 127/1000 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    olayı çözemiyorum soğan ve patateste salatalıkta müthiş bi indirim var ancak buna karşılık 2 hafta önce daha ucuz olan meyvelerde artış var
    bugün cumhuriyet sucuk aldım 2-3 hafta önce 63 tl ye aldığım sucuk 74 e çıkmış
    evd eher biten şeyi almaya gittiğimde bir öncekinden daha yüksek fiyata alıyorum
    gıda enflasyonu sadece soğan patatesle yükslemedi ki onlarla düşsün
    Evet sebze dışında tüm ürünler uçmuş meyve sucuk lüks tüketim olarak görülüyor !! mis gibi salatalık varken neyine gerek papaz eriği

papazı zaten verdik eriğine mi kalacaz yemeyiz gider s 400 alırız neyimiz eksik ****lerden
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Evet sebze dışında tüm ürünler uçmuş meyve sucuk lüks tüketim olarak görülüyor !! mis gibi salatalık varken neyine gerek papaz eriği
    fırsatçılık işlemiş artık içimize,pahalı olan hiç bir ürünü almıyorum,alıpta yer edeceğine,almam ona yer etsin,,aoç ürünleri hariç..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

4. Değerli dostlar, Dilimizi kullanırken lütfen daha dikkatli olalım. Zira kimse kimseyi düzeltmek istemiyor / istenmiyor. En azından farkında olmadan yazdığınız şu kelimeleri doğru kullanınız..

Askeri ücret =yanlış ----------- ASGARİ ( En az ) ücret olacak

Mevla = yanlış ( mevla, tanrı anlamındadır ) -------- Meblağ ( para miktarı ) olacak.

teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Değerli dostlar, Dilimizi kullanırken lütfen daha dikkatli olalım. Zira kimse kimseyi düzeltmek istemiyor / istenmiyor. En azından farkında olmadan yazdığınız şu kelimeleri doğru kullanınız..

Askeri ücret =yanlış ----------- ASGARİ ( En az ) ücret olacak

Mevla = yanlış ( mevla, tanrı anlamındadır ) -------- Meblağ ( para miktarı ) olacak.

teşekkür ederim.
    kimse mevla demez herhalde ancak klavye hatasıdır diye düşünüyorum mebla der en kötü ihtimal
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Ne derece doğru bilmiyorum migrosta kilosu 5.45 e kuru soğan var birde 2 liraya satılan kuru soğan var sormuştum niye böyle diye ucuz olanların ithal pahalı olanların yerli olduğu söylendi

7. Ekonomik kriz
    Siyasi belirsizlik
    İstanbul seçimlerinin muallaklığı
    İç politikada gereksiz riskli gerginlikler
    S-400 füzelerin 1 ay sonra gelecek olması
    ABD nin bize olası askeri ve ekonomik yaptırımları
    ABD ile İran arasında ki gerginliğin savaşa doğru gitmesi
    Bulunduğumuz coğrafyada jeopolitik risklerin zirve yapması
    Bu yıl sonu ticaret savaşları ile çıkması çok yüksek olan global kriz

Aklıma gelen ve bizi bekleyen çok büyük riskler bunlar ama...
    Bu bonzai kafası sürdüğü sürece birinde kaçsak diğeri bizi yakalayacaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    kimse mevla demez herhalde ancak klavye hatasıdır diye düşünüyorum mebla der en kötü ihtimal
    Ben yazıyordum.
    mdemir sağ olsun uyardı alışkanlıktı.
    Meblağ..
    ....

Sayfa 127/1000 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz