Special Days Image
Sayfa 150/1000 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Merkel artık yok, alınan istihbarata göre epey bir yoluşmuşlar halefi ile. Erken git diyormuş halefi.
    Halefi de pek sevmiyor bizi birçok haber var..
    ....

2.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    İzmir Alsancak ve Haydarpaşa Limanları devlete ait sadece geri kalan 25 Liman özel şirketlere ait(3 tanesi de yabancı)
    so what?
    ben mi dedim. ihaleyle özel e verin diye.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bilgisayarın mikroişlemcilerinde kullanılan çift duyarlıklı kayar nokta aritmetiği çok küçük sayılarda bu tür yuvarlamaları yapabiliyor. Sayı büyüdükçe bu yuvarlama hatası da azalıyor.
    bilgisayar işlemcilerinde sıklıkla ieee 32 64 ve 80 formatında verileri işleyen floating point coprocessor bulunur.

bunlardan ieee 32 formattında bile 7-8 ondalık rakam hatasız olarak ifade edilir. http://www.wikizero.biz/index.php?q=...2ludF9mb3JtYXQ

ayrıca banka veri tabanlarındaki sayılar bu formatta tutulmaz çünkü çok küçük de olsa banka verilerinde hata kabul edilemez...
    yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eyvallah bahri, zaten ben de senin anladığın gibi anladım. Bu iş şark kurnazlığı ile üstesinden gelinebilecek boyutları aşmaya başlıyor o nedenle bundan sonrası bundan öncekilerden farklı demek istiyorum.

Bugün Almanya'dan gelen açıklamalar ile Amerika Almanya'yı ve dolayısıyla Avrupa Birliğini de kendi tarafına çekmiş gözüküyor.

Türkiye'nin dış borcunu çeviren grup AB+Amerika, diğer paktın Çin dahil Türkiye'nin dış borcunu çevirebilecek finanasmanı sağlamaları pratikte çok zor.
    https://youtu.be/AnF641R2pQ8

5. hulusi akar catsaya karşı ekonomik önlemler alınıcak diyor bunlar döviz kurunu sabitleyip milleti zarar ettirebilir mi ?

6. Ben yazayım da insanlar merak etmesin boşuna. Reutersteki haberin konusu Türkiye parası bitince nereye gidecek?
    Analistler yıl sonuna kadar bizim 40 ila 90 milyar dolara ihtiyacımız olacağını hesaplıyorlarmış default olmamamız için.

Bunun da ya IMF'den ya müttefiklerden (katar vs) ya da TCMB'nin güçlü faiz artışıyla bulunmaya çalışılacağını söylemişler. Sermaye kontrollerine başlanabilir denmiş ayrıca. Erdoğan IMF karşıtı söylemlerde bulunduğu için bu ihtimal olmaz gibi duruyor vs denmiş.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

7.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    simdi abi ottoman in son zamanlari
    son padisah surgunde
    yunan anakarasinda x bi yerde
    buna derler ki
    savasa girdik
    sorar
    kimin yaninda,
    Adam hala ingilizle muttefik olarak savasa girmis olabilecegini tahayyul ediyo , bu soruyla, guclu olan o ya, gucluyle ortaksak ya kazaniriz yada az dayak yeriz hesabi...
    yani abi. alman abd artik muttefik olabilemez . onu zate unut
    bu bizim son padisahin temennisi gibi bisey o
    Bilinçli ya da bilinçsiz Türk diplomasisi önemli bir paradigma değişimine yol açacak gibi gözüküyor. Böyle bir şey olursa Amerika ile AB karşı grupta yer alacaktır. Bahsedilen dönemlerde Türkiye'de 6-7 milyon kişi yaşıyordu. 4-5 milyonu da çiftçiydi.

Şu anda devlettin bakmak zorunda olduğu 82 milyon + 4 milyon Suriyeli var.

Denklem aynı denklem değil. Aynı şekilde düşünerek sonuca varamayız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. bi kere bura özsermayesini kompile yitirmis bisan bisikletleri gibi filan bi yer haline gelirse
    o zaman
    parayi veren de düdügü müdügü calamaz
    calarda baska bisey calar.. o esnada . agzinda ne varsa artik..

Sayfa 150/1000 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •