Sayfa 151/1000 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

bu gece ve yarın doalr için çok önemli günler olabilir. muhtemelen gece satacak doalrda kalmadı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bu gece ve yarın doalr için çok önemli günler olabilir. muhtemelen gece satacak doalrda kalmadı
    Trump'ın ya da Munchin'in, içinde Türkiye ve yaptırım geçen bir açıklamasına veya tweetine bakar doların şahlanması. Şuan soft fiyatlama var kriz öncesi sessizlik %1'ler 2'ler.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

3.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bilgisayar işlemcilerinde sıklıkla ieee 32 64 ve 80 formatında verileri işleyen floating point coprocessor bulunur.

bunlardan ieee 32 formattında bile 7-8 ondalık rakam hatasız olarak ifade edilir. http://www.wikizero.biz/index.php?q=...2ludF9mb3JtYXQ

ayrıca banka veri tabanlarındaki sayılar bu formatta tutulmaz çünkü çok küçük de olsa banka verilerinde hata kabul edilemez...
    Ben de bunu anlatmaya çalıştım ama adam 1 dolar aldım demiş,Bu durumda işlemci noktadan sonraki 128.haneyi de hesaplasa 1 dolar söz konusu olunca yuvarlama hatası artacak. Bu şu anki sistemde ne yazık ki böyle olmak zorunda.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Öyle bir durum olacağını sanmam, zira brüt rezervi de açığa satabilir. Ve o noktada satılabilecek en az 50-60 milyar dolarlık rezerv var. Hatta brüt rezervin tamamını satıp brüt rezervi açık pozisyon ile de yönetebilir. Teknik olarak bunlar mümkün.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bilinçli ya da bilinçsiz Türk diplomasisi önemli bir paradigma değişimine yol açacak gibi gözüküyor. Böyle bir şey olursa Amerika ile AB karşı grupta yer alacaktır. Bahsedilen dönemlerde Türkiye'de 6-7 milyon kişi yaşıyordu. 4-5 milyonu da çiftçiydi.

Şu anda devlettin bakmak zorunda olduğu 82 milyon + 4 milyon Suriyeli var.

Denklem aynı denklem değil. Aynı şekilde düşünerek sonuca varamayız.
    Brexit sadece abden çıkıştı amerikanın desteğine rağmen sonuç ortada. Bizim ki batı ittifakından kafa kol exit olacak sonucu siz düşünün.
    Ben batı ittifakının bir çok hatasına rağmen yerimizin orası olması gerektiğini düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Öyle bir durum olacağını sanmam, zira brüt rezervi de açığa satabilir. Ve o noktada satılabilecek en az 50-60 milyar dolarlık rezerv var. Hatta brüt rezervin tamamını satıp brüt rezervi açık pozisyon ile de yönetebilir. Teknik olarak bunlar mümkün.
    Satabilir bence de ama böyle bir ortamda satacak kadar gözü kara olduklarını düşünmüyorum. FX piyasasında 10 milyar doları vs. bir günde yutarlar ortada böyle haberler varken.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

7.  Alıntı Originally Posted by Bursa Yazıyı Oku
    Satabilir bence de ama böyle bir ortamda satacak kadar gözü kara olduklarını düşünmüyorum. FX piyasasında 10 milyar doları vs. bir günde yutarlar ortada böyle haberler varken.
    Biraz swaplasalar?
    ....

8.  Alıntı Originally Posted by Bursa Yazıyı Oku
    Evet ama bu satışı yapmaya başladığında kademe kademe başka kanalları da kapatacak, örneğin swap kanalını.
    İçerideki geniş para arzının çarpan fonksiyonunu da belli bir noktaya kadar kontrol edebildiğini düşünürsek teknik olarak döviz satın alabilmek için piyasada TL bulanamaması için gerekli şartları yaratabilir.

Burada önemli olan bunları yaparken büyümenin %-3 gibi bir noktada olması ve cari fazla veriyor olmak. Direk sermaye kontrolüne geçmeden önce çok daha mantıklı ara kademeler bence var.

Sayfa 151/1000 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •