Sayfa 152/1000 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. YSK, İstanbul seçiminin iptalinin gerekçeli kararını açıkladı
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet ama bu satışı yapmaya başladığında kademe kademe başka kanalları da kapatacak, örneğin swap kanalını.
    İçerideki geniş para arzının çarpan fonksiyonunu da belli bir noktaya kadar kontrol edebildiğini düşünürsek teknik olarak döviz satın alabilmek için piyasada TL bulanamaması için gerekli şartları yaratabilir.

Burada önemli olan bunları yaparken büyümenin %-3 gibi bir noktada olması ve cari fazla veriyor olmak. Direk sermaye kontrolüne geçmeden önce çok daha mantıklı ara kademeler bence var.
    Swap kanalını bir daha o dozda kapatacağımızı düşünmüyorum. CDS'leri fırlatıyoruz öyle bir adımda ve risk primiyle borçlanmalarımız üzerinden kaybettiklerinin kat kat fazlasını bizden alıyor adamlar zaten. Ayrıca kanal açılınca tekrar eski yerine kadar geliyor fiyatlama. Rasyonel bir yöntem değil bence.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

3.  Alıntı Originally Posted by Bursa Yazıyı Oku
    Swap kanalını bir daha o dozda kapatacağımızı düşünmüyorum. CDS'leri fırlatıyoruz öyle bir adımda ve risk primiyle borçlanmalarımız üzerinden kaybettiklerinin kat kat fazlasını bizden alıyor adamlar zaten. Ayrıca kanal açılınca tekrar eski yerine kadar geliyor fiyatlama. Rasyonel bir yöntem değil bence.
    Ben bunların maliyetsiz olduğunu söylemedim ama direk sermaye kontrollerine göre daha uygulanabilir olduğunu düşünüyorum.

Özel bankalar zaten 1 yıldır net dış borç ödeyici. Kamu popülist harcamalarından ötürü daha o konuma gelemedi.

Ancak kamu 2-3 yıl arka arkaya %3 civarı küçülmeyi kabul ederse o da net dış borç ödeyici konuma gelir.

Bunun hesabının iyi yapılması gerekir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    YSK, İstanbul seçiminin iptalinin gerekçeli kararını açıkladı
    offf şimdi nasıl okuyacağız 200 küsur sayfalık safsatayı??
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben bunların maliyetsiz olduğunu söylemedim ama direk sermaye kontrollerine göre daha uygulanabilir olduğunu düşünüyorum.

Özel bankalar zaten 1 yıldır net dış borç ödeyici. Kamu popülist harcamalarından ötürü daha o konuma gelemediler.

Ancak kamu 2-3 yıl arka arkaya %3 civarı küçülmeyi kabul ederse o da net dış borç ödeyici konuma gelir.

Bunun hesabının iyi yapılması gerekir.
    Nedense bana hesap yapılarak değil de heyecanla ve panikle kararlar alınıyor gibi geliyor.

Dolar/Tl'de panik barı atar mı bu gece acaba, geçen sene ara ara atar bir mini zirve belirlerdiler. Bugün tık tık gidiyor, coniler çok istekli görünüyor Lira shortlamaya.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

6.  Alıntı Originally Posted by Bursa Yazıyı Oku
    Nedense bana hesap yapılarak değil de heyecanla ve panikle kararlar alınıyor gibi geliyor.

Dolar/Tl'de panik barı atar mı bu gece acaba, geçen sene ara ara atar bir mini zirve belirlerdiler. Bugün tık tık gidiyor, coniler çok istekli görünüyor Lira shortlamaya.
    Şu anda her iki taraf ta suyun derinliğini ölçüyorlar. O nedenle her iki tarafın da tek ayakları dışarıda.

Şunu unutmayalım ki teknik olarak merkez bankası olaya para politikası ile müdahale edebilir. Elinde hiç kullanmadığı çok kuvvetli araçlar var.

Bunu yapmamasının nedeni büyümeyi %-8 %-10'a çekmemek için yoksa para politikası ile müdahale sonuç verir.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şu anda her iki taraf ta suyun derinliğini ölçüyorlar. O nedenle her iki tarafın da tek ayakları dışarıda.

Şunu unutmayalım ki teknik olarak merkez bankası olaya para politikası ile müdahale edebilir. Elinde hiç kullanmadığı çok kuvvetli araçlar var.

Bunu yapmamasının nedeni büyümeyi %-8 %-10'a çekmemek için yoksa para politikası ile müdahale sonuç verir.
    Kısaca yazarmisiniz merkezin elinde ne var

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. YSK İSTANBUL KARARI: 18 SANDIKTA SAYIM DÖKÜM CETVELİ HİÇ BULUNAMADI
    YSK İSTANBUL KARARI: YOK HÜKMÜNDEKİ 108 SANDIKTA OY SAYISI 30 BİN 281'DİR
    YSK İSTANBUL KARARI: 108 SANDIKTA SAYIM CETVELİ OLMAMASI GÜVENİRLİĞİ ZEDELEDİ
    YSK İSTANBUL KARARI: 90 SANDIKTA SAYIM CETVELLERİNDE KURULUN İMZASI YOKTU

İkna edici gayet.
    ....

Sayfa 152/1000 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •