Sayfa 238/1000 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    ben esas bu işin gri yönünü merak ediyorum... sistemde gri bölge neresi mesela baş harfi Q ülkesi olan yerden falan benjo bazlı bi likidite mi enjekte ediliyor acaba gibi .... gri alanlar çok belirsizlik var ...
    Bende merak ediyorum ama o kadar merak edilecek şey varki buna sıra gelmiyor

2.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Hatirlamiyorum bakarim evde ustat
    Onlarsa sıkıntılı olur yerine göre %5-10 arasında kesiyorlar bürolar bankalar almıyor en iyisi yurtdışında harcamak

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Abi baymadımı valla ya bu damat görevden alındı alınacak bilmemne yok s400 pampişlenecek 3 haftadır paso bu şekil haber akışı bir haltta olduğu yok.
    Şu kamular doları nereden buluyor şuna bir açıklık getirebilsen artık yerliyi geçtim yabancınında herkesin dilince bu kamu satışları sınırsızmı bu adamların doları yahu.
    Evvelsi gün Börü budun büyük kurt tarzı bir lakabı olan ilginç bir tip Adnan Bali Maliye bakanı Türkiye çağ atlıyor diye bağırmaya başladı sosyal medyada. Yahu sakin kapılma bu tür işlere olacak iş mi dedim. Adam beni engellemiş?!?!?!?.

Nedeni ise Adnan Bali'yi Hazine bakanı yapacaklarını sanmam demem. Demek ki bu söylemlerin etkili olduğu algı düzeyi düşük geniş bir grup var. O gruba oynuyorlar. Yahu Adnan Bali 2-3 ay önce iktidar ile ciddi anlamda tartışmadı mı neredeyse büyük kavga çıkacaktı. Hatta adam öyle laflar etti ki yahu bu kadarını da artık söylememeli dedik buradan. Millet balık hafızalı.

Döviz mevzu devlet karşına direk oyuncu olarak geçerse farklı bir hal alabilir. Yani bildiğin ticaret mekanizması ve kuralları işlemeyebilir.

Nedenler:

1- Devlet ve bankalar krediler kanalıyla tcmb'den bağımsız olarak ek TL yaratabildikleri gibi ek döviz de yaratabilirler.

2- Kamu bankalarının elinde bulunan bazı mevduat türlerine (TL,döviz fark etmiyor) özel bir kanun ile %0 ZK uygulanmasına yönelik bir tebliğ çıkartıldı (6-7 ay oluyor kabaca). Bu karar da kamu bankalarının merkez bankasına dahi başvurmadan iteratif çevrim ile daha önceden var olmayan döviz yaratmalarını kolaylaştırabilir/hızlandırabilir.

3- Tcmb kanunen brüt rezervlerini açığa satabilir. Swap hariç 70-80 milyar dolar daha açığa satılabilecek brüt rezerv var. Hatta çok teorik olarak brüt rezervin tamamını sattıktan sonra komple rezerv açık pozisyonu alarak ta döviz satışına devam edebilir.

Devlet 1,2,3. adımları kombine kullanarak senin gücün ile seninle savaşabilir.

Devletler teknik olarak batmaz. Olan sonuçta yine vatandaşa olur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. 79 kişiyiz şuan herkeste ortalama 10 k olsa gidip çekelim bankalardan belli ki bizim fiziki olmayanlara el atmış bunlar yada sıcak para giriyor bişeye katardan sanırım ama nerden nereye kime ne giriyor bilemedim :D

5. canlı tl ile biraz çin yuanı ile yen mi alsak kasaya , spottan .... fx işlemi olarak benjaminden çapraz çeviri ile değil yani ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evvelsi gün Börü budun büyük kurt tarzı bir lakabı olan ilginç bir tip Adnan Bali Maliye bakanı Türkiye çağ atlıyor diye bağırmaya başladı sosyal medyada. Yahu sakin kapılma bu tür işlere olacak iş mi dedim. Adam beni engellemiş?!?!?!?.

Nedeni ise Adnan Bali'yi Hazine bakanı yapacaklarını sanmam demem. Demek ki bu söylemlerin etkili olduğu algı düzeyi düşük geniş bir grup var. O gruba oynuyorlar. Yahu Adnan Bali 2-3 ay önce iktidar ile ciddi anlamda tartışmadı mı neredeyse büyük kavga çıkacaktı. Hatta adam öyle laflar etti ki yahu bu kadarını da artık söylememeli dedik buradan. Millet balık hafızalı.

Döviz mevzu devlet karşına direk oyuncu olarak geçerse farklı bir hal alabilir. Yani bildiğin ticaret mekanizması ve kuralları işlemeyebilir.

Nedenler:

1- Devlet ve bankalar krediler kanalıyla tcmb'den bağımsız olarak ek TL yaratabildikleri gibi ek döviz de yaratabilirler.

2- Kamu bankalarının elinde bulunan bazı mevduat türlerine (TL,döviz fark etmiyor) özel bir kanun ile %0 ZK uygulanmasına yönelik bir tebliğ çıkartıldı (6-7 ay oluyor kabaca). Bu karar da kamu bankalarının merkez bankasına dahi başvurmadan iteratif çevrim ile daha önceden var olmayan döviz yaratmalarını kolaylaştırabilir/hızlandırabilir.

3- Tcmb kanunen brüt rezervlerini açığa satabilir. Swap hariç 70-80 milyar dolar daha açığa satılabilecek brüt rezerv var. Hatta çok teorik olarak brüt rezervin tamamını sattıktan sonra komple rezerv açık pozisyonu alarak ta döviz satışına devam edebilir.

Devlet 1,2,3. adımları kombine kullanarak senin gücün ile seninle savaşabilir.

Devletler teknik olarak batmaz. Olan sonuçta yine vatandaşa olur.
    Teşekkürler üstat.
    Ben gene kendi mali ve teknik bilgimin yettiği kadar hem fiziki hemde viopdan al sat maliyet düşürerek longlamaya devam edeceğim, bakalım gücü yeten yetene.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

7.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    hiç beklemediğiniz rakamlar gelir, halen twitterda şurayı kırarsa şu olur burayı kırarsa bu gelirleri paylaşanlara bu aralar inanmayın, çünkü doğal düşüşler değil. show amaçlı yazıp çizilen şeyler(şu an için bahsediyorum)

sürekli 6lı rakamları dip yapmaya çalıştı ama dün 6.15ten 6.08lere inmesi, bugün 6.12lerden sabah 9ta biranda inip 6.05-6.07leri görmesi mantıklı hareketler değil.
    yurtdışında yayın organları bu durumu biliyor ama devlet ....ne takmıyor.
    çok hata ediyorlar günü kurtarma amaçlı geleceğini yok ediyorlar. kimse kazık çakacak değil türkiyeye.
    madem çok akıllısın o zaman indir bakalım 3lere de görelim.
    Milleti dolarize etmekten başka ne hayrını gördüler.
    Seçimler yaklaşırken baskıla, seçimler bitince ne hali varsa görsün durumu hakim dolarda.

Özel sektörün ve kamunun yüklü dış borç ödemesi var yakında. Doları düşürecekki , daha artmaması için harareti alsın.
    Sağol abi teşekkürler tam aradığım ve yön verecek bilgiler

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 238/1000 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •