Sayfa 289/1000 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Sevgili rxpu, S-400 ler gelse dahi doları yükseltmeden tutabilirler( S400 şokunu dahi absorbe edebilirler) görüşünüze katılmasamda uzun yıllar işsizlik ve fakirliğin bizi beklediği konusunda hemfikiriz.

2.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sevgili rxpu, S-400 ler gelse dahi doları yükseltmeden tutabilirler görüşünüze katılmasamda uzun yıllar işsizlik ve fakirliğin bizi beklediği konusunda hemfikiriz.
    Ben şunu söylüyorum merkez bankasının elindeki araçlar topluca ve güçlü olarak kullanıldığında kuru tutmaya yetebilir. Ama bedeli en az ek 2.5-3 milyon işsiz olur.
    O nedenle politikacının bu araç setinin tamamının kullanılmasına izin vereceğine ben de pek ihtimal vermiyorum.

Ancak eğer izin verseydi bu araçlar kuru tutmaya yetebilirdi diyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Son gelişmeler ışığında klasik klibimi giriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=xhf6IxKBjH0&t=90
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben şunu söylüyorum merkez bankasının elindeki araçlar topluca ve güçlü olarak kullanıldığında kuru tutmaya yetebilir. Ama bedeli en az ek 2.5-3 milyon işsiz olur.
    O nedenle politikacının bu araç setinin tamamının kullanılmasına izin vereceğine ben de pek ihtimal vermiyorum.

Ancak eğer izin verseydi bu araçlar kuru tutmaya yetebilirdi diyorum.
    Anladım dostum ama öyle bir olasılığın bir çok yıkıcı yan etkileri olacağı gibi akp iktidarının bitişinin belgesi olacaktır o politikanın uzun vade uygulanması durumunda.

Ben çareyi devalüasyonda görüyorum.

5. Bir taraftan bankalara kredi verin diye kota koyan bunlar diğer taraftan bankaların maliyetini yükselten gene bunlar.
    Bu özel bankaların bu ülkede hiçmi söz hakkı yokmuş yahu yönetim ne derse eşşek gibi yapmak zorundalarmı.
    Geçen ing arıyor lütfen kredi kullanın hemen imza falan yok hesabınıza aktaralım diye yalvardı telefondaki.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bireysel kredi ve Kredi kartından takibe düşen kişi sayısı 2018 yılının aynı dönemine göre %27 artmış.

483bin kişiye çıkmış.

Ekonomi çarkları kötüleşmeye devam ederken CDS anlık:516
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Anladım dostum ama öyle bir olasılığın bir çok yıkıcı yan etkileri olacağı gibi akp iktidarının bitişinin belgesi olacaktır o politikanın uzun vade uygulanması durumunda.

Ben çareyi devalüasyonda görüyorum.
    Devalüasyon para arzının şu anki kompozisyonunu düşündüğümüzde teknik olarak mümkün değil.

Deval olursa, %55.41 olan M3.döviz %75-80'in üzerinde atar. Bu da artık merkez bankasının para arzı üzerinde hiç bir kontrolünün olmadığı anlamına gelir.

O nedenle deval devlet açısından durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirir. Devletin para ile ilgili senyoraj hakkı elinden alınmış gibi olur. Bunun olmaması için de devlet bu tür bir deval olmasına yakın başka hoşumuza gitmeyen şeyler yapabilir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Seçime kadar kurtarsak yeter diyorlar.Ondan sonrası tufan...
    O yuzden turk liranizi 22 hazirana kafar faize koyun 22 haziran aksami dolara cevirin. Sonra firlayacakmis. 😒

Sayfa 289/1000 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •