Sayfa 380/1000 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480880 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tfx'te alım emrini tam olarak kaçtan yaptı? %0.1 hariç
    Abi vergi dahil 5.9000 dan verdi tam olarak.

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ajanslara herhangi bir haber dusmeden, dolar kurundaki dususun nedenini ancak belli kesim tarafindan dolar satisina baglayabiliyorum. Ancak, CDS'te de dususun baslamis olmasi durumu yurtdisinda da Turkiye'ye karsi iyimser bir hava olusturuldugu durumunu ortaya koyuyor sanki. Bu durumda, ABD ile S400 alimi ile ilgili bir anlasmaya mi varildi acaba? Boyle birsey olsa ABD, direkt açıklama yapardi diye dusunuyorum ama.

3. S400 ile doğmadıkki S400 ile ölelim ( Temsili dolar yatırımcısı) )))

4. Biraz hafızamızı tazeleyelim.
    Seçimlerden hemen önce yaklaşık 1 ay kala, 5.45lerden hızlı bir atakla 5.85e çıkıp sonra tekrar 5.30a inmişti.
    Seçim zamanı 5.60-5.65lerle girmiştik.
    Şimdi aynı durum geçerli
    6.25lere uzadı, 40-50 kuruş aşağıya saldı dahada salacak. sonra seçimlere az bir zaman kala 6 ve üzerlerine gelir sonrasında seçim biter , bırakırlar ipin ucunu.

Bistteki ralli, dolardaki düşüş S400 fiyatlamasını yapıyor ama herkes şuan düşüş bekliyor , ters köşe gene yapabilirler.
    Nasıl ki 6.25lerde 6.70-6.80 gelecek beklentileri çürütüldüyse bu seferde tersi olabilir.
    ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by PiNNo Yazıyı Oku
    Ajanslara herhangi bir haber dusmeden, dolar kurundaki dususun nedenini ancak belli kesim tarafindan dolar satisina baglayabiliyorum. Ancak, CDS'te de dususun baslamis olmasi durumu yurtdisinda da Turkiye'ye karsi iyimser bir hava olusturuldugu durumunu ortaya koyuyor sanki. Bu durumda, ABD ile S400 alimi ile ilgili bir anlasmaya mi varildi acaba? Boyle birsey olsa ABD, direkt açıklama yapardi diye dusunuyorum ama.
    Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur.
    Piyasa fiyatlamasını yaptı. Habere gerek yok.
    Çıkar kokusu birkaç güne.

6. CDS 500 altını gördü herhalde..?

7.  Alıntı Originally Posted by gecceanduana Yazıyı Oku
    Abi vergi dahil 5.9000 dan verdi tam olarak.

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkürler. Akşam kalan parayı repo ya da fona atamıyoruz sanırım islami finans olduğu için. Gün sonu pozisyon TL'de kaldıysa ya EFT yapılacak ya da TL'de kalınmayacak gibi anladım ben. Onun dışında şartları iyi gibi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. Ortalama gelişmekte olan bir ülkenin CDS i kaç ki 499 düşmüş sayılıyor.

Dolar düşüyor çok seviniyorum inşallah bu düşüş fiyatlara yansır, inşallah bu düşüş şirketlerin borç ödemelerini kolaylaştırır, inşallah bu düşüş fakirleşen halkın refahını arttırır vb.

Ancak gözüme takılan birşey var ki yazmasan bile konuyu düzenli takip etmeye çalışan bir vatandaşım. Dolar çıkarken sesi çıkmıyan, şundan çıktı işte şöyle olunca düşecek demeyen diyemeyen kişiler dolar düşmeye başlayınca ortaya çıkıp işte milletin eline verdiler, düşecekti zaten, hani ekonomi kötüydü vs. bıdı bıdı başlıyor.

Bu bana komik geliyor. Hiçbir enstrüman tabiki sonsuza kadar yükselmez düşer, çıkar, yatay gider yine çıkar vs. ama siz yönün akıbetiyle ilgili bir yorum/tahmin yapamazken yön belli olunca beylik laflar etmeniz komik oluyor.

Ayrıca bir sürekli dış güçler iması var. Tabiki yabancı yatırımcı ve spekülatörlerin yönlendirmeleri mevcuttur, kura istedikleri istikameti vermeye çalışırlar ama burada müdahaleye ve yönlendirmeye bu kadar açık bir ortam olmasını nasıl yorumluyorsunuz.

Sayfa 380/1000 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •