Sayfa 49/1000 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. İlginç bir ülke. 2000 lira maaş alıp %27 vergi veren gerizekalılar, X milyon Euro geliri olup %0 vergi veren futbolculara tapıyorlar.

Fakirlik ahmaklık mıdır? Her gün bulgur pilavı yiyenlerin beyin çalışmıyor doğal olarak.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ABD dolari kullanimi azalsada tahvilleri herkes elinden cikarsada rakip para birimi yok

ABD dolarinin dunyada kullanim orani %62 lere dustu en son baktigimda ama gucunden cok az kaybediyor

bir baska deyisle ABD dolari olmasi gerekenin kat be kat degerli islem goruyor piyasalarda

Son 60 yildir butce acigi ve toplam borcu her yil hem rakamsal hem GDP ye orani rekor kiran bir ulkenin para birimi bu kadar degerli olmamali
    ABD ne kadar para basarsa ve/veya ne kadar borclanirsa dunya o kadar fakirlesir.
    Sn ahmet bey sizin mesajlarınızı mandrake nicki ile yazdığınız zamanlardan beri takip ediyorum.Emlak forumunda istanbul dolar bazında bedava londra şu kadar dolar ediyor japonya şu kadar ediyor,dünyayı bilmek lazım eğitim şart falan diye yazdığınız yazıların yanlışlığı ortaya çıktıysa da amerikadan ülkemiz hakkında her konuda yaptığınız yorumları kendi adıma değerli buluyorum.Bu son entry nizi ise çok ama çok mantıklı buldum.Bazı forumdaşlar hep aynı yanılgıya düşüyor,sizin yazınızda da aynı yanılgı kısmen var.Dolar sadece amerikanın parası değil,doları basan kurumun amerika ile alakası yok.Amerika dolar kullanan ülkelerden sadece biri.Amerikanın milyarlarca dolar borcu var,e sadece onun mu var bizim yok mu avrupanın yok mu,japonyanın yok mu,herkes borçlu, herkes borçlarını ödemek için dolar bulmak zorunda.Asıl alacaklı kim onu düşünmek lazım.Tekraren yazıyorum amerikanın dolarla alakası bizim dolarla alakamızdan faklı değil.Amerikada borcunu ödeyemez biz de ödeyemeyiz.Alacaklı olanalar bu 2 ülkenin ve şimdi saymanın gereksiz olduğu onlarca ülkenin sahibi durumundadır.))))

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sn ahmet bey sizin mesajlarınızı mandrake nicki ile yazdığınız zamanlardan beri takip ediyorum.Emlak forumunda istanbul dolar bazında bedava londra şu kadar dolar ediyor japonya şu kadar ediyor,dünyayı bilmek lazım eğitim şart falan diye yazdığınız yazıların yanlışlığı ortaya çıktıysa da amerikadan ülkemiz hakkında her konuda yaptığınız yorumları kendi adıma değerli buluyorum.Bu son entry nizi ise çok ama çok mantıklı buldum.Bazı forumdaşlar hep aynı yanılgıya düşüyor,sizin yazınızda da aynı yanılgı kısmen var.Dolar sadece amerikanın parası değil,doları basan kurumun amerika ile alakası yok.Amerika dolar kullanan ülkelerden sadece biri.Amerikanın milyarlarca dolar borcu var,e sadece onun mu var bizim yok mu avrupanın yok mu,japonyanın yok mu,herkes borçlu, herkes borçlarını ödemek için dolar bulmak zorunda.Asıl alacaklı kim onu düşünmek lazım.Tekraren yazıyorum amerikanın dolarla alakası bizim dolarla alakamızdan faklı değil.Amerikada borcunu ödeyemez biz de ödeyemeyiz.Alacaklı olanalar bu 2 ülkenin ve şimdi saymanın gereksiz olduğu onlarca ülkenin sahibi durumundadır.))))
    Asıl alacaklı İngilizler
    ....

Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Asıl alacaklı İngilizler
    Hayır ortada alacaklı bir grup var ,bu grubun ingiltere ayağı da var ama alacaklı grup uluslararası,onların devleti dini falan olmaz bağımsızlardır ,hiç kimseye bağlılıkları yoktur )))))))))Eh kraliçe de o grubun çok ama çok önemli bir üyesidir o kısmı doğru.

5. Alacaklı ana parasını almıyor ki yıllık yüzde 8 faizle inek gibi sagiyor 80 milyonu.
    İcerdekilerde ödemedikleri anapara sayesinde hava atıyorlar durum bundan ibaret.
    Faizi ödedikleri sürece bu bademler daha temiz bir 8 ila 10 yıl daha kalırlar başta.

6. Yine buraya otomobil ÖTV indirimi artacak yazayım.

https://www.youtube.com/watch?v=DkVEw1wK6Fk
    ....

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hayır ortada alacaklı bir grup var ,bu grubun ingiltere ayağı da var ama alacaklı grup uluslararası,onların devleti dini falan olmaz bağımsızlardır ,hiç kimseye bağlılıkları yoktur )))))))))Eh kraliçe de o grubun çok ama çok önemli bir üyesidir o kısmı doğru.
    Çok uluslu bir alacaklı kitlesi olduğu doğrudur.
    İngilizler nüfuzlu olabilir
    ....

8.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Alacaklı ana parasını almıyor ki yıllık yüzde 8 faizle inek gibi sagiyor 80 milyonu.
    İcerdekilerde ödemedikleri anapara sayesinde hava atıyorlar durum bundan ibaret.
    Faizi ödedikleri sürece bu bademler daha temiz bir 8 ila 10 yıl daha kalırlar başta.
    Aynı borçlu birey gibi.
    Ana para borcu da arttır faizi de yükselt.
    Alacaklıların en sevdiği müşteri tipleri.
    ....

Sayfa 49/1000 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •