Sayfa 500/1000 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. uluslarası ticaret yapanlara sorun bakalım doları size ne diyecekler? bir an için bile tl'de duruyorlarmı durmuyorlarmı? yok şöyle bantlar varmış yok şöyle teknik yapı varmış yok şöyle yok böyle bizansta meleklerin cinsiyeti tartışması gibi.
    geçen yıllarda 5 tl'nin üzerine nasıl çıktı o zamanda teknik çıkmaz diyordu ya ve sonrası 7 tl de nasılda hayat durdu ekonomik olarak.

yatırım tavsiyesi değildir.

2. Mevcut yönetim varken dolarda uzun vadeli düşüş beklemek cidden şaka gibi birşey.
    Ekonominin başında kim var yahu. Adam kendisiyle dalga geçiyorlar diye doları düşürmek için rezerv falan bırakmadı.

3. Adamlar o kadar guvenilmez ki s400 alicaz dedikçe ne yerli ne yabancı yatırımcının ipledigi falan yok.
    Bugün gene s400 denmiş sanırsın s400 den vazgeçtik demiş gibi ipinde değil piyasanın. Yatirimcilarda bunların 180 derece dönüş yani oldugunu anladı, hani s400 ülkeye girse ve kurulsa yok ya hala yapamaz diyen insanlar görebiliriz .

4. Euro/Usd 1.1247
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Adamlar o kadar guvenilmez ki s400 alicaz dedikçe ne yerli ne yabancı yatırımcının ipledigi falan yok.
    Bugün gene s400 denmiş sanırsın s400 den vazgeçtik demiş gibi ipinde değil piyasanın. Yatirimcilarda bunların 180 derece dönüş yani oldugunu anladı, hani s400 ülkeye girse ve kurulsa yok ya hala yapamaz diyen insanlar görebiliriz .
    Taze düştü...

https://www.ft.com/content/7de5d702-...a-05ac2431f453
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Düşse de etki etmiyor.
    Revalüasyon yaşıyor sanki ülke.

https://www.barrons.com/articles/jpm...XsjcwWqTXGjn8O

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Girişimcillik dersini AA ile geçen arkadaşımız haklısınız da, reel hayatda bostanında, bahçesinde, tarlasında yetiştirip hiç değilse kendi ihtiyacını karşılayan köylü de yok artık. o da pazardan marketten karşılıyor ihtiyacını.
    Üretim deyince tabiki ilk olarak tarımsal üretim geliyor akla; ilçeye yakın köylüler dahi evde yapabilecekleri gıdaları marketten alıyor. Şehirliler evde yapabileceği yemeği dışarıdan sipariş ediyor yahut gidip orada yiyor. Sosyalleşme sınırını aşan tembelliğe varan bir durum .

Bunun yanında tek üretim gıda değildir. Fikir üretmek yahut yaşadığın yere güzellik katmak yahut insanlara güzellik katmak da üretimdir. Kendini geliştirmek de üretimdir, belki bunlar gıda üretmekten daha önemlidir.

Lakin tutup da bunlar üzerinden insanları suçlayamam. Önce dimitris olarak ben kendi üretimimi arttırmalıyım. Dikeceğim bir fidan , yazacağım iki cümle önce ülke için sonra dünya için bir üretimdir. Çok çalışmam lazım çok. Önce ben kendi üstüme düşeni yapayım da ondan sonra devlete yahut halka kızayım

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Düşse de etki etmiyor.
    Revalüasyon yaşıyor sanki ülke.

https://www.barrons.com/articles/jpm...XsjcwWqTXGjn8O
    Powell amca tsi ile 16:45'te konuşşun anlatsın bakalım.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 500/1000 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •