Sayfa 726/1000 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by XMountaiN Yazıyı Oku
    Buna cvp yazmistim.
    Demek istedigim 100 bin tl teminat ile 50 kontrat ideal
    haklısınız :D ama ben sınırları zorladım biraz

2.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    haklısınız :D ama ben sınırları zorladım biraz
    Cevabimin basi gene kaybolmus. Ben yaklasik 1:3 kaldirac kullaniyorum. Pozisyon zarar edince kaldirac zaten buyuyor. 1:4 ler bile rahatsiz ediyor beni. Bu sekilde uzun sure tutabiliyorum pozisyonu. Daha ustu kaldiraca yurek dayanmaz

3. Saatlik düşen kırıldı back test atıyoruz ve yatay bant garip bir tobomuzda mevcut.
    5,84 üstünde kalırsak 6 TL yi hedefleriz tertemiz. Bakalım damat, kamular vs. fitch merkezi bugün uyardı ama ipleyecekmi merkez ayrı konu.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

4. Eurtry ise bariz tobo mevcut öyle salla pati falan değil hani net.

aynı şekil gbptry dede tobo formasyonu mevcut maşallah nasıl becerdiyse damat bunlara kabaran bişi var feci hemde.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

5.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    *fitch/lindsey liddell: Türk bankalarınddaki mevduatlarda dolarizasyon döviz mevduatı çıkışı yaşanması halinde bankaların döviz likiditeleri üzerinde baskı yaratabilir
    Acaba yine birileri paraları yastık altına yada fiziki çekip yurt dışına falan mı taşıyor? Yoksa ne diye döviz mevduatlarının çekilmesini kasteden bir cümle kursunlar? Çünkü bu her zaman mevcut olan çok sıradan bir risk.

Geçen yıl temmuz ayında benzer bir açıklama yapmışlardı, gerisi zaten 7,20 zirvesi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. ZK oran artisi sonucu bankalarin MB ye yatirmasi gereken 4,2 milyar dolarin onemli bir miktari ROM dan karsilanmis gorunuyor.

7. Yarın MB kararı öncesi ve sonrası nasıl bir durum olur. Faizi değiştirmezse düşer mi?

8.  Alıntı Originally Posted by tekin71 Yazıyı Oku
    Yarın MB kararı öncesi ve sonrası nasıl bir durum olur. Faizi değiştirmezse düşer mi?
    mb faiz arttırırsa dolar biraz düşer ama kalıcı olucağını sanmam yukarı çıkar yine faizle engellenicek bi durum değil türkiyedeki şuan siyasi zeminin oturması dış ilişkilerde olumluluk abd ile aranın düzelmesi bunlar olduktan sonra faiz indirebilir ancak faizleri düşürürse zaten direk bi 10 kuruş-20 kuruş arası yukarı çıkarız ama böyle bişey yapmazlar sabit tutar bence seçim öncesi faiz artışı oy kaybettirir düşürse bu sefer dolar artıcağından yine oy kaybedilir sabit tutması zorunlu gibi fed kararları çok önemli onları takip et dolar endeksi euro dolar paritesi siyasi gelişmeler çok etken var hepsini aynı anda öğrenebilmek zor öğrensen bile büyük para babaları yada fonlar içeriden bilgi alıyorlar senden benden çok çok önce o yüzden bizim yapabiliceğimiz trendi takip etmek ufak tefek çıkarımları tahmini değerlendirmek ona göre adım atmak.

Sayfa 726/1000 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •