Sayfa 778/1000 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Allah 'ıma şükürler olsun , hep S-400 'müz olsun isterdim oldu şükürler olsun . Artık tam bağımsız, egemen bir ülkeyiz. Böyle tören geçişlerinde falan gösterirler inşallah da göğsüm kabarır.

Amerika tir tir titriyordur şimdi, seni de unutmadık İzlanda. Şimdi onlar düşünsün. Bir de yaptırım uygulayalım Amerika'ya , eşekten düşmüşe dönsünler. 1 dolar 1 lira olacak . 4.5 olacak diyenlere itibar etmeyin.
    Tam bagimsizliktan uyuyamiyorum su vakitte abi 😀
    Borsa-ekonomi forumunda tam bagimsizligin tartisilmasi da ayri bir ironik.
    Borsa da yabanci payini takip et, gevurun mal aldigi hisseyi kovala, ne olacak diye dowu dort gozle izle, sabah aksam fedi tartis, kur icin Londra acilsin diye bekle, Japon ev hanimlariyla sevis, 450 milyar dolar dis borc de, sicak para aksin diye dua et sonra S400 ile tam bagimsiz ol.

Atamiz bir asir once ekonomik bagimsizliga vurgu yapmis zaten. Ama fakat lakin gunumuz dunyasinda yok boyle bir olgu. Ureten, calisan, halkinin refahi, ulkesinin gelecegi icin dogru, hesap verilebilir, seffaf ic ve dis politikalar ureten ulkeler var.

Yapilan hatalarin sonucu olarak siyasiler ya da halkimiz vaktiyle olmasi gerekenleri yapsaydi bugun cok farkli seylerden bahsediyor olurduk.

2. Bütçe açığı çok fazla. Kamunun ölümüne tasarruf yapması lazım seçimden sonra! Devlet para basmak zorunda kalacak.

Ya tasarruf, Ya para basarak devalüasyon! Devlet ikincisini tercih etmeye devam ediyor! Sonra da dolarize olmayın diyor sivri zekalılar! Hem müflis tüccar gibi harca, hem para bas arkanı açı bırak, hem de dolarize olma diye tembihte bulun! Tasarruf etmeyi neden düşünmüyor sevgili yöneticilerimiz?

Hazine nakit dengesi, Mayıs'ta 14 milyar 661 milyon lira açık verdi

https://www.bloomberght.com/hazine-n...-verdi-2224672

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Twiterta reisin S-400 alındı geliyor cümlesini, insanların bir çoğu demek ki alınmadı gelmiyor diye yorumlamış. Bir devletin lideri halkının üzerinde nasıl bir izlenim ve güven bıraktıysa artık. Üzücü bir durum ama ülkemizde siyaset böyle yapıyorlar maalesef.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Tam bagimsizliktan uyuyamiyorum su vakitte abi 😀
    Borsa-ekonomi forumunda tam bagimsizligin tartisilmasi da ayri bir ironik.
    Borsa da yabanci payini takip et, gevurun mal aldigi hisseyi kovala, ne olacak diye dowu dort gozle izle, sabah aksam fedi tartis, kur icin Londra acilsin diye bekle, Japon ev hanimlariyla sevis, 450 milyar dolar dis borc de, sicak para aksin diye dua et sonra S400 ile tam bagimsiz ol.

Atamiz bir asir once ekonomik bagimsizliga vurgu yapmis zaten. Ama fakat lakin gunumuz dunyasinda yok boyle bir olgu. Ureten, calisan, halkinin refahi, ulkesinin gelecegi icin dogru, hesap verilebilir, seffaf ic ve dis politikalar ureten ulkeler var.

Yapilan hatalarin sonucu olarak siyasiler ya da halkimiz vaktiyle olmasi gerekenleri yapsaydi bugun cok farkli seylerden bahsediyor olurduk.
    Üzülme güzel insan, artık S- 400 ümüz var bütün dertler bitecek inşallah.

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Üzülme güzel insan, artık S- 400 ümüz var bütün dertler bitecek inşallah.
    S400 u 4 parcada 100 er 100 er alsak belki farkedilmez gozden kacar. Gece gece iyi dusundum sanki.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    S400 u 4 parcada 100 er 100 er alsak belki farkedilmez gozden kacar. Gece gece iyi dusundum sanki.
    Olur aslında ama garantisi bozulmaz değil mi? Beğenmeyip satacak olursak garantili malı daha iyi okuturuz. Emin oluncaya kadar poşetini falan da yırtmayalım .

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Olur aslında ama garantisi bozulmaz değil mi? Beğenmeyip satacak olursak garantili malı daha iyi okuturuz. Emin oluncaya kadar poşetini falan da yırtmayalım .
    Biz bunu katırlarla kaçak getiremiyor muyuz? Daha ucuza gelir sanki.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    satamayız kendı sıstemıze entegrelı bır yazılımla yuklu olacakmıs fılan dıye yazılmıstı bır yerde oyle okumustum

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by balbatros Yazıyı Oku
    Biz bunu katırlarla kaçak getiremiyor muyuz? Daha ucuza gelir sanki.
    İran üzerinden gelirse olur , Rusya 'ylan katır ticareti yok ama bavul ticareti var . Bir miktar 100 dolarlık banknota hallederiz.

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    satamayız kendı sıstemıze entegrelı bır yazılımla yuklu olacakmıs fılan dıye yazılmıstı bır yerde oyle okumustum
    Tüh ikinci el piyasası da yokmuş, yedek parçaya ayırırız o halde. Olmadı Yunan' lar gibi gömer toprağın demir ihtiyacını karşılarız.

Sayfa 778/1000 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •