Special Days Image
Sayfa 827/1000 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,609 - 6,616 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Evet "KOLTUK GENERALLERINDEN" yeni askeri taktikler bekliyorum!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Elbette abi. Ama sıralama yanlış olmuş. Stratejik hata yapmışlar. İklim, cografya, alan büyüklüğü, muhtemel mukamevet hesapları yapılamamış. Almanlar saldırmadan Sovyetlerin Avrupa sahasına inip galip gelme gibi bir gücü ve planı yok iken, perişan eylemişler kendilerini.
    Hatalar var tabi.

Ama Alman Genel Kurmayı Barbarossa Harekatını son derece ince detayına kadar planlamıştı.

Ve işler başlangıçta epey iyi gitti.

Ta ki Leningrada kadar.

Sonrası...

Bir şanlı direniş ve zafer ...

Doğasıyla, kışıyla, halkıyla 20 küsur milyon kayıpla kazanılan bir destan...

Çok etkiler beni 2. dünya savaşı.

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Hitler her bir b. maydanoz olmustur, yahu Dingilterenin isini bitir orasının üs olacağı belli, Akdenizde kesin hakimiyet sağla, Cezayirdeki Fransız donanmasi ve Mısırdaki Dingilizler...

Gitti dümbük herif, bir de SSCB'ye saldırdı...

Dikkat edin Rusya demiyorum SSCB, ikisi farklı seyler...
    Bildiğim kadarıyla kavga romanya petrollerinden çıkmış. Almanların petrole ihtiyacı var. Ruslarında almanları durdurmanın yolunun petrolü kesmekten geçtiğini düşünüyor. Sonrası belli
    Sonuçta nükleer bombayı amerikalılar buldu. Savaşın sonucunu belirleyecek nihai silahı.
    Bu nedenle sonuç değişmezdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Stalin, ABD'ye batıda yeni cephe aç üstümdeki baskıyı hafiflet diye neredeyse yalvardı ABD ise Almanya Sovyetleri/Sosyalizmi yensin ben de Almanya'yı böylece bir taşla iki kuş vurayım diye düşündü. Ama Almanya SSCB karşısında yenilmeye başlayınca batı cephesini hemen açmak zorunda kaldı.. Almanya kıdemli askerlerinin çoğunu doğuda yitirdi, yaşlı veya 14 yaşında çocukları bile asker yaparak delme takma bir Batı cephesi yarattı..

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla kavga romanya petrollerinden çıkmış. Almanların petrole ihtiyacı var. Ruslarında almanları durdurmanın yolunun petrolü kesmekten geçtiğini düşünüyor. Sonrası belli
    Sonuçta nükleer bombayı amerikalılar buldu. Savaşın sonucunu belirleyecek nihai silahı.
    Bu nedenle sonuç değişmezdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yok, Romanya petrolleri ile alakalı hiç bir sorun okumadim.

Alman saldirisindan sonra, Stalini uyandırmaya cesaret ettiklerinde, Hitler için "Delimi bu adam?" dediği söylenir.

Almanlarda salak degildi, onlarda atom bombası için çalışıyorlardı, agir su taşıyan gemiyi Dingilizler sabotajla batırdı örneğin.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Ha gayret, çözeceğiz bu savaşın sorumlusunu, sonra S400 lere geçeriz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

7. Hahahaaa ABD geri vites yapıyor şimdiden.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü Yarbay Mike Andrews, Türkiye’yle Amerika arasındaki ilişkilerin sadece F-35 meselesine* indirgenemeyeceğini belirterek, ABD’nin “stratejik ortağı” Türkiye’yle* ilişkisine çok değer verdiğini vurguladı.

https://m.aksam.com.tr/dunya/abd-sav...l/haber-980557

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Hahahaaa ABD geri vites yapıyor şimdiden.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü Yarbay Mike Andrews, Türkiye’yle Amerika arasındaki ilişkilerin sadece F-35 meselesine* indirgenemeyeceğini belirterek, ABD’nin “stratejik ortağı” Türkiye’yle* ilişkisine çok değer verdiğini vurguladı.

https://m.aksam.com.tr/dunya/abd-sav...l/haber-980557
    Speak softly and carry a big stick.
    Bizde de tam tersine atara atar gidere gider.

Sayfa 827/1000 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •