Sayfa 828/1000 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,617 - 6,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Savaşı kim kazandı ?? Haberiniz var mı ? ABD gelmese idi zaten almanya avrupanın tek hakimi idi. 2. Dünya savaşı ABD ( neredeyse) tek başına kazandığı savaştır. Tüm hesaplar alt üst olmuştur abd sayesinde. O nedenle şu anda USD rezerv para konumuna. Halen atmış yıl önceki savaşın ekmeğini yiyor.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Japonya ve Almanya II. Dünya savaşında ABD'yi bombalayabilseydi, naaa... savaşı kazanırlardı..." Diye yazdılar,

Ben de Almanya İngiltere yi bombaladı dümdüz etti ama dize getiremedi diye yazdım.

Yazdığımı iyi okursan yazılan tezi çürüttüğümü görürsün.

Konuyu başka mecralara çekmeye gerek yok. Okuman yeterli.

2. Mike Andrews,
    "Attığımız adımların hiçbiri geri çevrilemez değildir. "
    Yavrum Mike,
    Kürdistan için attığınız adımlar müttefikliği bitirmiştir geri çevrilemezdir.

3. 5,92 olmuş. Gün içinde bakamamıştım .
    Neyi fiyatlıyor böyle, seçim iptal olasılığını falan mı?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    5,92 olmuş. Gün içinde bakamamıştım .
    Neyi fiyatlıyor böyle, seçim iptal olasılığını falan mı?
    Ben oynamıyorum demek hadi erken seçim yapalım demek olur ki fırtına kopar .

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Hitler her bir b. maydanoz olmustur, yahu Dingilterenin isini bitir orasının üs olacağı belli, Akdenizde kesin hakimiyet sağla, Cezayirdeki Fransız donanmasi ve Mısırdaki Dingilizler...

Gitti dümbük herif, bir de SSCB'ye saldırdı...

Dikkat edin Rusya demiyorum SSCB, ikisi farklı seyler...
    azerbeycan petrollerine sarkma hedefleri vardı tanklar ve uçaklar su gibi içiyordu malum.

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Stalin, ABD'ye batıda yeni cephe aç üstümdeki baskıyı hafiflet diye neredeyse yalvardı ABD ise Almanya Sovyetleri/Sosyalizmi yensin ben de Almanya'yı böylece bir taşla iki kuş vurayım diye düşündü. Ama Almanya SSCB karşısında yenilmeye başlayınca batı cephesini hemen açmak zorunda kaldı.. Almanya kıdemli askerlerinin çoğunu doğuda yitirdi, yaşlı veya 14 yaşında çocukları bile asker yaparak delme takma bir Batı cephesi yarattı..
    Katılmıyorum,Rusların Almanlar karşısında tutunmalarının en büyük sebebi ABD'nin ruslara yaptığı yardımlardır,savaş sırasında ABD, Sovyetler Birliği'ne 11 bin 500 uçak, 12 bin zırhlı araç, 1977 lokomotif, 35 bin motosiklet, 105 savaş gemisi ve bir o kadar denizaltı, 346 bin ton patlayıcı madde, 127 bin ton barut ve 350 binden fazla kamyon vermişdir,1943-1945 döneminde ordusunu doyuracak güce sahip olmayan SSCB'ye 1944'ün ortalarında, 665 bin ton et konserveleri dâhil olmak üzere, çok sayıda gıda ve erzak sevkiyatı gerçekleştirildi ayrıca kızılorduda kullanılar tüm antibiyotikler abd malıdır .

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Hitlerin en buyuk hatası Sovyetlere bulaşmak oldu. Dogu Cephesi bir şekilde sulh altında kalsaydı değil Amerika Bmerika tüm merikalar gelse geriletemezdi nazileri.

Tabi bizimde şansımıza oldu. Yoksa bizim üzerimizden Ortadoğu ve Asyadaki kaynaklara yürürdü o manyak.
    bu arada yeri gelmişken savaşı Alemanların aleyhine çeviren kişi başta bilgisayarın pederi Alan Turing'dir. Herkesin araştırmasını tavsiye ederim, hatta üşenenler için filmi dahi var.

Syg.

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ben oynamıyorum demek hadi erken seçim yapalım demek olur ki fırtına kopar .
    mahallede top kiminse maçı durdurma takımları tekrar ayarlama şansı vardı benim çocukluğumda, bir de top kaçarsa o gidip almazdı.

Sayfa 828/1000 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •