Sayfa 645/1000 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 5,153 - 5,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Sahsen muhalif degilim. Her siyasi gorusu elestirebilirim sahsi dogrularimla celistiginde.

2. Barış Balcı'dan alıntıdır

'' Daha o kadar çok şey varki şişirip abarttıkları,örneğin Türkiye'ye inen her uçak turist taşımaz fakat turist girdisi olarak yazıyorlar.Oysa turist ikametgahı yurtdışı olan ve Türkiye'deki otel rezervasyonunu yurtdışından yapan kişiler için kullanılır.Mesela ben genellikle Avrupa ülkelerinden gelip Atina'da aktarma yapan İstanbul veya Ankara uçaklarını kullanıyorum,çoğu zaman uçağın yarısından çoğu bizim yurtdışına tatile gitmiş insanlarımızdan veya iş-eğitim amaçlı yurtdışına çıkıp gelen insanlarımızdan oluşuyor ama hepsi de turist olarak sayılıyor.Bu çok yanlış,başka bir yanlışlık ise ülkeye giriş yapan bu insanların her biri 1000 dolar harcama yapmış gösterilerek yıllık turizm cirosu hesaplanıyor.Halbuki bu insanların 1000/1 'i bile bin dolar harcamıyor.Örneğin 0-12 yaş çocuklardan otel ücreti alınmıyor,nitekim 0-18 yaş arası çocuklar çarşıya çıkıp 1000 dolar harcamıyor,gece kulüplerinde şampanya patlatmıyor ama yeni doğmuş bir çocuk bile turist gösterildiğinden 1000 dolar harcıyor olarak turizm ciro girdisi işleniyor.Diğer bir yanlış Bodrum'a bayramda 1.5 milyon turist geldi diyorlar,ama senin yatak kapasiten 100 bin, ee bu insanları yollarda mı yatırdın? yani Bodrum'a giriş yapan her binek araç ve minibüste turist taşımaz.çoğunlukla çalışan insanlara ait araçlar veya personel servisleridir her gün giriş-çıkış yaparlar,nitekim onlarda Bodrum'a giriş yapan turist kitlesi olarak sayılmamalıdırlar,ama sayıyorlar işte

hehehehe doğu karadenizde gürcistandan hergün binlerce gürcü çay toplamaya geliyor üstelik bazıları 3 4 kez girip çıkıyor alkol ve tütün sokmak için ben 14 giriş yapan ile görüştüm bunları bile turist yazıyorlar su andan kırgızlar kazaklar ruslar ukraynalılar va bu arada bizim acentacıların bedavadan turları bunlar satacak diye getirdikleri elemanlar dahil herkes turist yazılıyor ''
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Anlasilabilsek bu durumda olmazdik zaten abi.
    Devlet-i ebed muddet. Kalemin kilic oldugu zamanlardaki Osmanli dis politikasina bile baksak cok sey ogreniriz.
    Hocam sizi sıkı takip ederim. Bu nedir yaw tası tarağı toplayalım beyaz bayrak çekip teslim olalımdan başka bir şey yok.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Yazdım atlamışsınız konu 15 seneyle sınırlı değil. ABD uzun yıllar önce sızdı ordumuza, tüm kurumlarımıza olduğu gibi.
    İyi güzel 15 sene öne sızdı ya da yıllar önce sızdı. Bunun ne önemi var ki? Şimdi ne durumdayız, istediğimiz duruma ulaşabilmek için ne yapabiliriz bunun konuşulması gerekmez mi?

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Hocam sizi sıkı takip ederim. Bu nedir yaw tası tarağı toplayalım beyaz bayrak çekip teslim olalımdan başka bir şey yok.
    Yanlis yoldayiz abi benim kanatime gore. Daha nasil ifade edeyim. Bir an evvel milletcek, devletcek silkinip kendimize gelmemiz lazim. Beyaz bayrak cekmek degil, en az zararla atlatmak icin yari yoldan donmek. Zarar gorecegiz ama miktari azalsin.

6. 2000 yıllıkk geçmişimiz var bu topraklarda ,1000 yıldır hükümranız, son 200 yıldır bir fetret dönemi geçirdik. ÖZÜMÜZE TAM BAĞIMSIZLIĞA YÜRÜMENİN ZAMANIDIR. Öyle abd gibi 500 yıllık mazimizde yok, toplama millet de değiliz.

7.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Herkes kendi çizgilerine güvenir ben de benimkilere göre yorum yapıyorum. Farklı düşünenler olabilir. Çizgiler 50gEHO aşağı geçildiğini söylüyor. Bundan sonra düşüş bir miktar daha devam edecek görüntüsü var. Günlük yukarı tepkiler olsa da önce 5.76 ardından ise 5.71 100gEHO destek seviyelerimiz destek olarak görevini icra edebilir. 5.62 5.60 seviyeleri ise Last Mohikanlar gibi savaşmış olurlar. Tabii bahsettiğimiz hareket fincan formasyonu için kulbunu da oluşturmuş (oluşturuyor) olaiblir, sonunda göreceğiz. Fib. dalgaları geri çekilme hareketi ve sonrasındaki harekete göre değişebilir. 4. dalga sonu bizim 2. dalga olarak değişebilir. Haftalıklara bakınca 5.65 seviyeleri son durak olmak için aday gözükmektedir.

Yukarıda yazdıklarımız bir kaç kuruş fark ile geçen hafta gerçekleşmiş. Gerçekleştikten sonra nedenleri için bir çok farklı şey söylenebilir. Ama bizim yazdıklarımız ihtimaller dahilindeydi ve gerçekleşmesi analizlerin tutarlılığı açısından sevindirici. En son tepki 5.66 dip seviyesinden gelmiş. Araya farklı parametreler girmezse şimdilik 6.02 seviyelerine kadar devam edebilecek bir tepkiden söz etmek mümkün. Ardından eğer 6.02 üstüne kalıcı atamaz teyid alamazsak tekrar 5.75 daha yüksek ihtmal 5.78 seviyelerine kadar geri çekilme geleblir. Sonraki dalgada hedef 6.42 ve üzerilerini hedef yapabilir.
    Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

8.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    İç savaş lafina amma meraklısınız.Gezi parkı iç savaş mi çıkaracaktı.Sosyal medyada bir de vur de vuralım,öldür de öldürelim diyenlere bakın bence.Ülkeyi yönetenlerden hiç ses yok onalara
    Bende gezi parkı ile iç savaş bağlantısını kuramadım .

İkinci olayda ise borsadaki 13-14-15 Temmuz işlemleri incelenseydi kimlerin önceden bilgi sahibi olduğu ortaya çıkardı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 645/1000 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •