Sayfa 457/1000 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Ben birisinden uzun zaman önce bir duyum almıştım ABD'nin 3 banka istedigiyle ilgili bu da bizim içinde bulunduğumuz krizle ilgili hem ekonomik hem siyasi rahip vs gibi olaylar icice geçmiş durumda bakalım zaman ne gösterecek.

2. Uluslar arası firmaların türkiyede yatırım yapmalarını çok olumlu bulurdum eskiden. Artık öyle düşünmüyorum, türkiyenin lider firmlarını ellerine geçirdikten sonra yeni yatırım yapmayıp dağıttıkarı yüksek temettülerle paraları kendi ülkelerine tranfer ediyorlar, yada bir türlü zarar gösteriyorlar.KESİN GÖZLEMİDİR. b fren, marşhall, fmizp mondi tire en çarpıcı örneklerdir. HİÇ BİRİNDE ÖZ SERMAYE BÜYÜMESİ OLMUYOR.

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Gram akli olanlar çoktan dolarları 2- 3 TL lerdeyken yurt dışına transferleri yaptı topukladi. Geride kalan kamiller de şimdi mali mülkü satıp gitme derdinde ama çok geç kaldılar.

5. Türk borsası keneftir. Umutabi bu tabiri kullanır. Katılmamak elde değil.

Geçen lavuğun biriyle atıştım. Yok doktoralıyım falan filan. Değer yatırımcılığı temettü falan.

2 tane EUROBOND grafiği gösterdim, bunu koskoca BIST te sadece ASELSAN ve TÜPRAŞ geçebilmiş.

O zaman ne riske gireceğim dedim lavuğa. Doktoranı al başına çal. Bana hikaye anlatma. Dürüstlüğün olmadığı yerlerde heryer ENRON olur. ABD de bu işi 2000 krizinden sonra çözmüş. Bir dolandırıcılık olursa eski yeni tüm yöneticiler hapse giriyor. ABD borsaları boşuna mı güvenilir?

Biz de adam şirketin içini boşaltıyor. Sadece kınama veya uyarı alıyor. BIST teki hisse senetleri yöneticilerinden veya yönetim kurulundan dolandırıcılıktan insider tradingten Compliance dan 1 tane hapse giren oldu mu? Dünyanın en ahlaklı şirket yöneticileri bizimkiler herhalde.

TTKOM da Oger e kaptırılan batık kredi 2.5 milyar$. Akbank Garanti İşbank korkunç zarar ettiler. Bir tane dava açıldı mı? Bunlar BIST te değil mi?

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Uluslar arası firmaların türkiyede yatırım yapmalarını çok olumlu bulurdum eskiden. Artık öyle düşünmüyorum, türkiyenin lider firmlarını ellerine geçirdikten sonra yeni yatırım yapmayıp dağıttıkarı yüksek temettülerle paraları kendi ülkelerine tranfer ediyorlar, yada bir türlü zarar gösteriyorlar.KESİN GÖZLEMİDİR. b fren, marşhall, fmizp mondi tire en çarpıcı örneklerdir. HİÇ BİRİNDE ÖZ SERMAYE BÜYÜMESİ OLMUYOR.

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Akbank taki TTKOM kredisinde Oger 1.5 milyar$ takmıştı. Herhalde ondan beri toparlayamadı. :-)
    Y.İ.D yüklenicileri DeliDumrul hesabı haraca bağladılar ülkeyi ama yine de Hariri/Oger kadar yurtdışına para çıkardıklarını sanmam..

7. Bayramda herkes gezmecesinde.
    Sonrası ibb seçimlerine kadar abd$ uykuda. Bence durum bu. Y.T.D.
    YAZDIĞIM YORUMLAR KİŞİSEL DÜŞÜNCE VE FİKİRLERİMİ İFADE EDER.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ben de onu diyorum başkan, bana Kütahya 45 km. Keles 80 km. buna rağmen kac para oldugu bile onemli degil, daha dogru durust kiraz görmedim!

Simdi biraz evvel seyyar tezgâhta kiraz gordum, 7 sülalelerini hayırla, gelmislerini geçmişlerini minnetlen yad ettim!
    ikametgah tavşanlı galiba hocam. oralarda bile tezgah fiyatları küfürlükse vay buradakilerin haline.

Sayfa 457/1000 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •