Sayfa 258/1000 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. gıda ihracatına son
    olanla anca garnunun gurultusunu kazunduracan işte
    ha bi de şu var. dünden kalan hesap
    bu dayı da liberaldir, bizim besim gibi

https://yandex.com.tr/search/?text=n...33630&lr=11508

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    şu an itibari ile dis borc saglamanin yada saglikli oranlarla saglamanin imkansiz hale geldigi dusunulurse, surec sizin bahsettiginizin yapinin tersine dondugu anlamina geliyor.

yeni dis krediyle buyume imkani olmadigina gore, siyaseten bu noktanin en azindan simdilik sonuna gelmis bulunuyoruz !

ve icerisinden cikilmasi gereken bir doviz kisiti ile karsi karsiyayiz ki bu noktada bahsettigim turden sermaye kontrolu bir takvime baglayarak epey ise yarar. tabiki kisa vadede ! bunu para ve maliye politikasi ile desteklemek sart. bu da bir muddet daha fazla daralma demektir.

sizin bahsettiginiz cari fazlayi maliye politikalari ile kuralli haline getirme islevi ozunde guzel bir yaklasim hatta anayasa ile baglayalim ama ! sahsi dusuncem ulkemizin uretim hatti acisindan su anki durum degerlendirildiginde bunu basarabilmek imkansiza yakin !

bize hemen ve kisa vadede atesi dusurecek bir formul lazim, mesela bir tobin vergisi benzeri birseyler urettiler ama bu da genisletilebilir ama o cok gecici bir cozum is cikarmayacaktir
    Ben sıkı mali politika , dengeli para politikası ve cari fazla mali kuralı üçlüsü ile sermaye kontrolüne gerek kalmadan işin çözülebileceğini düşünüyorum.

Yumuşak ta olsa bir sermaye kontrolü yerine vergisel ayarlamalar daha liberal bir yaklaşım olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben sıkı mali politika , dengeli para politikası ve cari fazla mali kuralı üçlüsü ile sermaye kontrolüne gerek kalmadan işin çözülebileceğini düşünüyorum.

Yumuşak ta olsa bir sermaye kontrolü yerine vergisel ayarlamalar daha liberal bir yaklaşım olabilir.
    abi biraz okudumda
    inanmayecen emme
    en başta birinç ilk
    amarihanya öz sermaye nin beşiği
    ilk elon un şirketiynen başlayıp bence pek çok şirketi
    devletleştircek belkide (ihtimalsizlik harici değil)
    onlarda dert ayrı
    onlar yokluktan deyil
    fazla varlıktan çekicekler o hareketi
    düz karın kaslı fight club objesi red neck gardaşımız taylor dördin (hamza abemden korkumdan ziro heç, heç deyemeyom bah saygımdan)
    şimdiden elon u dalgaya dahi diğil direkman başşak geçmeğe başlamış bilem (ziro hec i bi bucuk saat kadden okudum, bu çıktı)
    sen ne diren? ağam !....?&/()=

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

cari fazlayi kisa vadede stabil hale getirmeniz imkansiz ! sadece sıkı mali politika ve dengeli para politikasi dusunuyorsaniz bu durumda 3. kisim cari fazla degil imf olmali

5.  Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    Abi kaç gemi var sende,ben gariban bir shipbrokerim bana bir kac baglantı yaptır müridin olayım...
    22 gemi 1.7 Dwt ... ruhunu satma kimseye , o sana O'ndan emanet...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    cari fazlayi kisa vadede stabil hale getirmeniz imkansiz ! sadece sıkı mali politika ve dengeli para politikasi dusunuyorsaniz bu durumda 3. kisim cari fazla degil imf olmali
    Ben cari fazla mali kuralını olmazsa olmaz olarak görüyorum. Hatta çözüm için o denli önemli buluyorum ki sırf bu hedefe ulaşabilmek için 2-3 yıl düşük büyümeye de katlanmaya razı olmalıyız diyorum. Eğer 3 yıl boyunca %0'a yakın bir büyüme dengesinde kalırsak istikrarlı bir cari fazla oluşabilir.

Imf karışık bir mevzu cari fazla kuralını sekteye uğratacak bazı gelişmelere dahi yol açabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

7.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    abi biraz okudumda
    inanmayecen emme
    en başta birinç ilk
    amarihanya öz sermaye nin beşiği
    ilk elon un şirketiynen başlayıp bence pek çok şirketi
    devletleştircek belkide (ihtimalsizlik harici değil)
    onlarda dert ayrı
    onlar yokluktan deyil
    fazla varlıktan çekicekler o hareketi
    düz karın kaslı fight club objesi red neck gardaşımız taylor dördin (hamza abemden korkumdan ziro heç, heç deyemeyom bah saygımdan)
    şimdiden elon u dalgaya dahi diğil direkman başşak geçmeğe başlamış bilem (ziro hec i bi bucuk saat kadden okudum, bu çıktı)
    sen ne diren? ağam !....?&/()=
    Moruk sen de illuminatici misin? Börü budun cu musun? ZeroHedge iran haberi yapmıyor dedin dedikten sadece 1 dakika sonra zerohedge iran haberi girdi.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Moruk sen de illuminatici misin? Börü budun cu musun? ZeroHedge iran haberi yapmıyor dedin dedikten sadece 1 dakika sonra zerohedge iran haberi girdi.
    yok ben illocu değilim
    işim olmaz
    hamza abemin
    bi üstte yer alan meşazını oku , tonaj gramaj ve adetsel kısım haricini :-)
    annarsın
    kim olduğumu

yalınızyatar ayak (gider ayak ın yatış versiyonu bu)
    iyi oldu
    keyifli uyucam bu gecenin keyfi moddan

ben yazdım diye
    yazdırdılarsa da
    koy şeyine gitsin

o ka möhim biri değiliz
    daha değil yani :-)

Sayfa 258/1000 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız