Sayfa 75/1000 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 593 - 600 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by ogencturk Yazıyı Oku
    Barajın çatlayan duvarlarını yara bandı ve koli bandı ile tutmaya çalışıyorlar...yapilan uygulamalar çok tehlikeli seçime kadar ötelemenin derdinler ama yapamayacaklar ve s400'ü erken teslim dövizin patlamasını yeniden dış güçler olarak ilan edecekler...siyaseten değil görünen köyün tasviridir...saygılarımla

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nükleer santralin çatlayan temelini harçla örten zihniyet dövizde bunu yapması azdır bile..!!

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bu karar çok etki etmez ben gülüp duruyorum
    ama hani arkadan karpuzcu geliyor fıkrası varya arkadan gelennler önemli

Bir gün padişahın biri bir emir vermiş; - ``çevreden geçen tüm seyyar satıcıları bana getirin`` demiş.
    vezirleri dışarı çıkmış bir bakmışlar erik satıcısı geliyo hemen yakalayıp padişahın yanına götürmüşler. padişah;
    - ``bütün eriklerin *ötüne sokulmasını`` emretmiş.
    onlarda yapmış bu arada adamda can acısından ağlayıp duruyormuş
    arkadan elmacı gelmiş onada aynısını yapmışlar o dahada fazla ağlamış
    ondan sonra da ayvacı padişah yine aynı emri vermiş ama bu sefer ayvalar girdikçe ayvacı gülüyormuş bu padişahın dikkatini çekmiş;
    - ``bundan önce gelenlere daha küçüğünü sokturdum ama onlar ağladı sen niye gülüyorsun`` diye sormuş. ayvacı; - ``ben arkadan gelen karpuzcuyu düşünüyorum`` demiş
    milleti karpuzdan sogutacan yaww,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3. İnsan aklı basit çalışır. Bir şeyin alımına sınırlama getiriyorsanız o şey elde az vardır. Bunları duyan herkes dolara yüklenecek yine bu kopup gidecek diye.

Acaba amaçladıkları yere ulaşmaya çalışırken tam ters etki yapıp böyle önlemlerle insanları korkutup, akla olmayacak sorular getirip daha mı fazla döviz almaya yönlendiriyorlar düşünmek lazım.

Zamanında bunlar denendi, karaborsa döviz fiyatı oluşturur eninde sonunda bu tip polisiye önlemler. Benim birey olarak bugün 500k dolar almam gerekiyorsa buradan t+1 ya da t+2 bekleyemeyeceğim için karaborsadan 5-10 kuruş üstüne alırım.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

4.  Alıntı Originally Posted by Bursa Yazıyı Oku
    İnsan aklı basit çalışır. Bir şeyin alımına sınırlama getiriyorsanız o şey elde az vardır. Bunları duyan herkes dolara yüklenecek yine bu kopup gidecek diye.

Acaba amaçladıkları yere ulaşmaya çalışırken tam ters etki yapıp böyle önlemlerle insanları korkutup, akla olmayacak sorular getirip daha mı fazla döviz almaya yönlendiriyorlar düşünmek lazım...
    Önlem alınmaya çalışılıyor.
    Döviz satışı.
    Binde bir vergi.
    T+1
    Tabi bu önlemler içinde 25.5 üst limitten fonlama hariç bir faiz artışı yok.
    12 Haziranda da sabit kalır diye tahminim kuvvetleniyor.
    Faiz artarsa da reel sektör için hepten sıkıntı.

Sanmıyorum döviz alımını teşvik etmeye niyet olduğunu.
    ....

5.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Önlem alınmaya çalışılıyor.
    Döviz satışı.
    Binde bir vergi.
    T+1
    Tabi bu önlemler içinde 25.5 üst limitten fonlama hariç bir faiz artışı yok.
    12 Haziranda da sabit kalır diye tahminim kuvvetleniyor.
    Faiz artarsa da reel sektör için hepten sıkıntı.

Sanmıyorum döviz alımını teşvik etmeye niyet olduğunu.
    Ben de onu diyorum hocam. Amaç dövizden kaçırmak milleti ama bu yolda yapılan bu tip korkutucu şeyler insanları daha mı çok dövize ve sistem dışı dövize yönlendirir bunları düşünmek lazım...
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Evet. BDDK gerçek kişiler için 100 bin usd ve üzeri alımları T+1 belirledi...,yani bankadan dolar satın alacaksan ya da paranı çekeceksen talep ettiğinin ertesi gününden önce çekemeyeceksin bundan sonra.Bunun ne manaya geldiğini burada herkes hissediyor sanırım,bu hamle bundan sonra takip edecek adımların ilki gibi gözüküyor.
    1.seviye sermaye kontrollerinin son önlemleri, bundan sonra bir önlem gelirse bu 2. seviye kontrollerin ilk kademeleri olur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    milleti karpuzdan sogutacan yaww,
    Bütün karpuzun yanına yaklaşılmıyor.
    Yarım veya çeyrek karpuzlar karpuzcu için makul olabilir.

8. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 75/1000 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •