Sayfa 16/1000 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Yeni başlık hayırlı olsun. Bu arada çok çabuk 15.sayfaya ulaşmış..
    herkes doalrlarını satma derdinnde en uygun enrede satabiliriz muhabbeti
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. satsatsat 4.80 geliyooor
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının bugün yayınladığı veriye göre Türkiye'nin Nisan ayından itibaren önümüzdeki 1 yıl içinde ödeyeceği kısa vadeli borcu 177.375 milyar dolar olacak.

KALAN VADEYE GÖRE KISA VADELİ DIŞ BORÇ STOKU (*)
    (Mart 2019 itibarıyla) (Y.T:17.05.2019)
    (Milyar Dolar)

MERKEZ BANKASI :5.898

GENEL YÖNETİM (**): 3.577

BANKALAR:91.489

DİĞER SEKTÖRLER: 76.411

TOPLAM 177.375

(*) Orijinal vadesine bakılmaksızın vadesine bir yıl ve daha kısa kalan dış borçları göstermektedir. (**) Hazine Müsteşarlığı tarafından yurtdışında ihraç edilen borçlanma senetlerinden (eurobond) itfasına bir yıl ve daha kısa vade kalanlar için yapılacak ödemeleri kapsamaktadır (yurtiçi yerleşik kişilerce satın alınanlar hariç).
    önümüzdeki bir yılın durumu böyleymiş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Borcu herkes biliyorda borcu ödeyen yokki, tefeci faiziyle borçarı öteleyip duruyor bademler. Her yıl 10-14 milyar dolar arası bir para faize gidiyor bademlerde içerde 177 milyar dolar borcun sefasını sürüyor yoksa borcu ödeyecek adam dolarları babasının malı gibi satarmı yahu.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    herkes doalrlarını satma derdinnde en uygun enrede satabiliriz muhabbeti
    Döviz almak isteyene , Aktif çok uygun makasla istediğiniz kadar veriyor. Bu fırsat mı, kazık mı bilemem. Ama bu fiyata bulduğum dövizi de kaçırmam. İnternetten alır, yarın kasaya indiririm. Satarken döviz bürolarını tercih ediyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Evren Devrim Zelyut Yazmış haksız da değil hani .........

Bu hükümetin geçmişte yaptığı en korkunç hata özel sektörün çılgınca borçlanmasını izlemek olmuştur. Şimdi krizde satış yapamayan firmalar bu borcu nasıl ödeyecek?

TCMB Mart 2019 dönemine ilişkin kısa vadeli dış borç tutarını açıkladı.
    Rakam Mart'ta 119.4 milyar dolar oldu.

7. Smart sattım ya 2,42 alıp 2,77den bir gün sonra 3,28 dolar beni bekliyor diyorum kimse anlamıyor valla :D

8. https://www.youtube.com/watch?v=L4G-tsW5DLw

tüsiad bile dolar 11 tlyi görebilir demiş ..

Sayfa 16/1000 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •