Sayfa 142/1000 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Abd o goldu bir 1000 dolar altına bir çekse.
    Golda parayı gömen
    Çin, Rusya, Venezuella, İran ve Türkiye. Goldu 700-800 dolara bir düşürseler muhteşem beşlinin canına okuyacak sarı başkan.
    O işe ne sarının ne de FED'in gücü yeter.

Money is gold, rest is only credit.

John Pierpont Morgen.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yanarım yanarımda dün 1.87 den yapıya tüm parayı gömen arkadaşıma yanarım 1.86 ya alış yaz dedim eğer oraya yazsaydı dün alamayacaktı vermeyecekelrdi
    yok dedi 87 ye yazayoım verirlerse alırım 87 yi aşağı kırmıyorlar dediydi nerden baksan bi günd zararı 3.000 tl
    Tekrar 86'larda... miktar göreceli... ama kayıp yüzde olarak artıkca cıkması zor olur...bu s400'den dolayı yabancılar satıkca satar, bildigimiz ekonomik krizlere benzemez zaten kaynak eksiklimiz var olanlarda cıkıyorsa... bist tekrar 5 cent'lere dogru yol alırız diye düşünuyorum

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Swapı düşünce? Geriye kalan ne oluyor acep?. Bir de geriye kalanın tamamı sanırım altın, döviz hiç yok sanki....

13 milyar USD civarı swap olmalı. ama bu rakama 3 milyar usd'lik katar swapı dahil değil diye biliyorum.

Bu hesapla kabaca : 24.88-16 = 8.88 milyar usd civarı swap harici net rezerv olmalı. Bu net rezerv de sanırım tamamen altından oluşuyor.
    böyle bi durumda ekside rezervler demektir
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. topikteki çoğu kişi benden bilgili arkadaşlar dediğime bakmayın içlerinizde abim olacak yaşta insanlar var hepsine de saygım sonsuz fakat tanımadığım için hitap edemiyorum gereğince kusura bakmayın şimdiden sürekli soru sorup belkide oflatıyor olabilirim sizi fakat şunu çok merak ediyorum amerika yaptırımları uygularsa bu dış borç nasıl çevirilecek çevirilemesse sonuçta hükümet başta kalamaz bu riski nasıl alıyorlar halk açlıktan pahalılıktan kırılır.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    böyle bi durumda ekside rezervler demektir
    Eğer altın varsa net rezervler eksi diyemeyiz bence, ama evet eğer o altınlar tcmb'nin kasalarına fiziki olarak çekildiyse oradan satış yapmak Londra'dan satmak veya swaplamak (AU-USD swapı) kadar kolay olmaz.

Bir de şöyle bir detay var, merkez bankaları teamül olarak rezervlerinde altın tutuyorlar. Yani pratikte satılabilir net rezerv ciddi anlamda bir dar boğaza girmiş diyebiliriz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    satıp faize geçelim diyorum kimse dinlemiyor
    bunu diyen senmisin başkan

Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    topikteki çoğu kişi benden bilgili arkadaşlar dediğime bakmayın içlerinizde abim olacak yaşta insanlar var hepsine de saygım sonsuz fakat tanımadığım için hitap edemiyorum gereğince kusura bakmayın şimdiden sürekli soru sorup belkide oflatıyor olabilirim sizi fakat şunu çok merak ediyorum amerika yaptırımları uygularsa bu dış borç nasıl çevirilecek çevirilemesse sonuçta hükümet başta kalamaz bu riski nasıl alıyorlar halk açlıktan pahalılıktan kırılır.
    Hiç bir halt olmaz, dıjjj güçlerin oyunu der devam ederler.

8.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Tekrar 86'larda... miktar göreceli... ama kayıp yüzde olarak artıkca cıkması zor olur...bu s400'den dolayı yabancılar satıkca satar, bildigimiz ekonomik krizlere benzemez zaten kaynak eksiklimiz var olanlarda cıkıyorsa... bist tekrar 5 cent'lere dogru yol alırız diye düşünuyorum
    Hocam kısacası hemen hemen venezullaya döneriz desenize..

Sayfa 142/1000 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •