Sayfa 59/1000 İlkİlk ... 949575859606169109159559 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 465 - 472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Faizi haram kabul ettiğinize göre bence civardaki bir camiye gidip hocaya danışsanız uygun olur.
    Ahaha ,güzel bir tavsiye olmuş...

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bugün bir kamu katılım bankasında 3 aylık altın katılım hesabımın dönüş günüydü. Bankanın kendi internet sayfasında bugün altın katılım hesaplarına dağıtılan kar paylarını hesapladığımda normalde ödenmesi gereken net kar payının sadece %35 ini ödemişler. Biliyorum ülkede çok ciddi hukuk sorunları var ama yinede nerelere başvurabilirim.BDDK-Katılm bankaları birliği başka nereler olabilir. yada nasıl bir süreç izlersem gaspedilen hakkımı geri alma ihtimali doğar..
    bilgilendirme için yazayım bu bankanın şuanda yatırdığı oran dahi mevduat bankalarının verdiği oranla aynıdır. normalde internet sitelerinde dolar getirisi gibi büyük bir oran vardı ve sonuçta kamu bankası olduğu için yatırdım. mevduat bankaları kadar düşük vereceğini bilseydim bu riske hiç girmezdim. bu arada süreç ile ilgili bilgi sahibi olan varsa yazarsa memnun olurum. sataşmak için yazacaklarda kendi iç dünyalarıyla başbaşa bırakıp engelliyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Keklik avlama metotlarında yemleme diye bir usul var mı bilmiyorum...

Ama balığı da ufak bir yemle yakalarsınız.

Daha fazlası gelecek ümidi vardır hep içinde.

Neyse...

Aklı engelleyin.

Karlı çıkarsınız.

Zordur gerçekle yüzleşmek.

4.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bugün bir kamu katılım bankasında 3 aylık altın katılım hesabımın dönüş günüydü. Bankanın kendi internet sayfasında bugün altın katılım hesaplarına dağıtılan kar paylarını hesapladığımda normalde ödenmesi gereken net kar payının sadece %35 ini ödemişler. Biliyorum ülkede çok ciddi hukuk sorunları var ama yinede nerelere başvurabilirim.BDDK-Katılm bankaları birliği başka nereler olabilir. yada nasıl bir süreç izlersem gasp edilen hakkımı geri alma ihtimali doğar..
    Bu soruya sizi üzmeden cevap verebilmek mümkün değil ama lütfen bankacılık sisteminin çalışma sistemini iyice araştırın. Sözleşme imzaladığınız katılım bankasının sizden aldığı parayı size uyguladığı aynı koşullarla mı? yoksa şartları değiştirerek sabit faiz ile mi sattığını kontrol edin.

Eğer sizden kendi inisiyatifinde belirlediği bir kar payı ile parayı alıp , sabit faiz ile satıyorsa yani parayı sattığı kurumada o kurumun elde ettiği kar üzerinden kar payı almıyorsa lütfen sistemin aslında var olan faizi size şirin göstermek için kar payı adı altında kurguladığını görün.

Bunu test etmek çok kolay aynı kurumun sizi tanımayan başka bir şubesine gidin, ben kredi almak istiyorum deyin. Eğer o kurum önünüze sabit faizli sözleşme koyuyorsa aslında diğer taraftan sizi para yatıran bir mudi olarak istismar ediyor demektir.

Ama gittiniz ,size de sizin işletmenizin elde edeceği karın belirli bir bölümü kadar kar payı kesintisi uyguluyorsa sisteme kabahat bulamayız.

Lütfen test edin deneyin ve buna göre kararınızı verin.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. aynen öyle 6.07 üstünden bi anda 6.04lere çok sert bastılar grafik yetişemedi hızına kırmızı mumlar bi anda yeşile dönüyor ayrıca bu satışı değil satan birinin karşısında güçlü alıcı olduğunda olur bu kadar baskılamaya rağmen 5.98 5.95 leri alım fırsatı olarak değerlendiriyor millet kur zaten 6.24 lerden geri geldi aynen swap meselesi gibi seçimden sonra kur hafif rahat bırakınca 6.50 ler kısa sürede gelir onu geçtim s400 den vazgeçiceklerine inanmıyorum artık kriz s400 yüzünden beka şudur budur dış güçler saldırıyoya yatıcaklar ama bu millet bi daha yemez bu işleri bi dahaki seçime yoklar buna emin oldum artık ekonomiyle ilgilenmeyip seçimle uğraşıyorlar hala 6.06 dan hiç kormadan bi 10 k daha aldım bugün inanın düşse umrumda bile değil 1 yıl beklerim ters bile kalırsam türk lirasında durmak aklımdan bile geçmez yüzde 35 stopajsız faiz le çözülür ancak bu iş ama oınuda yapmazlar devalüasyonu yiyen yiyicek çok sağlam bir devalüasyon bekliyorum ben seçim sonrası faize falan geçenin aklından zor vardır kendi düşüncelerimdir yatırım tavsiyesi olmasın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dinle aldatan ve yöneten insanların güdümündeki kamu bankalarının "enflasyondan korunmalı" yemlemesine aldanıp da parasını yatıran var mı aramızda?

Yatırmam diyenlerin çoğu, kamu kurumlarınca belirlenecek bir "enflasyon oranına" bağlı faiz oyununa güvenmezler...

Akıl budur.

Yoksa Çiftlik Bank mağduru olmak da var.

dün beni aradılar dolar hesaplarınızı çevirelim hem daha yüksek faiz alma ihtimaliniz yüksek risk almazsınız enflasyon karşısında yenilmeyeceksiniz dediler
    bende iyide tuik in açıkladığı enflasyon rakamlarına güvenmiyorum dedim.
    bişey diyemedi kaapttı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    bilgilendirme için yazayım bu bankanın şuanda yatırdığı oran dahi mevduat bankalarının verdiği oranla aynıdır. normalde internet sitelerinde dolar getirisi gibi büyük bir oran vardı ve sonuçta kamu bankası olduğu için yatırdım. mevduat bankaları kadar düşük vereceğini bilseydim bu riske hiç girmezdim. bu arada süreç ile ilgili bilgi sahibi olan varsa yazarsa memnun olurum. sataşmak için yazacaklarda kendi iç dünyalarıyla başbaşa bırakıp engelliyorum...
    Yanlış anlama da adında katılım geçipte yüksek oran vereni duymadım.. görmedim bilmiyorum..spot takılsan daha tatlı kazanırsınız..neyse..bankayla görüş.. açıklama iste.. büyük ihtimalle senin o sözleşme de görmediğin minik puntolarla yazılar yazılmıştır..bankalar adam kandırma üzerine kurulu.. bazı katılım bankalarından nakit yerine direk emtia isteyebilirsiniz

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 59/1000 İlkİlk ... 949575859606169109159559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •