Sayfa 817/1000 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Acil gittiğinizde T.C sınırlarında tüm hastaneler size SGK ya göre bakmak zorunda.
    Geçmiş yıllarda bakmazlardı.
    Adam abd lisen kalkmış siyasetle karışık Türkiyede ki acili anlatıyorsun. Bide devlet hastanesinden randevulu git kardiyolojiye
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Sonuna kadar savaşırlar, fakat her şey teknolojik üstünlük ve ABD'nin çok uzak olmasında yatıyor.

Japonya ve Almanya II. Dünya savaşında ABD'yi bombalayabilseydi, naaa... savaşı kazanırlardı...
    Yanılıyorsun kardeşim. Almanya İngiltere yi adeta bombalarla dümdüz etti. Ama bertaraf edemedi.

3. Arkadaşlar reel faiz kac? Yani bankaya koydum parayi faizi aldim, enflasyonu düştüm, durum ne?
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

4.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Yanılıyorsun kardeşim. Almanya İngiltere yi adeta bombalarla dümdüz etti. Ama bertaraf edemedi.
    Savaşı kim kazandı ?? Haberiniz var mı ? ABD gelmese idi zaten almanya avrupanın tek hakimi idi. 2. Dünya savaşı ABD ( neredeyse) tek başına kazandığı savaştır. Tüm hesaplar alt üst olmuştur abd sayesinde. O nedenle şu anda USD rezerv para konumuna. Halen atmış yıl önceki savaşın ekmeğini yiyor.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Mb verilerini biz nereden gorebiliriz?
    üstat ben bu durumu vakıf (maaş bankam) dan kredi kartı alacakken yatırım hesabında da param olmasına rağmen olumsuz dönüş yaptılar. MT'yle watsaptan yazışırken beni beğenmediniz mi diye o arada söyledi 1.100 TL icralık görünüyorsunuz diye sağolsun forumdaki arkadaşlar e-devletten sorgulamayı söylediler ve borç gözükmüyorsa için rahat etsin dediler. Herhalde MB'nin veribankasında hatalı veriler olabiliyor çünkü bu zamana kadar hiç ödemediğim borcum vs. olmadı.

6.  Alıntı Originally Posted by Alsat Yazıyı Oku
    Aslında bir kaç kere tecrübe ettik. Burada gelir beyanına göre devletin sağladığı bir sigorta var, genellikle fakir kesim yararlanıyor.( Medicaid, obamacare vs. gibi birşey). Hastane aciline gittiğinizdeki durumunuz tamamen sigortalı olup olmamanızla ile ilgili. Mesela benim sigortamla gittim 2 kere acile, yaklaşık 2000 dolar bir fatura çıksardılar fakat benim ödemem gereken $100. 100 dolar üzeri ne gelirse gelsin sigorta karşılıyor. Normal servise gidersem de 20 dolar benim ödemem gereken (co-pay), üzerini sigortam karşılıyor. Eğer sigortanız yokken acile giderseniz baya bir sıkıntılı süreç yaşarsınız. Türkiye ile kıyas edecek olursak, Amerika hastane işleri konusunda çok kötü diyebilirim. Çok uzun bekleme süreleri, yüksek faturalar, bin çeşit sigorta çeşidi vs.
    ABD'de bacağın kırılsa ambulans çağırmayacaksın taxi'ye bineceksin dişini sıkıp.

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Suriye 'de , Irak 'ta batmış olan Amerika 'yı İran çiğ çiğ yer . O ülkelerde bir millet yoktu , ortak geçmiş yoktu , ortak bir gelecek hayali yoktu. İran, Ortadoğu 'nun en kadim milleti .

İnanamayanlar, bkz : İran - Irak savaşı hikayeleri.
    bkz. 300 spartalı

8. Herkes abd ye giydiriyor, adamlar rasyonel, mantıkla bir sistem kurmuş, benim ödediğim primle başkası beleş ve yalandan ameliyat olamasın diye
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

Sayfa 817/1000 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •