Sayfa 119/1000 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 945 - 952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. benim korkduğum 99 ,00 yıllarında olduğu gibi emekli olacakların ikramiye ile dövize yüklenmesi
    o yıllarda dolar mark çok artacak fısıltısı vardı 1 yılı geçmedi kriz oldu
    öfkeli ihtiyarlar bu ara çok emekli olmaya başladı bakalım ne olacak

2. efenim bu dövize baskılama nereye kadar gider merkezde para bitti o oldu bu bitti bıla bıla
    bu işin finali s 400 ler le beraber gelir patlak lastik zaten yama tutmuyor
    iş sarı kafaya yıkılır biz çok iyi gidiyorduk dolarla bizi vurdular ama bekamıza göz dikenlere diz çökmedik
    magdur edebiyatıyla mazlum olarak seçime gidilir

olabilirmi burası türkiye herşey olabilir çünki imamogluna karşı bir care bulamadılar bu şekilde giderse imamoglu başkan

3. S400 projesinden vaz geçilme ihtimali yüksek oranda olsaydı şu an yabancı alttan alttan hisse topluyor olurdu ama yabancı satmaya devam ediyor. Gerçi bu hükümete bende güvenmiyorum, rahip olayı vs ortada ama yabancı hareketlerini takip etmek gerektiğini düşünüyorum. Bir anda borsa atak yaparsa şu iki hafta içinde S400 olayı bitti derim

SM-N930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Abd nin s400 icin uygulayacagi yaptirim sadece askeri ekipman ve parcalarini kapsiyor ve bu satin alindi gibi,
    Aselsanda kibris ambargosu sonucunda dogmustu,belkide uzun vadede bu yaptirim ulkemize avantaj saglayabilir yeni aselsanlar dogabilir belkide...
    ABD'de "ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası"(CAATSA)(Countering America's Adversaries Through Sanctions Act), diye bir yasa var.ABD Kongresinin çıkardığı yasaya göre Rusya'dan S-400 almamız durumunda ,bu yasa otomatikman devreye giriyor.Bu tür yaptırımları koordine eden ABD Hazinesi'nin OFAC (Office of Foreign Assets Control) birimi .
    "ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Yasası" Türkiye'ye yönelik devreye sokulduğunda 12 adet yaptırım çeşidi var ve Başkandan bunlar arasından en azından 5 tanesini mutlaka uygulaması zorunlu tutuluyor.Yasanın 231 ve 235'inci bölümleri Başkan'a çok kapsamlı ekonomik yaptırım gücünü veriyor.Yani yaptırımın kapsamı askeri ekipmanla sınırlı değil ,tam tersine -örneğin Türkiye'ye verilen kredilerin durdurulması gibi-çok büyük ölçüde ekonomik yaptırımları içeriyor.

Yasanın linkini de vereyim:

https://www.congress.gov/115/plaws/p...-115publ44.pdf
    Son düzenleme : deniz43; 22-05-2019 saat: 07:12.

Ülke ihya dönemi yaşıyor buradakiler bozgunculuk pesinde
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ülke ihya dönemi yaşıyor buradakiler bozgunculuk pesinde
    Ayhan bey,
    Sizce s400 olayı ne olur?
    Lütfen ters manyal mıdır nedir ondan yapmadan fikrinizi söyler misiniz?
    Bana alacaklar gibi geliyor.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7. Rahip Brunson olayı neydi ne oldu ? Rusya uçak olayı neydi ne oldu ? Esad eset oldu tekrar esat olabilir. Sayın -teröristbaşı-sayın ..
    her an her şey olabilir . Bence .

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Volna Yazıyı Oku
    Rahip Brunson olayı neydi ne oldu ? Rusya uçak olayı neydi ne oldu ? Esad eset oldu tekrar esat olabilir. Sayın -teröristbaşı-sayın ..
    her an her şey olabilir . Bence .
    Hocam, Ayhan bey acayip gündem takip ediyor.
    Basın yayında çalışıyor olabilir.
    Özellikle ona sordum.
    Haberi ben henüz gördüm.
    Belki onun ekstra bilgisi vardır.
    Yoksa biz haberin suyunun suyu ile idare ediyoruz.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 119/1000 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •