Sayfa 324/334 İlkİlk ... 224274314322323324325326 ... SonSon
Arama sonucu : 2669 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: VAKBN - Vakıflar Bankası

1. Silebilirsiniz yazınızı..daha doğru olur..inşallah güzel şeyler olur ülkemiz için..

2.  Alıntı Originally Posted by Nobody Yazıyı Oku
    Diktatör'lüğün tanımı sana göre nedir ?
    sana göre %50 den fazla oy almış biri diktatör olmaz diyorsan eğer hitler de o zaman diktatör değildi çünkü kendi ülkesin de ki seçimler de %54 oy almış biriydi.��...

Bak genc dostum belki bilmiyorsun ! Diktatör şuna denir "çoğunluğu gerek oyla bu hileli de olabilir ,gerek baskı ile veya yalanlarla çoğunluğu kandırıp ele almış bir kişinin, çıkıpta madem ben çoğunluktayım o halde benim istediğim olacak ve istediğimi yaparım diyen kişiye denir.��
    chp nin erdoğan düşmanlığı üzerine kurduğu muhalefet politikası, yazılı veya sözlü medya yoluyla yada sosyal medya denilen internet üzerinden özellikle gençler üzerinde bıraktığı tesirin ciddi bir algı bozulmasına yol açtığını düşünüyorum...

malesef sizde de böyle bir algı bozulmasını görüyorum, yoksa hitler ile cumhurbaşkanımızı aynı kefeye koymak yada benzerlik kurmak ciddi bir algı sorunu bence....takip ettiğiniz haber kanallarını değiştirmenizi tavsiye ederim...

3.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    Sn. Nobody, dikkatlice okudum yazınızı..Her ülkenin yabancı görüşünden evvel hassas değerleri vardır..yani biz yabancı çekecez diye tüm bağımsızlığımızdan vazgeçemeyiz..ama yabancı yatırımcıya da ihtiyaç var tabiki..Türkiye her yönüyle tam bağımsız bir ülke olsa yazdıklarınıza katılabilirdim..ama değil..etrafımızda birçok gelişme var..petrol arama çalışmasını engellemek için 200 küsür savaş gemisinin varlığından bahsediliyor..Türkiye Rusyaya yaklaşıyor, abd eksenini değiştiren bağımsız bir Türkiye istemiyor..nerden bilecez içerde bu yönde çalışmaların yürütülmediğini..size tuhaf gelmiyor mu bu karşı agrasif siyasi gelişmeler..

söylediklerinizin çoğu doğru. ama ciddi saplantılarınızın varlığıda ilmi bir gerçek.tam bağımsızlık için önce akıllıca ilmi siyasiyi uyguluyarak savunma sanayiinde, dışa bağımlı olmamamak gerekir. bu gün %60 düzeyinde bulunuyoruz. %40 dışa bağımlıyız ve bu bağımlılık bizi çok ciddi sıkıntılara sokuyor.bak rusyaya örnek al. amerika ne yapsada baş edemiyor.putin akıllı adam donkişot değil.eğer savaş uçağını yerli otomobilini yerli telefonunu yerli savunma sistemlerini(s400 e denk) kendin %100 yerli yaparsan ozaman ne dolar bu kadar yükselir ne borsa kelepir denecek düzeye gelir nede enflasyon azgınlaışır....işte hükümetin en büyük hatası yanlışı burada.iki yıldır 5 babayiğidimiz var maalesef hala yerli arabanın prototipini yapamadılar.
    sayın arkadaşım erken öten horozun başını keserler atasözü tamda burada yerine oturdu.sanırım bunları iyi okuyarak daha akıllı düşünürsünüz.ülkemizde çok yönlü bir yangıın var.bunu BİR YÖNETİCİ KAHRAMAN DESİNLER DİYE BU AZİZ MİLLETE REVA GÖRME HAKKI YOKTUR.
    kısaaca bizim ülkemizde son 13 yılda ilmi siyasi yok.tahta kılıçla yeldeğirmenine saldırıyoruz olay bu!
    unutmayın TL varlıkları istiklal savaşında bile bu kadar itibarsızlaşmadı ve ucuzlamadı..
    <hala anlıyamıyormusun hala akledemedin mi?>
    Son düzenleme : bozoklu5; 24-05-2019 saat: 10:25.

4.  Alıntı Originally Posted by Altay Yazıyı Oku
    chp nin erdoğan düşmanlığı üzerine kurduğu muhalefet politikası, yazılı veya sözlü medya yoluyla yada sosyal medya denilen internet üzerinden özellikle gençler üzerinde bıraktığı tesirin ciddi bir algı bozulmasına yol açtığını düşünüyorum...

malesef sizde de böyle bir algı bozulmasını görüyorum, yoksa hitler ile cumhurbaşkanımızı aynı kefeye koymak yada benzerlik kurmak ciddi bir algı sorunu bence....takip ettiğiniz haber kanallarını değiştirmenizi tavsiye ederim...
    A haber izliyorum ben yetmez mi 🤣🤣🤣

5. Sn. bozoklu5, ben hükümetin ekonomi adına yaptığı çoğu işlerden memnun değilim zaten..dediğiniz gibi bağımsızlık için çok şeyler yapılabilirdi şu ana kadar..ama parayı betona gömdüler, dolar ve faiz ve inşaat sektöründe girdiler artınca inşaat sektörü bitti..büyüme kaynağı kurudu..ama sorun sadece ekonomi değil..öyle olsa sadece bizde dolar yükselir mi, dünyada dolar endexi yıllarca yerinde sayıyor, bizde ise en ufak şeyde hortluyor dolar.. özetle yönetimde eksiklikler hatalar çok ama bir bu kadarda sadece bunlarla üstesinden gelinmeyecek şeyler var..Rusyaya dahi neler yaşattı abd biliyorsunuz..bağımsızlık adına önemli gelişmeler var, Chp nin mesela var mı projeleri sadece bağımsızlık adına..darbe girişiminden sonra hükümet bağımsızlığı öne çıkarmaya başladı ve kendini hiç sevmeyen Mhp tam da bu karardan sonra desteklemeye başladı..neden daha önce değilde darbe girişiminden sonra destekliyor..sordunuz mu kendinize

6. Ya da şöyle sorayım darbe olsaydı, akp- mhp- chp hangisi güçlenirdi..Millete espri konusu olmuş.. dış güçler mi yine diye..darbe girişimini iç güçler mi yaptı..2001 de nasıl oyun kurdularsa aynı şeyler oluyor şuan..

7. ülkemizde abdullah gül ve ali babacan gibi akıllı strateji bilen yetişmiş güven
    unsuru adamlar var bunlara yazıklar olsun ki ellerini taşın altına koymuyorlar.maalesef bu millete ölümü gösterip sıtmaya yani hastalıklı bir vucuda razı ediyorlar sayın arkadaşım karaduman olay bu.sayın cumhurbaşkanı güçlü bir lider amma çok yanlışlar yaptı dediğin gibi. Bu gün devletin başında ali babacan gibi biri olsaydı türkiye şaha kalkmıştı. Cumhurbaşkanı önce kendim ve ailem diyor maalesef. önce milletim diyecek iyi ekonomi bilen bir insana hava gibi su gibi ihtiyacımız var. çok büyük sancı başladı.allah sonumuzu hayır eylesin.

8. evet çok yanlışlıklar yapıldı, yabancılarda haklı olarak bunu fırsata çeviriyor..paranın dini olmazmış..
    ama darbeden sonra bile borsa zirve yaptı..ben aynı şeyleri bekliyorum..yeni zirveler yani..
    abd ile bir şekilde anlaşılır..
    mesela belkide pazarlık için s400 ler kullanılıyor..devlet aklı daha farklı çalışıyor..
    atıyorum derlerki s400 ü almıyoruz, aynı silahı sizden alalım ve akdenizde petrol için karışmayın bize..
    borsa koşa koşa 130 olur..
    yabancı için o güven denilen şey 2 günde unutulur..

Sayfa 324/334 İlkİlk ... 224274314322323324325326 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •