Sayfa 334/342 İlkİlk ... 234284324332333334335336 ... SonSon
Arama sonucu : 2734 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: VAKBN - Vakıflar Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    ne baskılanması kardeş. karlılık bakımından kamu ortaklığı olan bankaların kısırlaştırılıp çöp değerine düşüren bir ekonomi yönetimimiz var.halkbank ve vakıf bank kamu bankası değil kamu ortaklığı olan bankalardır.ancak hükümet cebren kamu bankası yani %100 devlete ait banka muamelesi uyguluyarak pay sahibi olan küçük yatırımcunın zarar etmesini sağlayacak biçimde bankanın karlılığını sıfırlıyor yani küçük yatırımcı düşmanlığı yaparak kamu ortaklığı olan şirketleri itibarsız fiyatlama ile karşı karşıya getiriyor.bu nedenle yabancıda kamu ortaklığı olan şirketlerden fırsat buldukça çıkıyor. olayın objektif değerlendirmesi bu.
    Aslında biraz karıştı.

Birincisi, kamu ortaklı bankaların ekonomik sıkıntılarda piyasayı desteklemeleri/risk almaları normal değil mi sizce? (özel bankalar, kredilerden eli ayağı çekti). "Devlet küçük yatırımcıya düşmanlık yapıyor" derken, kredi genişlemesi yapmasın mı demek istediniz, yoksa arka planda farklı işler mi dönüyor demek istediniz

İkincisi, kamu ortaklığı olan bankalar gerçekten ortaklık mı yoksa devlet istediği gibi at mı koşturuyor

Üçüncüsü, ben tecrübesizim, uzman arkadaşlar kamu ortaklı bankaların borsada işlem görme performansı hakkında nasıl yorum yapar? 2019 başında vakıfbank ile yapıkredi arasında kaldığımda devlete güvenerek vakıfbank hissesi aldım. Şu an yaşadığımız yapıkredi yükseliş-vakıfbank düşüş tezatlığının nedeni ülkenin ekonomik durumumu yoksa arka kapı oyunlarımı

2.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Aslında biraz karıştı.

Birincisi, kamu ortaklı bankaların ekonomik sıkıntılarda piyasayı desteklemeleri/risk almaları normal değil mi sizce? (özel bankalar, kredilerden eli ayağı çekti). "Devlet küçük yatırımcıya düşmanlık yapıyor" derken, kredi genişlemesi yapmasın mı demek istediniz, yoksa arka planda farklı işler mi dönüyor demek istediniz

İkincisi, kamu ortaklığı olan bankalar gerçekten ortaklık mı yoksa devlet istediği gibi at mı koşturuyor

Üçüncüsü, ben tecrübesizim, uzman arkadaşlar kamu ortaklı bankaların borsada işlem görme performansı hakkında nasıl yorum yapar? 2019 başında vakıfbank ile yapıkredi arasında kaldığımda devlete güvenerek vakıfbank hissesi aldım. Şu an yaşadığımız yapıkredi yükseliş-vakıfbank düşüş tezatlığının nedeni ülkenin ekonomik durumumu yoksa arka kapı oyunlarımı

sayın arkadaşım hükümet kredi genişlemesi yapsın buna itirazım yok. ancak kamu ortaklığı bir bankanın karının % 60 civarında düşmesi ne demek? bunun adı talandır vicdansızlıktır.çünkü şirketin önemli kısmı yatırımcının.hazineden vakıf ve halka para pompalıyorsun iyide neden bankayı kar bakımından kısırlaştırıyorsun?işte bu durum şirketlerde bulunan yatırımcıyı bitiriyor ve bunun adı yatırımcı düşmanlığı değilde nedir?ondan sonrada deniliyor ki akparti oy kaybediyor deniliyor.binlerce yatırımcı perişan ediliyor.bahane bulmak için dışardan saldırı var deniliyor. bu bir senaryo.dönemsel karı 1,2 milyar olan bankanın karı yarıyarıya düşüyor.hükümet bu politikasıyla onbinlerce yatırımcının ocağını söndürüyor ve düşman kazanıyor.bu gün vakıfbankın değeri dörtte bir fiyatında. ben maliye bakanı olsam utancımdan dışarı çıkamam.ALİ BABACAN ZAMANINDA BÖYLE DEĞİLDİ.ŞİMDİKİ POLİTİKALAR KESİNLİKLE GÜVEN VERMİYOR. ali babacan yakasından ahirette yapışacak milyonlar var çünkü bu vatana millete görevini yapmak için elini taşın altına koymadı.
    bu hükümetin tek başarısı ali babacan zamanında ve onun sayesinde oldu.onun verdiği güvenle çok yol alındı.bu basarıyıda birileri kendine mal etti. aslında millet biliyor.çok feci günler evlatlarımızı bekliyor ülkemiz çok gerildi ve kin ve düşmanlık körükleniyor.ne yalan söyleyim ömrümüzün son demlerinde suriyeden bile çok kötü olacağız korkusu sardı beni.siyasi ikbal uğruna 82 milyonluk Türkiyede ali babacan gibi birileri yeter artık demezlerse felaket hızla yaklaşıyor.

3. Bu sene mevduat artısının en yuksek oldugu banka vakıfbank, faız dususunden de en fazla faydalanacak banka... oldukca ucuz kaldı dıger bankalara nazaran...

bu yedıgı yabancı satısı kamu ortaklı oldugu ıcın elbette, meseleler herkesın malumu... ama bır zıraat bankası da degıl vakıfbank... sonucta bu sene kamu ortak olmadı, hep oyleydı ama karlılıgında sorun olmadı... halkbank ıle de aslında benzerlıgı yok, orda hakan atılla olayından kaynaklı korkular hala mevcut ama az cok benzer bır fıyatlama yaptı pıyasa bu hıssede de...

faızler dustukce vakbn onumuzdekı aylarda hızla kapatır makası XBANK ıle...
    Markets can remain irrational longer than you can remain solvent John Maynard Keynes

Rally mi yapıyoruz nedir?
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 5 AY önce demişim..

5. Vakıfın fiyatı o kadar komik ki, birden %15-20 yukarı çekmek istemiyorlar mevcut fiyatta o yüzden sıkıp toplamaya çalışıyorlar. Oldukça avantajlı konumda bir banka. Halk gibi fiyatlanmasının ise hiçbir açıklaması yok.

Rally iyi gidiyor.. 3,51 den FULL lemiştim.. 4,18 den boşaltmaya devam... %10 mal kaldı, %90 ını boşalttım.. Hayırlısı...

Bol Kazançlar dilerim....
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 5 AY önce demişim..

Duhul
    May 2019
    İkamet
    okyanus&karsiyaka 35/5
    Gönderi
    879
    4.15 ile aranizdayim...

2.ceyrek bilancosunun iyi gelecegini en az 1,1 milyar...yeniden...

secim oncesi 6.0 uzerinden dolar satmasi...illa acik pozisyonlarini hedge etmistir...ancak bilancosuna iyi yansiyacaktir...

tr de en saglam kredi... konut kredisidir...ve vakbnk konut kredilerinde onder...evet dusuk faizle vermistir ve vermektedir ama ayni parayi 6-7 kere dusuk faizden de olsa cevirerek veriyor...devasa bi konut kredi stogu var...ve batik olma riski cok cok az....cunku konut kredilerinde son zamanda ana para %15 lere dusmusse de...ortalama kredi alanin ana parasi %25 ler civarinda oldugunu dusunuyorum...yani krediyi alanin ana parasini yakip...ipotegini yani konutunu yakmaz...

dezavantaji...secim oncesi cok yuklenildi bankaya...zaten 1.ceyrek bilancoda ve borsa hisse fiyatlarinda bunlari gorduk...ayrica ticari kredilerde durumu nasil kestiremiyorum...ancak olumsuz ticari kredilerin de fiyatlandigini dusunuyorum...sektorundeki diger bankalara gore dusuk kalan borsa carpanlarina bakarak...

secim sonrasi donemde...onceki secim yatirimi vs sebeplerle iktidarin arpaligi olmaktan cikacagini dusunuyorum...dolartl nin dusmesiyle de...secim oncesi dezavantajlarinin aksine bu donemde avantaja donecegini umuyorum...

aksi gelismeler olmadigi taktirde...uzun vade al yat mantigiyla aldim...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    okyanus&karsiyaka 35/5
    Gönderi
    879
    takas dokumlerinde t+2... 18.06 dan beri...yani 7 borsa gununde toplam 40 milyon lot...deutche ve citi almis...

alla alla...kim satmis 40 milyon lotu...o alan yabancilar kim?..veya kimlerin hesabi?..Patron hissesi de deel...

Sayfa 334/342 İlkİlk ... 234284324332333334335336 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •