Sayfa 348/349 İlkİlk ... 248298338346347348349 SonSon
Arama sonucu : 2792 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: VAKBN - Vakıflar Bankası

1. Yabancida hala dorttebir fiyata gelmis vakiftan bi sey umuyo , dorttebir fiyat ve hala indikatorler asssaaaaa ,,3,40 la 3'70 leri hedefmi yapti beklemesinde herkes ,,
    Bi ulke batirdi damad banka batirsa nolcak ,,oyun oynuyo ,,,,yansimalat devletin ilk yansimasi devlet kamular ,,vakif oncu ,,,
    Simdi bu dorttebir fiyatli 2 banka darmadaasn olmus bu bankalarimuz onumuzdeki ay faiz indiriminde oncu olup memleketi kurtatcak ,,,
    Komedi gibiler ,,
    Damad ne zaman biseler yapsa hemen cokus geliyo dunyada tek ilk tarihe gecti ,,,
    Sorunu hala okuyamiyolar ,,bikac milyar kredi daatilinca sorun coxulcek havasindalar
    Daha sorunu okuyamayan akp parti rejimi ekonomi yonetimi ,,,
    Sorun kredi bulmak bulamamak degil sorun Turkiyenin omurgasi orta ve kucuk isletmeler is siparisi alamiyor ,yaklasik 8 aydir ve bitise geldiler ,yuzbinlatce omurga sirket imalathane kapanma asamasinda ,,kredi degil issiparisi bekliyolar ,,parasi olanda is yapmiyo bu damad guvensizliginde ,,,eylulden sonra milyonlatca yeni issiz ,, bu isletmelerden ,,,
    Damad hala kredi vetelim falann havasinda kredi degil is siparisi oda guven guven guven ,,
    Eskiye bakin ozal geldi o saat kriz bitti krediyle alakadimi oldu ,,detvis geldi o saat kriz bitti , krediyle alaksi yok guven geldi carklat isledi ,,,
    Damadin uljeyi perisan darmaadan etmesi ce akp partisinin hala damadin pesinde kredi verelim kredi verelim yanlisina saplanmasi akp partisini ve ulkeyi vede vakuf gibi kamular derken simdi dun aldiklari karar ceza kararlari. Tam bi rezalet ,, iyice karanliga gomduler ,,kredi vermeyene ceza uygulamadi dunyadas tek oldu gene damad ,,,,
    Birde vakifin badina getirdikleti 80 lik finams egitimi bilgisi olnayan ingilizveside bilinmiyen bir yasli ihtiyar akp partinrejim uyesi neden bi finansci degil ,
    Neyse herkes ezoterik tarihe metak sarmis su sira ,,roma m,s romasi neron roma imparatoru romayi kurtulundururan 😇heryetde neron konusuluyo vay bee

2. Halkbank, tasarruflarını Türk Lirası'nda değerlendirmek isteyen müşterileri için "Dövizden TL'ye Dönüşüm Mevduat Hesabı"nı geliştirdi. Banka, yeni ürünle birlikte, döviz satarak Türk Lirası alanlara özel ayrıcalıklar sunacağını duyurdu. Dövizden TL'ye geçene yüzde 1'in üzerinde ilave marj uygulanacak.

Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım, bu yabancılar thy ve petkimi dibine kadar satarken bunu niye satmıyor.
    THY nin dibine geldiğini düşünmüyorum..

Petkim i bilmem ama thy yi bilirim...

2,5 TL de almıştım.. FULL .. 2 sene 2,5-2,65 de gitti... 24 ay... Sattım satar satmaz bir ay içinde 9 TL olmuştu...

Yok THY şöyle, yok böyle...

7 TL ye nince ne gazlamalar.... THY dipte, 30 A310 aldı.. Satsan hisse başına 20 TL düşer filan geyikleri gırla... Yabancı fonlar rapor üzerine rapor THY 20 TL olacak 7 TL büyük fırsat diye...

9 dan 7 ye inen THY de yine FULL dik.. THY 6 ay sonra süzüle süzüle 7 den 4 e indi...

4 de 12 ay kaldı... Ne kafa kalmıştı ne akıl....

12 ay sonra 5 olunca sattık....

2 ay sonra THY harbiden uçtu....

20 TL ye gelmişti.. Tüm fiyatlamaları an be an kafamdadır THY de... Grafik istemem....

Yeminliyim almam dedim.. Almadım...

Bir arkadaş adı Bülent dün işyerinde bana abi THY dipte 11 TL ye geldi dedi....

Ben de ona 4 TL olunca alırım dedim....

Gözleri araba farı görmüş tavşan gibi açıldı kaldı....

Tecrübesizlik bu olsa gerek dedim....

Bu tip geçirmasyon, sokulmasyon, formasyonlarının benzerlerini EREĞLİ, KARDEMİR D, ASELSAN ve KATMERCİLER de yaptılar...

Yazsam burdan MARS a yol olur derler ya... O misal...

Şimdi aynı tiyatroyu PEGASUS da oynuyorlar... PEGASUS uçucak kacacak diye...

2 yıl önce pegasusu 13 den alıp 15 den satardım... Hissesi şimdi 70 TL olmuş...

Değil yolcu; her gün ..???.... taşısa bu hisse o fiyatlamayı bulmaz.....

Ama buluyor işte....

70 TL den 50 TL ye getirirler ucuz diye verirler...

Sonra SPK ya şikayet edelim ler, patron bizi duymuyorlar, yok müşteri yatırımcı ilişkilerini arayalımlar, sanki hisse 13 den 68 olunca çok kazandık yahu haksızlık bu deyip yatırımcı ilişkilerini arıyorda....

Neyse çok konuştum....

Tecrübem bana şunu der VAKBN durur durur durur, bir günde %8 verirler....

Dip dersin bir %8 daha verirler...

Bir keresinde Pazartesiden başlayıp hergün -%5 kapatarak Cuma ya kadar %30 soluksuz vermişlerdi...

Kısaca Hoca nın dediği gibi;

"Kazanın Doğurduğuna inanıyorsun da; Öldüğüne neden inanmıyorsun" bre gafil....
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 7 AY önce demişim..

4. pazartesi 4.59-4.60 görür ve şelale başlar...3,7x....

5.  Alıntı Originally Posted by altnygt Yazıyı Oku
    pazartesi 4.59-4.60 görür ve şelale başlar...3,7x....
    Tam tersini düşünüyorum.

Dev faiz indirimleri bankalara nefes aldırıyor/aldıracak. mevduat/kredi maliyet dengesi iyileşecek. Banka bilançoları/kar marjları artacak

Zorunlu karşılıklarda kamu bankalarına ilave destek verilmesi bizim için bonus oldu.

Şu an tek belirsizlik/sıkıntı batık kredi oranlarının artık stabil hale gelmesi. aylardır yukarı çıkış trendinde. Devlet bu kredilere de el atarsa -ki damat bey aylar önce enerji ve gayrimenkul için fon kurulacağını söylemişti- artık bankalar olumlu bir havaya girer.

6. *global menkul, vakıfbank için hedef fiyatını 5,20 tl'den 6,20 tl'ye yükseltti, tavsiyesi 'al'
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Sayfa 348/349 İlkİlk ... 248298338346347348349 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •