Sayfa 103/672 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 817 - 824 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    İş GYO, Ankara Kızılay ve Antalya'da bulunan banka hizmet binalarının İş Portföy Yönetimi Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'na satılmasına karar verdi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Yönetim Kurulumuzun 28 Temmuz 2017 tarihinde yapılan toplantısında; portföyümüzde yer alan taşınmazlardan Ankara'da bulunan Ankara Kızılay Banka Hizmet Binasının 45.000.000-TL+KDV, Antalya'da bulunan Antalya Banka Hizmet Binası'nın ise 24.000.000-TL+KDV bedel üzerinden İş Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'na satılmasına ve satış bedelinin tapu devir tarihinde eş zamanlı olarak tahsiline karar verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/620694
    Söz konusu satışlardan VUK kayıtlarına göre yaklaşık 51 milyon TL, UFRS'ye göre ise gerçeğe uygun değer artışı ile birlikte yaklaşık 7,7 milyon TL tutarında kar elde edilmesi beklenmektedir.

2. satış haberi geldi. bir kademe düşürdü. gerçekten bu kağıtta büyük oyun var.

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    İş Portföy, Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplama sürecini başarıyla tamamladı - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Portföy yönetimi sektörünün lider kuruluşu İş Portföy, "Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu" için talep toplama sürecini başarıyla tamamladı.
    19 Haziran - 18 Temmuz 2017 tarihleri arasında nitelikli yatırımcılardan talep toplayan İş Portföy, kurumsal ve bireysel yatırımcılardan gelen taleple, 440 milyon TL büyüklüğünde bir fon ihracı gerçekleştirdi. Fon, ulaştığı bu büyüklük ile Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım fonu oldu.
    İş Portföy, Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu ile ülkemizin büyük şehirlerinde yer alan ticari ofislere yatırım yaparak, elde edilen kira geliri ve değer artışı ile yatırımcılarına uzun dönemli ve istikrarlı getiri sağlamayı amaçlıyor.
    Fon, yatırımcıların bireysel birikimleriyle ulaşamayacakları ölçekteki ticari gayrimenkullere yönelik yatırımlarla uzun dönemli kiralamalar gerçekleştirecek. Fonun yatırımcıları, hem ticari gayrimenkullerin sağladığı düzenli kira gelirine iştirak edecek hem de portföyde yer alan ofislerin değer artışından yararlanabilecek.
    %20.9 pazar payı ile Türkiye'nin lider portföy yönetimi şirketi olan İş Portföy, 29.2 milyar TL büyüklüğünde varlık yönetiyor.
    Fonda kaldı 358 milyon tl.
    İŞ GYO dan alımların devamı gelirmi?

YTD

TÜRKİYE YENİ KONUTLAR FİYAT ENDEKSİ MAYIS AYINDA, YILLIK % 11,20 (ÖNCEKİ AY: +11,97%) - TCMB

28.7.2017 14:35:20 (Yenileme) Hedonik Konut Fiyat Endeksi Mayıs ayında yıllık bazda %10.96 yükseldi

Merkez Bankası'nın Mayıs 2017 dönemi Türkiye Hedonik Konut Fiyat Endeksi'ne
    (HKFE) ilişkin açıklaması şöyle:

" HEDONİK KONUT FİYAT ENDEKSİ (HKFE)

2017 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 1,16 oranında artan HKFE, bir önceki yılın aynı ayına göre
    nominal olarak yüzde 10,96 oranında artarken, reel olarak ise yüzde 0,68 oranında azalmıştır.

Türkiye'deki konutların gözlemlenebilen özelliklerinin zaman içinde kontrol edilerek, kalite
    etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini izlemek amacıyla hesaplanan Hedonik Konut Fiyat Endeksi
    (HKFE) (2010=100), 2017 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 1,16 oranında artarak
    205,74 seviyesinde gerçekleşmiştir.

Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,96 oranında artan HKFE, aynı dönemde reel olarak
    yüzde 0,68 oranında azalış göstermiştir.

Üç büyük ilin hedonik konut fiyat endekslerindeki gelişmeler değerlendirildiğinde, 2017 yılı Mayıs
    ayında bir önceki aya göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de sırasıyla yüzde 0,98, 1,22 ve 1,90
    oranlarında artış görülmüştür. Endeks değerleri bir önceki yılın aynı ayına göre ise İstanbul, Ankara ve
    İzmir'de sırasıyla yüzde 9,10, 9,24 ve 16,56 oranlarında artış göstermiştir."

5.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Fonda kaldı 358 milyon tl.
    İŞ GYO dan alımların devamı gelirmi?

YTD
    haber olumsuz etkiledi gibi

Alıntı Originally Posted by Zamekci Yazıyı Oku
    haber olumsuz etkiledi gibi
    Çok güzel alım fırsatı(bence)

YTD

7.  Alıntı Originally Posted by fellucede Yazıyı Oku
    Keşke çekmeseydin verirler...1.49
     Alıntı Originally Posted by Zamekci Yazıyı Oku
    cayır cayır 1.49'dan alış veriyor. 1.48'e göz kırbıyor.

sabah ki alımlarımda 1,49 da beklesem gelirmiş. Neyse sağlık olsun.
    Birisi bu fon işini özetlerse sevinirim. Ben bir şey anlamadım.

Bu arada ilk yarıyıl kar rakamları beklentiler doğrultusunda geldi. 2. yarıyıl daha iyi gelecektir. Ben pozitif bakıyorum.

Yıl sonu Temettü olarak iş yatırımın tahmini 9 kuruş civarı.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

8.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    sabah ki alımlarımda 1,49 da beklesem gelirmiş. Neyse sağlık olsun.
    Birisi bu fon işini özetlerse sevinirim. Ben bir şey anlamadım.

Bu arada ilk yarıyıl kar rakamları beklentiler doğrultusunda geldi. 2. yarıyıl daha iyi gelecektir. Ben pozitif bakıyorum.

Yıl sonu Temettü olarak iş yatırımın tahmini 9 kuruş civarı.
    ben de pozitif bakmaya çalışıyorum. Lakin her badireyi atlatmamıza rağmen tık yok

Sayfa 103/672 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •