Sayfa 11/672 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 81 - 88 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Beyler, günlerdir cevabını araştırdığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. ISGYO ya bugün 100 bin TL yatırdığımız zaman yıllık yaklaşık 5000 TL temettü veriyor. Rakam iyi mi? idare en azından hiç yoktan iyidir. Verdiği bedelsizleri de enflasyona karşı koruma olarak varsayıyorum.
    Asıl soracağım şu,
    Bugün ki bu şartlar önümüzdki yıllarda daha olumluya dönebilir mi? Emlak alıp kiraya vermek yada bir arsa alıp beklemek yerine bu hisse önümüzdeki yıllarda daha avantajlı olabilir mi? Hisseyi iyi tanıyan inceleyen arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim.
    Para piyasalarinda genel gecer "iyi rakam" yoktur. Ancak gunun kosullarina gore iyi rakam olabilir.
    Onumuzdeki yillarda sartlar daha olumluya donebilir mi? "Evet" ama olumsuza donebilme ihtimali kadar evet
    Menkul kiymet ile gayrimenkul kiymet arasindaki getiri avantajini kiyaslamaya gerek yok zaten, menkul kiymet hem fiyat hem vade olarak getirisi yuksek potansiyel tasir ama bir o kadar da risk barindirir. Yani goturusunu kiyasladigin zaman gayrimenkule yatirim kiyas goturmeyecek olcude dusuk risklidir.
    Yani yatirmlarinizda kendi risk alginiza ve vade toleransiniza gore karar verin.
    Yuklu miktarlarda menkul kiymet alirken mutlaka ehil uzmanlara danisin. Hicbisey yapamiyosaniz temel ve teknik grafiklerini inceleyin, defter degerini, oz sermayesini, faaliyet karliligini dikkate alin. ISGYO bu konuda gorece guvenli bir liman gibi ama manipulasyon her zaman her hissede mumkun.

2.  Alıntı Originally Posted by desertaxe Yazıyı Oku
    Para piyasalarinda genel gecer "iyi rakam" yoktur. Ancak gunun kosullarina gore iyi rakam olabilir.
    Onumuzdeki yillarda sartlar daha olumluya donebilir mi? "Evet" ama olumsuza donebilme ihtimali kadar evet
    Menkul kiymet ile gayrimenkul kiymet arasindaki getiri avantajini kiyaslamaya gerek yok zaten, menkul kiymet hem fiyat hem vade olarak getirisi yuksek potansiyel tasir ama bir o kadar da risk barindirir. Yani goturusunu kiyasladigin zaman gayrimenkule yatirim kiyas goturmeyecek olcude dusuk risklidir.
    Yani yatirmlarinizda kendi risk alginiza ve vade toleransiniza gore karar verin.
    Yuklu miktarlarda menkul kiymet alirken mutlaka ehil uzmanlara danisin. Hicbisey yapamiyosaniz temel ve teknik grafiklerini inceleyin, defter degerini, oz sermayesini, faaliyet karliligini dikkate alin. ISGYO bu konuda gorece guvenli bir liman gibi ama manipulasyon her zaman her hissede mumkun.
    son cümleye göre hareket ettik, o kağıdı öyle sandık, hala da öyle olduğu aşikar bilançoya göre de, ama ne oluyor anlamadık.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,875
    Ben de sizinkine bir cümle ekleyerek yatırımcı ilişkilerine yolladım. Çok sayıda yatırımcıdan bu şekilde tepki alırlarsa belki bir zahmet doyurucu bir açıklama yaparlar...

Alıntı Originally Posted by desertaxe Yazıyı Oku
    aslinda ben de ayni fikirdeyim fazla da umitli degilim o konuda ama benimkisi bir tepki babinda rahatsizlik vereyim gibisinden,
    En azindan birisinin kafasi atti sabri tasti desinler.

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Ben de sizinkine bir cümle ekleyerek yatırımcı ilişkilerine yolladım. Çok sayıda yatırımcıdan bu şekilde tepki alırlarsa belki bir zahmet doyurucu bir açıklama yaparlar...
    çok güzel. inşallah sayıyı artırırız. iş bankası da bazen alım yapıyordu. en son yılın son günlerinde aldı. kağıt nefes almıştı. bunu yapsalar...

5. hacim artıyor. birileri alıyo mu

6.  Alıntı Originally Posted by Zamekci Yazıyı Oku
    hacim artıyor. birileri alıyo mu
    Biri aliyorsa biride satiyor

7.  Alıntı Originally Posted by JANS Yazıyı Oku
    Biri aliyorsa biride satiyor
    iki dakika sevindirmiyo

Sayfa 11/672 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız