Sayfa 202/672 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. bataklar çıkışta, sağlam yönetilen şirketlerde batak fiyatlardan işlem görüyor..
    isgyo özeti budur.

2.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    Bunun içinde gayrimenkullerin yıllık değer kazancı yok, beğenmiyorsunuz zamekçi ile satın kurtulun. Bizde sizden kurtulalım.
    zaten çoğunluk satıyor ki böyle batıyor kağıt.

3.  Alıntı Originally Posted by GVA Yazıyı Oku
    .............................. kira geliri 202 moi tl ye ulasacak sene sonu gibi, kiralama tarafindaki gmenkul lerden kaynaklanan sabit giderler ise 42miogibi...i

Sayın GVA nın belirttiği gibi sadece kira gelirinden net yıllık 160 milyon bekleniyor. 1.200 piyasa değeri var, bu demektir net vegiye muaf yıllık net yüzde 13 kira geliri var, yıllık emlak değer artışı bir tarafa. İşgyo nun yaptığı diğer faaliyetlerden elde edilen geliri hesaplamak güç, zira kur farkı, faiz gideri, riskler, falan, bunlar biribirini götürse bile sırf kira gelirine bakarak(daha kiraya verilecek bölümler de var), diğer gyolardan en karlısı görünüyor, vurgulamak isterim yine de tabi yaptığı projelerdeki risk ve getiriyi göz ardı edersek.

Son düzenleme : viopandtrade; 26-10-2017 saat: 12:05.

4. Şirketin piyasa değeri 1200 ama 196 milyon aralık 2016 değerli arsası var,

5. Hep söylüyorum, tekrar söylüyeyim. Projelerden gerçekleştirilen satışlar bilançoda borç hanesine yazılıyor. Lütfen yorumlarınızı bu konuyuda göz önünde bulundurun. Gelir hanesine yazıldığı taktirde kar çok daha yüksek çıkar, finansal tabloları okumanızı tavsiye ederim. Ancak şu durumda şirket performansının göstergesi karın ne kadar olduğundan çok satılamayan projeleri ve boş gayrimenkullerin kiraya verilmesi.

Bu şirketin tam kapasite çalışma hedefi 2019-2020 dir bence. Sayın GVA forumdaşımız son paylaşımında güzel özetlemiş, bu tarihe kadar fazla bir şeyler beklenmemeli, şirketin fiyatı bence çok uygundur... Hisse performansından şikayetçi olmamak gerekir. Satanlar kendilerine bu süreçte yeni bir yol çizebilir. Ancak satan sattıktan sonra piyasada sadece alıcılar kalacaktır.

Saygılarımla...

Kendi fikirlerimi paylaşıyorum, yatırım tavsiyesi değildir...

6. Tek hoşuma gitmeyen tahvil ve banka borçları, ki bunlar genellikle arsa alımı ve proje finansmanında kullanılıyor, toplam 500 milyon civarı, 9 aylık finans maliyeti sanıyorum net 28 milyon civarı, finasns gelirleri düşüldükten sonra.

7.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    Tek hoşuma gitmeyen tahvil ve banka borçları, ki bunlar genellikle arsa alımı ve proje finansmanında kullanılıyor, toplam 500 milyon civarı, 9 aylık finans maliyeti sanıyorum net 28 milyon civarı, finasns gelirleri düşüldükten sonra.
    tamamen katılıyorum ve eklemek istediğim bir hususta var, manzara adalardaki çeyrek bazlı satışlar faize ve giderlere yetmiyor!

Saygılarımla..

8. Finansal Tablodan bir kesit....

Sayfa 202/672 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •