Sayfa 3/672 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. temettüyü artırmışlar artı bedelsiz...7,5 kuruş temettü ve yüzde 7,5 bedelsiz...hayırlı olsun
    Son düzenleme : zars; 24-02-2017 saat: 20:28.

2. Temettü hayırlı olsun, geçen seneye göre nakit temettü artışı %21. Gayrimenkul kira artış oranlarının 2 katı. Her sene böyle olsun yeter.

3. 2016 genel kurul bılgılendırme dokumanından alıntıdır.

3. Pay sahiplerinin, gündeme madde konulmasına ilişkin talepleri hakkında bilgi:
    Gündem hazırlanırken, pay sahiplerinin Şirketin Yatırımcı İlişkileri Bölümü’ne yazılı olarak iletmiş
    oldukları ve gündemde yer almasını istedikleri hususların, Yönetim Kurulu tarafından dikkate alınmasına
    özen gösterilir.
    2016 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısına ilişkin gündemin hazırlandığı dönemde, Şirketimizin Yatırımcı
    İlişkileri Bölümü’nün e-posta adresine Jilber Topuz isimli pay sahibinden gündeme madde eklenmesi talebi
    gelmiş olup, Sn. Topuz pay sahibi olduğunu tevsik eden belgeleri Şirketimize sunmuştur.
    Pay sahibinden gelen gündem talepleri Yönetim Kurulumuz tarafından kabul edilmemiş olup, gündem
    talepleri ile taleplerin kabul edilmeme gerekçelerine aşağıda yer verilmiştir.

1 nolu talep: “Şirket paylarının değerinin Borsada net aktif değerinin %60 civarı altında işlem görmesi ve
    piyasalardaki dış ve iç etkenlere bağlı dalgalanmaların yarattığı fiyat oynaklığını engellemek amacıyla
    Sermaye Piyasası Kurulunun 22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği kapsamında ortaklık tarafından
    şirket paylarının borsadan geri alınması amacıyla yönetim kuruluna yetki verilmesi kararı alınması.â€

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Geri Alınan Paylar Tebliği’nin (II-22.1) 5. maddesi uyarınca, Şirketlerin
    kendi paylarını satın almasına karar vermeye genel kurul yetkili ise de, SPK’nın 21.07.2016 tarihli Basın
    Duyurusu ile Şirketlerin kendi paylarını geri almaya karar verme yetkisi, ikinci bir duyuruya kadar yönetim
    kuruluna verilmiştir. Şirketimizin mevcut konjonktür içerisinde payların geri alınmasına ilişkin bir planı
    bulunmamakta olup, böyle bir ihtiyacın ortaya çıkması halinde SPK’nın 21.07.2016 tarihli Duyurusuna
    dayanılarak genel kurul kararına gerek olmaksızın yönetim kurulu kararıyla hisse geri alımı
    yapılabileceğinden konuya ilişkin gündeme madde eklenmesi talebi reddedilmiştir.

2 nolu talep: “Şirket Yönetim Kurulu üyelerine ve Genel Müdüre 2016 yılında kişi bazında yapılan maaş,
    ikramiye, mülkiyetlerine verilen veya kullanımları için tahsis edilen ev, otomobil gibi gayri nakdi olarak
    yapılan ödemeler ve sağlanan tüm menfaatlerin genel kurulun bilgisine detaylı olarak açıklanması ve
    faaliyet raporlarında kişi bazında açıklama yapılmasının esas alınması konusunda karar alınması.â€

Kurumsal Yönetim İlkeleri(KYİ)’nin 4.6.5. maddesi uyarınca, yönetim kurulu üyeleri ile idari sorumluluğu
    bulunan yöneticilere ödenen ücretlerin ve sağlanan menfaatlerin kamuya açıklanması gerekmektedir.
    Ancak, Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 5.1 ve 5.2. maddeleri uyarınca, KYİ’nin 4.6.5. no.lu ilkesi, KYİ’nin
    uygulanması zorunlu ilkelerinden değildir. KYİ’nin 4.6.2. no.lu ilkesi kapsamında yönetim kurulu
    üyelerinin ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilerin ücretlendirme esaslarının yazılı hale getirilmesi ve
    genel kurul toplantısı gündeminde ayrı bir madde olarak pay sahiplerinin bilgisine sunularak ortaklara bu
    konuda görüş bildirme imkânı tanınması ve bu amaçla hazırlanan ücret politikasına şirketin kurumsal
    internet sitesinde yer verilmesi yeterlidir. Bu kapsamda, Yönetim Kurulu üyelerinin ve idari sorumluluğu
    bulunan yöneticilerin ücretlendirme esasları yazılı hale getirilmiş ve 2012 yılında gerçekleştirilen genel
    kurul toplantısında pay sahiplerinin bilgisine sunulmuştur.
    Diğer yandan Şirketimiz, Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin 4.6.5 no.lu maddesi uyarınca Yönetim Kurulu
    Üyeleri’ne ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere sağlanan faydaları hâlihazırda yıllık faaliyet
    raporunda Yönetim Kurulu üyeleri ile Şirket üst yönetimi bazında kamuya açıklamakta olup, söz konusu
    mali haklar ayrıca finansal tablolara ilişkin hazırlanan dipnotlar vasıtasıyla da açıklanmaktadır. İlaveten,
    Yönetim Kurulu üyelerinin ücretleri, Kurumsal Yönetim Komitemizin önerisi doğrultusunda Genel Kurul
    kararıyla belirlenmekte ve söz konusu ücretler genel kurul toplantı tutanakları vasıtasıyla kamuya
    açıklanmaktadır.
    Yukarıda bahsi geçen hususlar çerçevesinde pay sahibinin bu konuda gündeme madde eklenmesi talebinin
    reddine karar verilmiştir.

3 nolu talep: “Şirketin %49 gibi yüksek oranda halka acık olması nedeniyle A grubu paylara tanınan
    Yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazlarının kaldırılması konusunda esas sözleşmede
    değişiklik yapılması kararı alınması.â€

TTK’nın 454. maddesi uyarınca, imtiyazlı pay sahiplerinin rızası olmadan, söz konusu imtiyazlar
    kaldırılamaz. İmtiyazlı pay sahiplerinin imtiyazın kaldırılmasına

4. http://www.milliyet.com.tr/-torba-ka...onomi-2401926/
    Torba yasa Meclis'ten geçti! Vergi indirimi ve KDV istisnası yasalaştı
    TBMM Genel Kurulunda,mükelleflere vergi indirimi ve yabancılar ile gurbetçilere konut ve iş yeri satışında KDV istisnasını da içeren "torba kanun teklifi" kabul edilerek yasalaştı.

5.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Temettü hayırlı olsun, geçen seneye göre nakit temettü artışı %21. Gayrimenkul kira artış oranlarının 2 katı. Her sene böyle olsun yeter.
    ver mehteri veer!

6.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Temettü hayırlı olsun, geçen seneye göre nakit temettü artışı %21. Gayrimenkul kira artış oranlarının 2 katı. Her sene böyle olsun yeter.
    2016 yılında 7 kuruş temettü vermiş. Bu yıl 7,5 kuruş. temettüde %7 artış var.
    nasıl %21 oluyor?

7.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    2016 yılında 7 kuruş temettü vermiş. Bu yıl 7,5 kuruş. temettüde %7 artış var.
    nasıl %21 oluyor?
    Geçen seneki lot sayısı ile şimdiki lot sayısı aynı mı? %13 küsur bedelsiz verilmedi mi?

Örneklendirerek açıklayayım. Geçen sene 1000 lotu olan biri 70 TL temettü aldı.

1000 lot bedelsiz ile 1130 lot oldu, bu sene 1130 lotuna * 0,075 tl = 84.75 TL temettü aldı.

84.75/70= %21 artış.
    Son düzenleme : syılmaz; 25-02-2017 saat: 15:30.

8. Tam olarak (850/746)*(7,5/7)=1,2208
    Geçen yıla göre temettü artış yüzdesi 22,08 ;-)

Sent from my D6603 using hisse.net mobile app

Sayfa 3/672 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •