Sayfa 40/672 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 313 - 320 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    sıkma canını rahat ol. Temettü veren bir hissenin artmaması daha iyidir.
    Slm neden daha iyi

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by mayil Yazıyı Oku
    Slm neden daha iyi

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Verdiği temettüden daha fazla düştü

Neden iyidir gerçekten ki

Biraz toparlasın artık

Çok fazla bunalttı

3. Arkadaşlar, isgyo yu alıp yüksekten satmak için almadım. Temettü için aldım. Doğal olarak bu hisseye yatırım yapmaya devam ediyorum. En son geçen hafta 1,46 TL den temettüden gelen para ile almaya devam ettim. Ben elimde bu hisse olduğu halde, hisse ne kadar ucuz olursa o kadar seviniyorum. Fiyatının artması ileride de pahalı alacağım anlamına gelir.

Geçen günlerde bir hesap yaptım. Son 5 yılda bu hisseyi elinde tutan bir ky hiç dokunmasa şirketin verdiği bedelsiz ve temettülerle elindeki hisselerin değeri bugün itibarı ile yaklaşık %90 artmış oluyor. Borsa son 5 yılda % 90 arttı mı?

Unutmayın güvenilir ve sağlam bir hisse sonsuza kadar düşmez. Mutlaka değerini bulur. Eğer hisseyi çok ucuz buluyorsanız bunu bir fırsat olarak görmek ve değerlendirmek gerekir.

Geçen günlerde tiwtterdan bir arkadaş çok güzel bir tablo yapmış ve 2020 yılında isgyo nun tahmini kira gelirini bugünki rakamlarla bir tablo halinde yayınlamıştı. 2020 yılında 340 milyon TL kira geliri beklentisi vardı. Düşünsenize bu hisseden 7,5 kuruş temettü değil de hisse başına 30-40 kuruş temettü aldığınızı.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

4.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, isgyo yu alıp yüksekten satmak için almadım. Temettü için aldım. Doğal olarak bu hisseye yatırım yapmaya devam ediyorum. En son geçen hafta 1,46 TL den temettüden gelen para ile almaya devam ettim. Ben elimde bu hisse olduğu halde, hisse ne kadar ucuz olursa o kadar seviniyorum. Fiyatının artması ileride de pahalı alacağım anlamına gelir.

Geçen günlerde bir hesap yaptım. Son 5 yılda bu hisseyi elinde tutan bir ky hiç dokunmasa şirketin verdiği bedelsiz ve temettülerle elindeki hisselerin değeri bugün itibarı ile yaklaşık %90 artmış oluyor. Borsa son 5 yılda % 90 arttı mı?

Unutmayın güvenilir ve sağlam bir hisse sonsuza kadar düşmez. Mutlaka değerini bulur. Eğer hisseyi çok ucuz buluyorsanız bunu bir fırsat olarak görmek ve değerlendirmek gerekir.

Geçen günlerde tiwtterdan bir arkadaş çok güzel bir tablo yapmış ve 2020 yılında isgyo nun tahmini kira gelirini bugünki rakamlarla bir tablo halinde yayınlamıştı. 2020 yılında 340 milyon TL kira geliri beklentisi vardı. Düşünsenize bu hisseden 7,5 kuruş temettü değil de hisse başına 30-40 kuruş temettü aldığınızı.
    Bilgi ve yaklaşım paylaşımı için teşekkürler. Aslında mantıklı. Fakat, yine de bir hisse %5 temettü verip de %10 düşüyorsa paldır küldür [zaten aylardır üzerinde müthiş bir baskı varken] insanın zoruna gidiyor. Güveni kırılıyor. Bizim buradaki sıkıntımız aslında 1 seneye uzayan TSGYO ile birleşme hikayesi. Bu haberi paylaşanların vebalini konuşuyoruz bir nev'i. Kimse müdahale etmiyor. SPK uyuyor. GK'da biraz hırladılar ama ses yok. Biz böyle bekleyecek miyiz sinir bozucu bir şekilde. Elalemin hikayeden hisseler %30 arttı, bizimkisi yerle bir. Matematiğinde hata var bu işin son 8 aydır.

5. madem biriktireceğiz, bedelsiz hisselerimiz ne zaman hesaba geçer ?
    tecrübeli arkadaşlardan yorum alsak.
    bende verdiği nakit ile isgyo hissesi aldım.
    mayıs aylarında veriyorlar bedellileri öğrendik. belli bir süre tutacağım hisseyi.

6.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku

O arkadaş benim

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    O arkadaş benim

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben de varyemez minik twitterdan

O dökümanı buradan da paylaşsanız iyi olur

8.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, isgyo yu alıp yüksekten satmak için almadım. Temettü için aldım. Doğal olarak bu hisseye yatırım yapmaya devam ediyorum. En son geçen hafta 1,46 TL den temettüden gelen para ile almaya devam ettim. Ben elimde bu hisse olduğu halde, hisse ne kadar ucuz olursa o kadar seviniyorum. Fiyatının artması ileride de pahalı alacağım anlamına gelir.

Millet tabi o temettüyü görse bu kağıdı buralarda süründürür mü? O da ayrı bir tartışma konusu. İnsanların bir derdi var kesin kağıtla ilgili.

Sayfa 40/672 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •