Sayfa 657/672 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 5,249 - 5,256 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by oci Yazıyı Oku
    Valla ne kadar bildiğimi ispatlamaya çalışacak kadar acemi ve egolu olmadığımı söylesem yeterli olur zannedersem.

Yazdığım yazıda nasıl bir bilgi ispatlaması çabası gördünüz bilmiyorum ama borsada da bu forumda da yeni değilim, 2013 tapering öncesi borsadan ve gayrimenkuller hariç tl ile ilgili her şeyden çıkıp forumda yazmayı da bırakmıştım. Kavga etmeye niyetim yok, yazdığımda yanlış bir ifade varsa o kısmı alıntılayıp düzeltirseniz karşılıklı bilgi paylaşımı olmuş olur, birbirimizden öğrenmiş oluruz.
    Operasyonun kralının döndüğü yerde aklama yazısı yazma. Sana tavsiyedir.

Kimi korumaya çalışıyorsan da benden o kişilere selam söyleyiver Lütfen. Zaten tartışılacak bir durum yok. Hele madem o kadar bilgilisin içeriğini iyice öğren.

Sonra bak birisi gelir benim gibi naifçe uyarı da yapmaz. Çatır çatır her şeyi yazar altından kalkamazsın. Saygılarımla.

Zaten acemisin ya da egolusun gibi bir şey yazmadım.Aksine o yazı bilgili olup öyle yazdığın için.

Burada olup bitenin The Big Short gibi filmi yapılsa emin ol giseşi bu ülkede ondan fazla olur.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Ne yazacağım konusunda tavsiyeye ihtiyacım olduğu zaman ricacı olurum diyeyim o zaman, şimdilik teşekkür ederim.

Ben bu hissede operasyon yapılmadığı gibi bir mesaj yazmadım, aksine bu hissede yapanlarla genel borsada yapanların aynı kişiler olduğunu ve banka yönetiminin yanlış hamle yapan bilinçsiz yatırımcıyı (kumarbazı) kurtarma bahanesiyle 2 liradan almadığı hisseyi kat kat üstünden almasının, ortakların parasını operasyonculara yedirmek olacağını yazdım.

Altından kalkamayacağım bir şey yazabilecek biri çıkacağını zannetmiyorum bu arada o konuda rahat olabilirsiniz, yine de benim için endişelendiğiniz için teşekkürler.

3. Rica diyelim.

Bu hisse sorması ayıp hangi sektörde sanayii sektörü mü? Bu hisse 2 lira iken İstanbulda 1 mln olan gym ler şimdi 10 mln lira.

Dahası bakın orada bence 5251 no:lu mesajda neyi ne kadar bildiğimin ipucunu verdim.

Bizde bir laf vardır Never say never derler.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. 6 liradan almadığı şişeyi X4 yapınca alıyor
    4.80 almadığı ansgr var onunda gün gelir X3 yapınca alır .

Ne güzel dünya
     Alıntı Originally Posted by oci Yazıyı Oku
    Ne yazacağım konusunda tavsiyeye ihtiyacım olduğu zaman ricacı olurum diyeyim o zaman, şimdilik teşekkür ederim.

Ben bu hissede operasyon yapılmadığı gibi bir mesaj yazmadım, aksine bu hissede yapanlarla genel borsada yapanların aynı kişiler olduğunu ve banka yönetiminin yanlış hamle yapan bilinçsiz yatırımcıyı (kumarbazı) kurtarma bahanesiyle 2 liradan almadığı hisseyi kat kat üstünden almasının, ortakların parasını operasyonculara yedirmek olacağını yazdım.

Altından kalkamayacağım bir şey yazabilecek biri çıkacağını zannetmiyorum bu arada o konuda rahat olabilirsiniz, yine de benim için endişelendiğiniz için teşekkürler.
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Rica diyelim.

Bu hisse sorması ayıp hangi sektörde sanayii sektörü mü? Bu hisse 2 lira iken İstanbulda 1 mln olan gym ler şimdi 10 mln lira.

Dahası bakın orada bence 5251 no:lu mesajda neyi ne kadar bildiğimin ipucunu verdim.

Bizde bir laf vardır Never say never derler.
    Yanlış yazdığımı düşünen arkadaşımız varsa yazdığım yanlışı alıntı yaparak düzeltebilir ama öyle bir durum yok gördüğüm kadarıyla.

Gayrimenkul fiyatları arttı diye bankanın hisseyi 10 katı fiyatına almasını bekleyen kişi varsa, bir de bunun için chp'den hamle bekliyorsa böyle bir tartışmaya hiç girmese iyi olur. Bunun yanında tabii ki gayrimenkul fiyatları gyo'lara tam olarak yansımadı ancak halka açık bir şirket, gayrimenkul fiyatları yükseldi diye hisse alımı yapacaksa gidip daha ucuz bir gyo hissesi alsa daha iyi, en pahalı gyo iken almaya kalkarsa tahtacı fonlamış oluyor. Eminim siz de bir sektöre yatırım yaparken dış dünyaya bakmanın yanında hisseleri de karşılaştırarak seçim yapıyorsunuzdur.

Never demek zorundayım maalesef, bugüne kadar bu forumdaki yıllarım dahil hiç çıkmadı ama yine de donanımlı arkadaşlar varsa bodoslama dalmadan önce yazdığımı yanlış anlamış olma ihtimallerini gözden geçirmelerini salık veririm. Kimsenin kalbini kırmak istemem lakin kötü niyetle yaklaşan olursa neticede rencide olan taraf ben olmuyorum, ama ben de üzülüyorum. O yüzden güzel güzel seviyeli fikir alışverişi her zaman en güzeli.

Alakanız için tekrar teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    6 liradan almadığı şişeyi X4 yapınca alıyor
    4.80 almadığı ansgr var onunda gün gelir X3 yapınca alır .

Ne güzel dünya
    Isgyo tahtasında dönen durumla bir benzerlik göremiyorum ama bu yazdığınızla biri çıkıp "Ya bu şişe ne güzel şirket geri alım yapıyor chp çok güzel" gibi bir cümle kurarsa mantık dışı gelmez mi? Konunun çıkış noktasını kaçırmışız zannedersem.

7. Sayın Oci burada bu hissenin ederi nedir ne değildir bence hiç girmemen gereken bir toptu kusurabakma.Sen farkında değilsin bu maç çoktan lehime 3-0 bitti. Belli ki sen bayağı ara vermişsin bilançoyu şöyle iyice bir incele.Saygılarımla.

Ben ne 20 liradan geri alsın dedim ne de CHP falan fıstık o toplara girerim. 20 liradan almayabilir ama artık alım yapabilir.Bak hemde bunu bende olan hisse üzerinden yaparsa da ben memnun olurum.Ayrıca herkes taşın altına elini koymuş burada ise intikam durumu var bu yanlış bana göre.

Madem bu hissenin ederi 20 lira değildi. Hala ANHYT % 7,04 ve ANSGR % 4,24 hisse vardı.Gelene geçene 20 liradan bunları keşke verselerdi de ne oluyor bir görebilseydik.

Yalnız Makdereye gösterilen bu 20 lira yapma hassasiyeti keşke İ.T hisseyi baskılayıp 1 liranın altında yatırımcının ümüğünü sıkarak % 10 u toplarkende gösterilseydi keşke.

ve eğer karşısı yaralı kalırsa bu işin ucu nerelere gider hep beraber göreceğiz.

Ben size niye kötü niyetle yaklaşayım.Ama inanın bana bu hissenin ederi konusunda çok yanlış sulardasınız.

Bakın mesela HLGYO da da insafsızlık var ama orada bile yapılanlar bu kadar değil.Orası kamu olmasına rağmen hemde.

not: Bilançoyu iyice inceleyiniz.

8. Bu mantıkla cam fiyatı arttı diye şişe alacağına portföyünün en ucuzu isctr ansgr TSKB isgyo alabilir ama almıyor.

Alım kriterlerini ne ? Şirket çıkarları ise neredeyse 6 da almadığı şişe 30 a dayaninca almak mı.

Yoksa 6 da önce birilerinin mal almasına izin verilip 25 üstü alıp kiyakmi yapılıyor ?

Bana göre evet kamu oterotesi işini iyi yapmadı ama iş grubuda sınıfta kaldı .
     Alıntı Originally Posted by oci Yazıyı Oku
    Yanlış yazdığımı düşünen arkadaşımız varsa yazdığım yanlışı alıntı yaparak düzeltebilir ama öyle bir durum yok gördüğüm kadarıyla.

Gayrimenkul fiyatları arttı diye bankanın hisseyi 10 katı fiyatına almasını bekleyen kişi varsa, bir de bunun için chp'den hamle bekliyorsa böyle bir tartışmaya hiç girmese iyi olur. Bunun yanında tabii ki gayrimenkul fiyatları gyo'lara tam olarak yansımadı ancak halka açık bir şirket, gayrimenkul fiyatları yükseldi diye hisse alımı yapacaksa gidip daha ucuz bir gyo hissesi alsa daha iyi, en pahalı gyo iken almaya kalkarsa tahtacı fonlamış oluyor. Eminim siz de bir sektöre yatırım yaparken dış dünyaya bakmanın yanında hisseleri de karşılaştırarak seçim yapıyorsunuzdur.

Never demek zorundayım maalesef, bugüne kadar bu forumdaki yıllarım dahil hiç çıkmadı ama yine de donanımlı arkadaşlar varsa bodoslama dalmadan önce yazdığımı yanlış anlamış olma ihtimallerini gözden geçirmelerini salık veririm. Kimsenin kalbini kırmak istemem lakin kötü niyetle yaklaşan olursa neticede rencide olan taraf ben olmuyorum, ama ben de üzülüyorum. O yüzden güzel güzel seviyeli fikir alışverişi her zaman en güzeli.

Alakanız için tekrar teşekkürler.
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 657/672 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •