Sayfa 659/672 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. Bu hissenin gerçek ederi nedir ? Ne olursa olsun 20 liradan 5 liraya gelecek kadar çöp mu yani

2.  Alıntı Originally Posted by oci Yazıyı Oku
    Ben bu başlıkta bu konuyla alakalı yazdığımın aksini ispat edebilen herhangi bir şey göremedim, attığınız linkte sıkıntı olabilir mi acaba?

7-8 senedir borsa ucuz borsa ucuz diye diye tl bazlı borsada beklemiş yatırımcının yıllardır her gün kurduğu tarz cümleler var, bu başlıkla ve yazdıklarımla alakası olan bir içerik göremedim attığınız linkte.
    4 işlemi de yapamayacak düzeyde misiniz ? Hayır eğer öyleyse yanınıza Hüseyin Gayde yi de alın öyle gelin isterseniz.

Sonra ben onun seans içinde yaptıklarını yapıp eminim mesai sonuna kadar çıkarmakta zorlanacağı Fon raporunu da 5-10 dakika içinde hazırlayıp kahvemi yudumlarken karşıdan hayretler içinde izlersiniz.

Bu kadar bilgi sahibisiniz madem hayır farkına varamadıysanız bazı şeylerin ;

kendinizi buralarda daha fazla komik durumlara düşürmeyiniz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Başlıkla alakasız boşa devam etmeyi tercih ediyorsunuz anladığım kadarıyla.

Saldırınız üzerine yazdığım bir şeyde yanlışlık varmış gibi yazıp, yanlış varsa düzeltin demiştim. Henüz herhangi bir yanlışımı düzeltebilmiş değilsiniz. Konuyla tamamen alakasız bir şekilde, 2013'te borsadan çıktığını ve forumda yazmayı bıraktığını ve o günden beridir ekşisözlükte defalarca "düzenli geliriniz dahi tl üzerinden olmasın" yazmış, kredi derecelendirme kuruluşlarından aracı kurum sözde uzmanlarına kadar hepsiyle dalga geçmiş birine link atmanız güldürdü

Matematikte çok çok iyiyimdir, iyi eğitimliyimdir lakin maaşlı çalışan değilim o yüzden rapor hazırlamam, benim için başkaları hazırlar kahvemi o arada yudumlarım, sonra gerekli bulursam göz gezdiririm. Linkini attığınız yazıların benzerini onlardan 3-5 gün öncesi tarihle ekşi sözlükte yazmışlığım vardır, gayet benden almış olma ihtimaliniz de var Ama bunların hiçbirinin konuyla alakası yok, bu konu isgyo hissesi başlığı mı, siyaset başlığı mı yoksa egolarımızı tatmin ettiğimiz ergen atışması başlığı mı?

isgyo hakkında yazdığım bir şeyi çürütebiliyorsanız buyrun, ad hominem'e başvurarak saygısızlığa girmeniz yapamadığınızı gösteriyor çünkü tek gördüğüm itirazınız "ama gayrimenkul fiyatları arttı" düzeyinde, onun bile benim yazdığımla alakası yok.

Ayar vermeye çalışan kişinin biraz zorlanacağını yazmıştım, keşke samimi mesajıma kulak verseydiniz, konudan kopmadan yapamıyorsunuz bile. İyi niyet ve nezaket için hala geç değil.
    Son düzenleme : oci; 02-10-2022 saat: 08:09.

4.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Bu hissenin gerçek ederi nedir ? Ne olursa olsun 20 liradan 5 liraya gelecek kadar çöp mu yani
    Hissedeki fiyat hareketleri bir hissenin gerçek değerini göstermiyor maalesef, aksine gösterse hiç fırsat bulamayız o yüzden çöp diyemeyiz. Yükselme sebebinin hisse değeriyle alakası yoktu, ne sebeple yükseldiyse o sebeple düştü.

GYO'lar genel olarak değerinde fiyatlanmıyor, borsa için birinci tercih olmuyor bu yüzden benzerleriyle karşılaştırmak gerekiyor, çoğu ucuz. Volatiliteden bağımsız analiz yapanlar da o anki fiyatla vereceği temettüye bakıyor, bunun dışında bir analizle işlem zaten trading oluyor, gelecek olan haberlere ya da boğanın gelip ucuz alternatifleri azaltmasına bağlı. Ya da yatırımcının gyo'ları tercih etmeye başlaması olabilir ancak şu an için böyle bir eğilim yok maalesef.

5. O zaman şöyle devam edim ben size bir anımı anlatayım ;

Bir gün Samsunda doktora gittim çevre illerden birindenim.Sabah işim bitti akşama kadar ne yapacaksın.Gittim bir bilardo salonuna en iyi masada abinin biri idman yapıyor belli iyide.Gittim oyun teklif ettim.Çaycı çocuk abi sen ne yapıyorsun bu salonun en iyisi o diyor.Olsun dedim.Abi bana şöyle bir baktı tamam olur genç dedi.150 iyi mi? Bilmeyenler için karambol disiplini.Olur dedim.Abi 120 ye 70 önde kalktım topları amerikan seri ye soktum abinin jeton anca düştü çektim 80i tek ıstakada bitirdim.Tabii abimiz cevval 300 olsun dedi.Sonra 2-3 ıstaka sonra 300 ü de bitirdim.Bütün salon şaşkınlık içinde. Sonra dedim ben şunun öğrencisiyim o ilin gençler karambol şampiyonuyum abinin kızgınlığı geçti.

Demem o ki siz eğer o yazılardan karşınızdakinin size verdiği suflelerden kalibreyi anlayamıyorsanız ne kadar bilseniz boş. Neye karşılık vereceğim size herşeyi biliyorsunuz madem neler döndüğünü mü bilmiyorsunuz.İsterseniz içeriden olun ben diyorum ki ben içerden değilim karıştırılan her haltı en az sizin kadar biliyorum. Diğer detayları burada yazacak kadar keriz değilim. Bilgi değerli bu işte.

Siz bırakın goy goyu da meşhur bir laf var bilirmisiniz bana kimi savunduğunu söyle sana kim olduğunu söylim derler.Velhasıl baltayı taşa vurdunuz bence bunun da çok iyi farkındasınız. Bu 3-0 dönmez boşa kendinizi yormayın. Yaş 48 23 ü mesleki 30 yıla yakın bu piyasanın içindeyim.Büyüğümseniz hürmetler ederim ama bir laf vardır el elden üstündür. Ben mutfaktan yetişmeyim.

Link koymuşuz orada herkes herkesin maliyetine kadar biliyor hangi kısmını anlayamadınız acaba.Bu işte ölçüt elde edilen kazanç % sidir.İsterseniz millet ağlaşırken 3000 endeks yazmışız taaa ne zaman yazılar çok arşiv denen bir şey var.

Beni analizine para dahi yatıramayan sosyal medyacılar ya da prof üstadlar falan bunlarla karıştırmayın.Benim herhangi bir sosyal medya başka şubemde yok tek yazı yazdığım yer hisse net.Saygılarımla

Beni ya da başka şeyleri boş verin varsa bilginiz yazın yatırımcıya faydanız olsun benim sizinle kişisel bir durumum yok.

Karşılıklı diyalog şeklinde son mesajımdır.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 02-10-2022 saat: 08:35.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. Ben bu sorularıma cevap alamadım
     Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Bakın bu Allah'ın s. Ettiği gebzede bir AVM satişı 2018 yılında yabancıya 103 milyon Euro ya satıldı . Bu mülkün ekspertizinide iş grubunun iştiraki yaptı eğer etmez bu fiyat diyorsan git bunu yine iş grubun expertiz şirketine sor.

Gebze'de bu dandik AVM nin hemde 2018 yilinda 102 milyon Euro ettiğini var sayarsak isgyo nün %50 sahibi olduğu kanyon AVM ederi kaçtır ?

İsgyo mali verilerinde bugünkü değeri 63 milyon Euro bedel biçilmiş tüm AVM ye .

Mali veride mülklerini böyle ucuz gosterirsen tabiki şirketin fk ve pd gerçeği yansıtmaz.

Sonrada yatırımcının biri gelip şirketinizin %6 sini alınca burada aglamayacaksiniz.

Senin tezine göre 20 TL pahalı olsaydı ansgr anhyt ikisindeki tüm malida adamın kafasına cakardiniz

Https://www.google.com/amp/s/m.haber...di-2010412-amp

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bunada cevap alamadim
     Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Bu mantıkla cam fiyatı arttı diye şişe alacağına portföyünün en ucuzu isctr ansgr TSKB isgyo alabilir ama almıyor.

Alım kriterlerini ne ? Şirket çıkarları ise neredeyse 6 da almadığı şişe 30 a dayaninca almak mı.

Yoksa 6 da önce birilerinin mal almasına izin verilip 25 üstü alıp kiyakmi yapılıyor ?

Bana göre evet kamu oterotesi işini iyi yapmadı ama iş grubuda sınıfta kaldı .

8. Bu arada hlgyo ve birçok firma ifm deki mülkünü 3 5 ay önce degerlediginde X2 değer biçti . Hlgyo tek kulesi işin kulesinden buyukmu bilmiyorum ama 1 yıllık kirası 420.000.000 TL peşin kira anlaştı .

Pahalı derken iş grubunun penceresinden bakınca pahalı.
    Onların pencereleri maalesef çok kirli ve bulanık.

Sayfa 659/672 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •