Sayfa 92/672 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 729 - 736 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    Yorum hatali oldu.
    Tskb gyo a.s icin yapmistim.dikkate almayiniz
    Sayın Mosquito, herhalde benim yazıma karşılık vermek isterken yanlışlıkla başkasının yazısına cevap verdiniz.

Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    Bilanco ac bakalim.
    Kisa vadeli borclari ne kadar birde yillik kira gelirine bak ne kadar.
    Borclar tl mi euro mu bak bakalim
    Euro son alti ayda artmismi bak bakalim
    Avm doluluk oranlarina , findiklidan alinan kiralari raicinde olup olmadigina sonra tartisiriz
    Sayın Mosquito, sizi temin ederimki, iki şirketin bilançolarını tek tek yıllardır okuyorum, hatta gayrimenkul değerleme raporlarınıda tek tek okuyorum, Adanadaki Divan oteli dışında Tsgyo nun bütün gayrimenkullerini yerinde dolaşmışımdır. Tsgyo batan ve çok kötü yönetilmiş bir şirkettir, kabul ediyorum. Ama birkaç bin yıllık istanbul şehrinin merkezindeki, tarihin ortasındaki fındıklıdaki gayrimenkulleri ve tahir hanı elinizin tersiyle itmenize anlam veremedim. Bu tip alışverişlere bir kez imkan olur, ondan sonra tüh vah dersiniz... Bu üç gayrimenkulden çok güzel otel olur ve şu andaki kira getirisinden kat be kat getir, hele galata port projesi bir bitsin durumu siz düşünün, bu güne takılı kalmayın. TSKB merkezinide ya 3. kuleye alırsınız yada Kartaldaki kulelere koyarsınız.

Şirketler borçlarından dolayı batmazlar, nakit akışını beceremezlerse batarlar. Birleşmeden vazgeçildi, ama şimdi bu yerleri satın almanın ne mahsuru var?

Saygılarımla...

2. Gyo şirketleri içinde bu kadar iyi durumda olup pd/dd değeri bu kadar düşük olan bir şirket daha yok sanırım..... 0,44...

-İstabul iş kuleleri : 2 kule ve 1 alışveriş merkezini barındırıyor. Şişecam taşınması nedeniyle 1 kule boş görünüyor. kiralama süreci devam ediyor. geçen yıl 44 milyon tl kira geliri elde edilmiş.... kule dolunca daha da artacaktır....

-Ankara İş kulesi : 3 blok ve 29 kattan oluşuyor. Geçen yıl Bddk 'nın taşınması nedeniyle kira geliri sadece 2,8 milyon tlde kaldı. Kiralama süreci devam ediyor. Kiralanınca gelirimiz artacaktır.

-Maslak Ofis Binası : 12 katlı Petrol Ofisi tarafından kullanılıyor. Geçen yıl 4,8 milyon tl kazandırdı. Bu senede bu kadar kazandıracak.

-Anakara Ulus Banka Binası : geçen yıl 4 milyon tl kira geliri elde edildi bu yılda bu kadar elde edilecek

-Ankara Kızılay Banka Hizmet Binası : geçen yıl 3,4 milyon tl gelir elde edildi

-Antalya banka binası : 1,7 milyon tl geçen yıl gelir elde edildi

-Kanyon Alışveriş Merkezi : geçen yıl iş bankası payı olarak 34,7 milyon yl gelir elde edildi....

-Marmaris Mallmarine : Geçen yıl 0,7 milyon tl kira geliri elde edildi

-İstanbul Park Avm : geçen yıl 15 milyon tl gelir elde edildi

-Esenyurt hipermarket : geçen yıl 6,9 milyon tl kira geliri elde edildi

-Kapadokya Lodge Otel : geçen yıl 106.000 tl gelir elde edildi

-Taksim Lamartine Ofis : geçen yıl 1,7 milyon tl gelir elde edildi

-İş banakası teknoloji ve operasyon merkezi : geçen yıl 61,5 milyon tl gelir elde edildi...
    -------------------------

Devam eden projeler :

-Tuzla Karma : geçen yıl kira geliri olarak 5,6 milyon tl elde edildi. Proje bitince 16-17 milyon tl yıllık gelir elde edilecek

-İfm Projesi : devam ediyor. Bitince önemli miktarda kira gelrii elde edilecek

-Kartal Manzara adalar : önemli miktrarda gelir ve kira geliri elde edileceği düşünülmektedir. ( 975 ünite var)

-Ege Perla : satış ve önemli miktarda kira geliri elde edilmesi düşünülüyor. Alışveriş merkezi açılmak üzere.

-İnistanbul Projesi : 2740 ünite satış ve az sayıda ticari ünite var....
    ---------

Bunun dışında istanbulun çeşitli önemli semtlerinde arazilerimizde var....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Gyo şirketleri içinde bu kadar iyi durumda olup pd/dd değeri bu kadar düşük olan bir şirket daha yok sanırım..... 0,44...

-İstabul iş kuleleri : 2 kule ve 1 alışveriş merkezini barındırıyor. Şişecam taşınması nedeniyle 1 kule boş görünüyor. kiralama süreci devam ediyor. geçen yıl 44 milyon tl kira geliri elde edilmiş.... kule dolunca daha da artacaktır....

-Ankara İş kulesi : 3 blok ve 29 kattan oluşuyor. Geçen yıl Bddk 'nın taşınması nedeniyle kira geliri sadece 2,8 milyon tlde kaldı. Kiralama süreci devam ediyor. Kiralanınca gelirimiz artacaktır.

-Maslak Ofis Binası : 12 katlı Petrol Ofisi tarafından kullanılıyor. Geçen yıl 4,8 milyon tl kazandırdı. Bu senede bu kadar kazandıracak.

-Anakara Ulus Banka Binası : geçen yıl 4 milyon tl kira geliri elde edildi bu yılda bu kadar elde edilecek

-Ankara Kızılay Banka Hizmet Binası : geçen yıl 3,4 milyon tl gelir elde edildi

-Antalya banka binası : 1,7 milyon tl geçen yıl gelir elde edildi

-Kanyon Alışveriş Merkezi : geçen yıl iş bankası payı olarak 34,7 milyon yl gelir elde edildi....

-Marmaris Mallmarine : Geçen yıl 0,7 milyon tl kira geliri elde edildi

-İstanbul Park Avm : geçen yıl 15 milyon tl gelir elde edildi

-Esenyurt hipermarket : geçen yıl 6,9 milyon tl kira geliri elde edildi

-Kapadokya Lodge Otel : geçen yıl 106.000 tl gelir elde edildi

-Taksim Lamartine Ofis : geçen yıl 1,7 milyon tl gelir elde edildi

-İş banakası teknoloji ve operasyon merkezi : geçen yıl 61,5 milyon tl gelir elde edildi...
    -------------------------

Devam eden projeler :

-Tuzla Karma : geçen yıl kira geliri olarak 5,6 milyon tl elde edildi. Proje bitince 16-17 milyon tl yıllık gelir elde edilecek

-İfm Projesi : devam ediyor. Bitince önemli miktarda kira gelrii elde edilecek

-Kartal Manzara adalar : önemli miktrarda gelir ve kira geliri elde edileceği düşünülmektedir. ( 975 ünite var)

-Ege Perla : satış ve önemli miktarda kira geliri elde edilmesi düşünülüyor. Alışveriş merkezi açılmak üzere.

-İnistanbul Projesi : 2740 ünite satış ve az sayıda ticari ünite var....
    ---------

Bunun dışında istanbulun çeşitli önemli semtlerinde arazilerimizde var....
    Sirketin sunlari bunlari varda.peki bunlara sahip olmak icin aldigi borclar, artan finansman giderleri onlarida harmanlarsan pek 5 yildiz bi sirket yok ortada. Yonetim zaten berbat basta.
    Manzara adalar halen satilmaiyor.yarisi duruyor vs. Projeler oyle eskisi gibi satilmiyir stok fazlasi arz fazlasi var.

4. bu dalavereci şirketlerin sosyalizim safsatası ile yönetildikleri için nitelikli dolandırıcılık yapılıyor halka acık kısımları hep zarar eder halka acık olmayan kısımları hep kar eder şeffaflık asla yok

5.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    Sirketin sunlari bunlari varda.peki bunlara sahip olmak icin aldigi borclar, artan finansman giderleri onlarida harmanlarsan pek 5 yildiz bi sirket yok ortada. Yonetim zaten berbat basta.
    Manzara adalar halen satilmaiyor.yarisi duruyor vs. Projeler oyle eskisi gibi satilmiyir stok fazlasi arz fazlasi var.
    Aldığı borçlar uzun vadeli.....

Öyle sıkıntı yaratacak borcu yok.....

Kaldıki bütün borçları haricinde net 3,2 milyar tllik varlığı kalıyor. Yani hisse başı 3,2 fiyatına denk geliyor....

atakule 3-5 milyon tl satışla 1,4 lardan 3,7 lere geldiyse bizim şirkette mutlaka bir gün gelir....

Bizim halkımız projeler bitmeden pek bina almaz. alınca hemen taşınmak ister. Manzara adalar ve inistanbulda yıl sonuna doğru bitmeye başlar ancak..... satışlarda o zamana doğru hareketlenir diye düşünüyorum.

şirket çok büyük olduğu için biraz hantal olduğu ve yönetimsel anlamda hızlı kararlar alınamadığını düşünüyorum. ama binalar kiralandıkça gelirimiz arttıkça değerinide herkes görecektir diye düşünüyorum...

zaten potansiyeli olmasa borsadaki paylarının % 30 u nu yabancılar toplamazdı....

saygılar hürmetler
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Aldığı borçlar uzun vadeli.....

Öyle sıkıntı yaratacak borcu yok.....

Kaldıki bütün borçları haricinde net 3,2 milyar tllik varlığı kalıyor. Yani hisse başı 3,2 fiyatına denk geliyor....

atakule 3-5 milyon tl satışla 1,4 lardan 3,7 lere geldiyse bizim şirkette mutlaka bir gün gelir....

Bizim halkımız projeler bitmeden pek bina almaz. alınca hemen taşınmak ister. Manzara adalar ve inistanbulda yıl sonuna doğru bitmeye başlar ancak..... satışlarda o zamana doğru hareketlenir diye düşünüyorum.

şirket çok büyük olduğu için biraz hantal olduğu ve yönetimsel anlamda hızlı kararlar alınamadığını düşünüyorum. ama binalar kiralandıkça gelirimiz arttıkça değerinide herkes görecektir diye düşünüyorum...

zaten potansiyeli olmasa borsadaki paylarının % 30 u nu yabancılar toplamazdı....

saygılar hürmetler
    Şirketin durumu kötü değil. Borçlar zor değil
    Baskı birleşmedendi

7. Geçen gün elim Sat butonunun üstüne gitti gitti geldi, tatil dönüşüne kadar dursun diye vazgeçtim. İyi ki vazgeçmişim aylardır bekleyip tam satınca bu birleşme iptali gelseydi çok üzülürdüm. Şimdi bu bekleyişin mükafatını almamız lazım. İlk hedefim 1.65 yıl sonu hedefim 1.80

akfen GYO 1.20 li sevıyelerden uctu 1,75 lere .
    hem turizime dayalı gelirleri hemde zararda bır sırket.

bizden durum ıyı kısaca

Sayfa 92/672 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •