Sayfa 23/672 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 177 - 184 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Zamekci Yazıyı Oku
    tamam düşecek ama benim 1.55'den ayrılma hakkım var. birleşmede alır 1.55'den verir giderim kağıt 1.40'lara çömelse de...
    1.55 ayrilma hakkin temettu dagitilinca duzeltilmis fiyat bugunku 1.47 lerde olacak o zaman 1.55 olmaz.

2. Senin ayrilma hakki fiyatin 1.55 temettu dahil. Temettu odendikten sonra birlesme olacagina göre senin ayrilma fiyatin 1.47 lerde olur.
    1.47 yazdim belki birazdaha yukaridir

3.  Alıntı Originally Posted by JANS Yazıyı Oku
    Senin ayrilma hakki fiyatin 1.55 temettu dahil. Temettu odendikten sonra birlesme olacagina göre senin ayrilma fiyatin 1.47 lerde olur.
    1.47 yazdim belki birazdaha yukaridir
    ANLADIM. teşekkürler. peki bu terbiyesiz neden yükselmiyor

4.  Alıntı Originally Posted by JANS Yazıyı Oku
    Temettu dagitilinca hisse fiuatu otomatik 1.47 ler seviyesine düşecek.1.55 te kalmaz ornegin bugun dağıtımolsa
    Merhaba; borsayı hisseleri anlamaya öğrenmeye çalışıyorum.Soru mu hoş görün lütfen.

Hisse fiyatı:1,56 diyelim. 1000 adet aldık. 1560 TL ye. Temettü dağıttı. 0,075 ten 7,5 TL hesabımıza yatar. Eğer hesaplama yöntemim doğru ise. Bu durumda hissenin güncel fiyatı(borsa fiyatı) niye düşer? Temettü dağıttığı tarihlere baktım bir düşüş görmedim. Ben mi yanılıyorum. Acaba şöyle mi anlamalıyım: hisse güncel fiyatı düşebilir de düşmeyebilir de.

Birde bedelsiz olayı. Var 1000 adet var elimde diyelim. 0,075 bedelsiz dağıttı.75 hissem artacak. Peki fiyatı ne oluyor? Otomatik düşüyor mu yoksa borsa arz talep durumlarına göre mi düşüyor?

Teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by okur Yazıyı Oku
    Merhaba; borsayı hisseleri anlamaya öğrenmeye çalışıyorum.Soru mu hoş görün lütfen.

Hisse fiyatı:1,56 diyelim. 1000 adet aldık. 1560 TL ye. Temettü dağıttı. 0,075 ten 7,5 TL hesabımıza yatar. Eğer hesaplama yöntemim doğru ise. Bu durumda hissenin güncel fiyatı(borsa fiyatı) niye düşer? Temettü dağıttığı tarihlere baktım bir düşüş görmedim. Ben mi yanılıyorum. Acaba şöyle mi anlamalıyım: hisse güncel fiyatı düşebilir de düşmeyebilir de.

Birde bedelsiz olayı. Var 1000 adet var elimde diyelim. 0,075 bedelsiz dağıttı.75 hissem artacak. Peki fiyatı ne oluyor? Otomatik düşüyor mu yoksa borsa arz talep durumlarına göre mi düşüyor?

Teşekkürler
    bu hisse zamanında öyle bir hisseydi ki Mercedes gibiydi. Temettü verse, sabah eksi %5 açılsa misal, akşam seansı eski fiyattan kapatırdı. Ama bir terbiyesiz çıktı TSGYO batık şirketle birleşecek deyince, ABV hisse C grubu batık hisse gibi davranmaya başladı. Arkadaş vanetten %100 para kazandı aynı sürede, ben sürünüyorum, eksideyim. 15 Temmuzsonrası toparlayamadı. Sanki darbe girişimi bu kağıda yapıldı. Anlamsız hareketler vs. Battık bekliyoruz allahın belasında

6.  Alıntı Originally Posted by okur Yazıyı Oku

Teşekkürler
    bir de tabi burası muz cumhuriyeti. iş bankası ya da başka saltalıklar kağıdı baskılıyo. aylardır sürünüyo. ulan bir birleşme haberi bu kadar sürünüdürülür mü? ölen öldü iyileşen iyileşti bu sürünüyo aylardır.

7.  Alıntı Originally Posted by okur Yazıyı Oku

Teşekkürler
    bu kağıdın böyle kaderiyle oynanmsaydı, bu spk bu habere el atsaydı şimdi bu endeksle bu kağıt 2 lira olmuştu. temettü bedelsiz haberleriyle belki 2'yi de geçerdi. Belki 100 bin liradan oldum. kazancaktım. Bilançosu da iyi. hasılatı artıyor. karda. ama ne bela anlamadıkç

8. Özellikle de son 1 aydır inanılmaz ötesi kötü performe ediyor endeksi

Sayfa 23/672 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •