Sayfa 10/27 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 210 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Yatırım Fonları Tanıtım Rehberi

Ustad bu basligi kilitleyelim
    Ben yandim eller yanmasin...
    Gtl son anda bana 22 kusur sokmustu da nasil kacacagimi sasirmistim

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustad bu basligi kilitleyelim
    Ben yandim eller yanmasin...
    Gtl son anda bana 22 kusur sokmustu da nasil kacacagimi sasirmistim
    Üstad ertesi günü satarak kaçmış olurdunuz 1-2 MK karşılığı puanın lafımı olur PPF'de

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Söylediklerinize katılmamak elde değil. Dediğiniz gibi bir yönetim olması fonları tercih eden yatırımcı sayısını arttırıp fon gelirlerini arttıracaktır. Fakat portföy yöneticilerini mi farkında değil bu durumun yoksa bilmediğimiz bir durum mu var diye düşünmeden edemiyor insan. Altın fonu getirilerine bakıyorsunuz geçen bir yılda altın %26.5 değer kazanmış altın fonlarından sadece bir tanesi bu kazancın üzerinde getiri elde etmiş 6 Aylık karşılaştırma yaparsanız o fonda altın getirisinin altında getiri elde etmiş 6 ay sonunda.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bes te altın fonu tercih ediyorum bende.
    altın fonu dediği şeyi incelediğimde kira sertifikalarına büyük bir yüzde ile parayı yatırıyor.
    kalan miktarı yine gram bazında altına dayalı enstrümanlarda değerlendiriyor.
    ben direk ons bazında yatırım yapan bir fon bulamadım.
    incelemek lazım türev enstrümanları kullanarak yatırım yapan bir fon olmalı zira yüksek risk grubuna giren bir fon türü altın fonu

4.  Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    bes te altın fonu tercih ediyorum bende.
    altın fonu dediği şeyi incelediğimde kira sertifikalarına büyük bir yüzde ile parayı yatırıyor.
    kalan miktarı yine gram bazında altına dayalı enstrümanlarda değerlendiriyor.
    ben direk ons bazında yatırım yapan bir fon bulamadım.
    incelemek lazım türev enstrümanları kullanarak yatırım yapan bir fon olmalı zira yüksek risk grubuna giren bir fon türü altın fonu
    dediğim gibi iş portföy
    31.9 oranında altın
    31.8 tahvil bono
    31.8 kira sertifikası
    mevzuat izin vermiyor diyecem fonun stratejisinde %80 altına dayalı enstrüman yazıyor.

bes dışında bu fon mantıksız bence

5.  Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    dediğim gibi iş portföy
    31.9 oranında altın
    31.8 tahvil bono
    31.8 kira sertifikası
    mevzuat izin vermiyor diyecem fonun stratejisinde %80 altına dayalı enstrüman yazıyor.

bes dışında bu fon mantıksız bence
    Bes'te fon seçim kısmında malesef hesabınızın olduğu BES şirketinin fonlarına mahkumsunuz. Tahvil bonolarda kira sertifikası da altına dayalı ürünlerdir diye tahmin ediyorum. Bende avivasa'nın BES hesabı var altın fonu %99 altın içeriyor gözüküyor AHE'nin fonuyla aynı neredeyse getiri.

6. Arkadaşlar ,tüm Valörsüz fonları listeleyeceğimiz bir site yada sistem var mı? Hazır listelenmişi varsa o da olur

7.  Alıntı Originally Posted by practer Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ,tüm Valörsüz fonları listeleyeceğimiz bir site yada sistem var mı? Hazır listelenmişi varsa o da olur
    Valörsüz fonlar genelde PPF ve KISA VADELİ BORÇLANMA ARAÇLARI içeren fonlardır. Çoğu TEFAS'ta işlem görmez bu fonların. Valöre göre bir listeleme yapan kaynak bilmiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Valörsüz fonlar genelde PPF ve KISA VADELİ BORÇLANMA ARAÇLARI içeren fonlardır. Çoğu TEFAS'ta işlem görmez bu fonların. Valöre göre bir listeleme yapan kaynak bilmiyorum.
    Artık 1 gün valörlülere geçma zamanı geldi gerçi. Biraz risk almak gerekecek.

Sayfa 10/27 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •