Sayfa 16/27 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
Arama sonucu : 214 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Yatırım Fonları Tanıtım Rehberi

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Karşılaştırdığım fon T+2 ve katılım fonu üstadım. Katılım fonlarını faiz hassasiyeti olan yatırımcılar için uygun olduğu için alırken bir nemalandırma olmuyor. Ayrıca birde satış T+2 olduğu içinde oradan gelen kısım olunca haliyle +2 gün kayıp gibi düşünmek gerekir.
    Ok anladim tsklr

2. 19/12/2019 Yatırım Fonlarında Günün Yorumu

Yatırım fonlarında 19/12/2019 itibari ile toplam 276 fondan 155 tanesi yükselirken 120 tanesi değer kaybetti. Yatırım fonlarının portföy değeri ise 90,4 Milyar TL oldu. Fonların portföy değeri bir önceki güne göre yüzde 0.82 oranında azalış gösterirken bir hafta öncesine göre yüzde 2.66 arttı. Yatırım fonları portföy değerindeki son bir yıldaki değişim ise yüzde 117.38 oldu. Yatırım fonlarındaki toplam yatırımcı sayısı ise 3,508,659 oldu.

Hisse fonlarının ortalama günlük getirisi yüzde -0.11 oldu. Hisse fonları son bir ayda yüzde 4.62 kazandırırken BİST 100 ün son bir aydaki getirisi yüzde 2.90 oldu. Hisse fonlarının son bir aydaki getiri ortalaması BİST 100 Endeksinin üzerinde gerçekleşti.

Altın fonlarına bakıldığında ise son 3 ayda ortalama yüzde 2.09 değer kazandıkları görülüyor. Aynı dönemde cumhuriyet altınının getirisi yüzde 2.24 oldu. Altın fonlarının getirisi cumhuriyet altınının altında gerçekleşti.

Yatırım fonlarının günlük ortalama getirileri yüzde -1.63 ile 1.33 arasında değişti. Günün en fazla değer kazanan ilk üç Yatırım fonu yüzde 1.33 ile AFT olurken onu yüzde 1.23 ile AFS ve yüzde 1.17 getiri ile ARE takip etti.Günün en fazla değer kaybeden ilk üç Yatırım fonu yüzde -1.63 ile TTE olurken onu yüzde -1.58 ile TCD ve yüzde -1.40 getiri ile ST1 takip etti.

Kaynak:https://www.fonbul.com/FonBulPlus/YatirimFonlari
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    19/12/2019 Yatırım Fonlarında Günün Yorumu
    Altın fonlarına bakıldığında ise son 3 ayda ortalama yüzde 2.09 değer kazandıkları görülüyor. Aynı dönemde cumhuriyet altınının getirisi yüzde 2.24 oldu. Altın fonlarının getirisi cumhuriyet altınının altında gerçekleşti.
    Kaynak:https://www.fonbul.com/FonBulPlus/YatirimFonlari
    Dünkü rapora göre altın fonları değer kazanmış, Cumhuriyetle aralarındaki fark azalmış.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dünkü rapora göre altın fonları değer kazanmış, Cumhuriyetle aralarındaki fark azalmış.
    Ben bu raporun doğruluğundan şüphe etmeye başladım dün 88.3 milyar diyordu portföy büyüklüğü ve 3 milyar çıkış vardı hesaplamaya göre. Bugün 90.4 milyar olmuş hala düştü diyor portföy değeri.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ben bu raporun doğruluğundan şüphe etmeye başladım dün 88.3 milyar diyordu portföy büyüklüğü ve 3 milyar çıkış vardı hesaplamaya göre. Bugün 90.4 milyar olmuş hala düştü diyor portföy değeri.
    Altın işinde de öyle bir ilginçlik var
    İki günün değerleri arasında ciddi fark var.

6. Yatırım fonlarında 16/01/2020 itibari ile toplam 278 fondan 199 tanesi yükselirken 78 tanesi değer kaybetti. Yatırım fonlarının portföy değeri ise 96,2 Milyar TL oldu. Fonların portföy değeri bir önceki güne göre yüzde 1.05 oranında artış gösterirken bir hafta öncesine göre yüzde 3.40 arttı. Yatırım fonları portföy değerindeki son bir yıldaki değişim ise yüzde 122.82 oldu. Yatırım fonlarındaki toplam yatırımcı sayısı ise 3,555,713 oldu.
    Hisse fonlarının ortalama günlük getirisi yüzde -0.25 oldu. Hisse fonları son bir ayda yüzde 9.23 kazandırırken BİST 100'ün son bir aydaki getirisi yüzde 10.10 oldu. Hisse fonlarının son bir aydaki getiri ortalaması BİST 100 Endeksi'nin altında gerçekleşti.
    Altın fonlarına bakıldığında ise son 3 ayda ortalama yüzde 3.83 değer kazandıkları görülüyor. Aynı dönemde cumhuriyet altınının getirisi yüzde 4.23 oldu. Altın fonlarının getirisi cumhuriyet altınının altında gerçekleşti.
    Yatırım fonlarının günlük ortalama getirileri yüzde -0.79 ile 1.03 arasında değişti. Günün en fazla değer kazanan ilk üç Yatırım fonu yüzde 1.03 ile TKF olurken onu yüzde 0.91 ile DBH ve yüzde 0.88 getiri ile MAC takip etti.Günün en fazla değer kaybeden ilk üç Yatırım fonu yüzde -0.79 ile HVS olurken onu yüzde -0.78 ile AES ve yüzde -0.78 getiri ile AFS takip etti.

7. Yaklaşık bir ayda yatırım fonlarının portföy değeri 6 milyar artmış

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yaklaşık bir ayda yatırım fonlarının portföy değeri 6 milyar artmış
    Ustadim emeginize saglik

Sayfa 16/27 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız