Sayfa 2/27 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 210 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Yatırım Fonları Tanıtım Rehberi

1. merhaba

bu mesaji sile bilirsiniz sonradan

ama riske gore de yazin bence. her bank kendi sayfasinda fon turlarin risk derecesin yazmistir onu arastirmak onemli bence

mesela burada fil risk derecesi 1/7 cok dusuk
    https://www.fibabanka.com.tr/diger-yatirim-urunleri

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    merhaba

bu mesaji sile bilirsiniz sonradan

ama riske gore de yazin bence. her bank kendi sayfasinda fon turlarin risk derecesin yazmistir onu arastirmak onemli bence

mesela burada fil risk derecesi 1/7 cok dusuk
    https://www.fibabanka.com.tr/diger-yatirim-urunleri
    Merhaba Sn.Shangil teşekkürler öneri için. Yatırımcı bilgi notunda her fonun risk derecesi bulunuyor. Ayrıca belirtmek gerekli mi bilmiyorum.

3. Fonların Risk Değeri, fonun volatilitesini yani oynaklık düzeyini dikkate alınarak hesaplanır. Bunun için haftalık getiriler kullanılır. Belirtilen risk değeri Fon’un geçmiş performansına göre belirlendiği için fonun gelecekteki risk profiline ilişkin yüzde yüz bir güvence vermeyebilir.

Risk değeri zaman içinde değişebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Merhaba Sn.Shangil teşekkürler öneri için. Yatırımcı bilgi notunda her fonun risk derecesi bulunuyor. Ayrıca belirtmek gerekli mi bilmiyorum.
     Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Fonların Risk Değeri, fonun volatilitesini yani oynaklık düzeyini dikkate alınarak hesaplanır. Bunun için haftalık getiriler kullanılır. Belirtilen risk değeri Fon’un geçmiş performansına göre belirlendiği için fonun gelecekteki risk profiline ilişkin yüzde yüz bir güvence vermeyebilir.

Risk değeri zaman içinde değişebilir.
    tesekkurler her iki arkadasdan

evet

bu arada sadece ppf lerin cok dusuk riskli oldugunda soylemem gerekir. dogrumu?
    baska fonlarda siz dediginiz gibi davranmamiz gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben simdi bu basliga yazardam fon fiyatlari duser diye korkuyorum 😁😁😉
    Fiyatı düşmeyen fonlarda mevcut Sn.Webster

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fiyatı düşmeyen fonlarda mevcut Sn.Webster
    Ustad nasil dolarda ben uzmansam anlasilan fonda da siz uzmansiniz. Bana ne onerirsiniz fon olarak. Birde garantinin gpy2 fonu var o nasildir. Bankaci kesinlikle dusmez net getirisi enaz 20 diyor dogrumudur

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustad nasil dolarda ben uzmansam anlasilan fonda da siz uzmansiniz. Bana ne onerirsiniz fon olarak. Birde garantinin gpy2 fonu var o nasildir. Bankaci kesinlikle dusmez net getirisi enaz 20 diyor dogrumudur
    Sn.Webster uzman değilim ama yardımcı olmaya çalışırım. GPY2 garantinin para piyasası fonlarından bir tanesi çok çok düşük ihtimal olsa düşme ihtimali mevcut fakat genelde düşmezler. Net getirisi geçtiğimiz bir yıl için söylemiştir. Bir yıl sonra Net %20 getirecek garantisi veremez kimse bu fon için. Çalıştığınız banka Garanti ise GPY2 fonu almak biraz daha esneklik sağlayacaktır size alım satım sırasında. Garanti fonları son zamanlarda iyi getiriler elde ediyor fakat takip etmeniz gerekiyor fon getirisini Sn.yuji fonlarla ilgili günlük tablo yayınlıyor oradan takip edin bence.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sn.Webster uzman değilim ama yardımcı olmaya çalışırım. GPY2 garantinin para piyasası fonlarından bir tanesi çok çok düşük ihtimal olsa düşme ihtimali mevcut fakat genelde düşmezler. Net getirisi geçtiğimiz bir yıl için söylemiştir. Bir yıl sonra Net %20 getirecek garantisi veremez kimse bu fon için. Çalıştığınız banka Garanti ise GPY2 fonu almak biraz daha esneklik sağlayacaktır size alım satım sırasında. Garanti fonları son zamanlarda iyi getiriler elde ediyor fakat takip etmeniz gerekiyor fon getirisini Sn.yuji fonlarla ilgili günlük tablo yayınlıyor oradan takip edin bence.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Likit fonda FIL...
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 2/27 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •