Sayfa 25/27 İlkİlk ... 152324252627 SonSon
Arama sonucu : 214 madde; 193 - 200 arası.

Konu: Yatırım Fonları Tanıtım Rehberi

1.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Benim bu işlemi yapabileceğim bir yatırım hesabım yok, sanırım yurtdışı yatırım hesabı normal yatırım hesabından farklı oluyor. sn mrfatih hocam yazarsa öğreniriz.
    O işin uzmanı sn mrfatih
    püf noktalarını ondan öğrenmek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Benim bu işlemi yapabileceğim bir yatırım hesabım yok, sanırım yurtdışı yatırım hesabı normal yatırım hesabından farklı oluyor. sn mrfatih hocam yazarsa öğreniriz.
    İş bankasından normal yatırım hesabı açıyorsunuz. Sadece İşCep ten yurtdışı piyasa işlem ekranını açıp istediğiniz hisse senedini alıp satabilirsiniz. Parayı yatırım hesabına hangi kurdan işlem yapacaksanız o kurdan hesaba saat 13:30 dan önce yapıyorsunuz sonra işlem zamanı geldiğinde işlem yapabilirsiniz.

10 bin dolara kadar 1 dolar hisse alımı da yapsanız 25 dolar komisyon ödersiniz üstü olursa düşük komisyonla artar

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    İş bankasından normal yatırım hesabı açıyorsunuz. Sadece İşCep ten yurtdışı piyasa işlem ekranını açıp istediğiniz hisse senedini alıp satabilirsiniz. Parayı yatırım hesabına hangi kurdan işlem yapacaksanız o kurdan hesaba saat 13:30 dan önce yapıyorsunuz sonra işlem zamanı geldiğinde işlem yapabilirsiniz.

10 bin dolara kadar 1 dolar hisse alımı da yapsanız 25 dolar komisyon ödersiniz üstü olursa düşük komisyonla artar
    Hocam aynı yatırım hesabından hem BİST hissesi hem nasdaq hissesi alabiliyor muyuz, o zaman aynı hesaba hem döviz hem TL mi atabiliyoruz? Herhangi farklılığı yok mu?

4.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Hocam aynı yatırım hesabından hem BİST hissesi hem nasdaq hissesi alabiliyor muyuz, o zaman aynı hesaba hem döviz hem TL mi atabiliyoruz? Herhangi farklılığı yok mu?
    İkisi farklı hesap oluyor birisi normal yatırım hesabı BİST işlemi yaptığını diğeri yabancı borsa yatırım hesabı...burda sadece ABD değil neredeyse tüm ülkelerin hisse senetlerini alıp satabilirsiniz

5. Siz bankaya borsada işlem yapmak istediğinizi söyleyin hesabı açtırın sonra işcep yükleyip ordan y.dışı borsa tarafındaki sözleşmeleri onaylayın 1 güne açılır...o hesaba dolar\euro artık hangi borsa ise onu aktarıp işlem yaparsınız rahatlıkla

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Siz bankaya borsada işlem yapmak istediğinizi söyleyin hesabı açtırın sonra işcep yükleyip ordan y.dışı borsa tarafındaki sözleşmeleri onaylayın 1 güne açılır...o hesaba dolar\euro artık hangi borsa ise onu aktarıp işlem yaparsınız rahatlıkla
    Teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Teşekkürler
    Rica ederim kolay gelsin

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    BlackMirror hocam mesaj atmışsınız, ARKW ETF hakkında burada yazdığımın dışından herhangi bir bilgim yok. mrfatih hocam bilir, ben böyle bir işlem hiç yapmadım.

Sayfa 25/27 İlkİlk ... 152324252627 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •