Sayfa 27/27 İlkİlk ... 17252627
Arama sonucu : 214 madde; 209 - 214 arası.

Konu: Yatırım Fonları Tanıtım Rehberi

1. Fonbul sitesindeki verilerin güncellenmesi, öğle saatlerini bulabiliyor.

2. Bu başlıkta fonlar hakkında güzel bilgiler içeriyor.
    Alt sıralarda kaybolmasın diye bir el atayım dedim.

3. Başka bankanın ppf alsam aynı gün satım yapılıyor muydu cumartesi pazar dahil tstil günleri getiriai oluyor mu ppf larimin
    Param yok kafam rahat

Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    Başka bankanın ppf alsam aynı gün satım yapılıyor muydu cumartesi pazar dahil tatil günleri getiriai oluyor mu ppf larimin
    13.30 a kadar al/sat oluyor hesaba syni gün 14.30
    - 15.00 gibi geçer.tatil günleri bayramlar da kaç günse okadar günlük getiri alırsın

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    13.30 a kadar al/sat oluyor hesaba syni gün 14.30
    - 15.00 gibi geçer.tatil günleri bayramlar da kaç günse okadar günlük getiri alırsın
    eyt fonunu çekip ppf yatırım ozman 9 gün boşa gitmesin
    Param yok kafam rahat

6. Stopaj İstisnası İçin Son Gün 30 Nisan 2024.

23 Aralık 2020'de başlayan ve bazı fonlarda alım/satım kazancı üzerinden alınan stopajın %0'a çekilmesini sağlayan istisnanın son günü 30 Nisan 2024.

Eğer bu tarih tekrar uzatılmazsa, istisna kapsamındaki fonlardan elde edilen kazançlardan tekrar stopaj kesilmeye başlayacak.

Çok Önemli Ayrıntı:
    30 Nisan 2024'ten önce istisna kapsamındaki fonlardan almış olan yatırımcılar, bu fonları ne zaman satarlarsa satsınlar stopaj ödemeyecekler.
    30 Nisan'dan sonra fon alan yatırımcılar ise doğrudan stopajlı fon almış olacaklar.

Stopaj istisnası kapsamında olan fonlar hangileri:
    Para piyasası fonları
    Fon sepeti fonları (unvanında yabancı ifadesi geçenler hariç)
    Kıymetli maden fonları
    Katılım fonları (döviz kira sertifikası olanlar hariç)
    Borçlanma araçları fonları (kısa/orta/uzun/özel Sektör) (unvanında Eurobond ve yabancı ifadesi geçenler hariç)

Değişiklik Olmayan Fonlar:
    Hisse senedi fonları
    Portföylerinin %51'ini aşan miktarda Türkiye'de işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonları (bir yıldan fazla süreyle elde tutulmasından elde edilen kazançlarda)

Sayfa 27/27 İlkİlk ... 17252627

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •