Sayfa 26/27 İlkİlk ... 1624252627 SonSon
Arama sonucu : 210 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Yatırım Fonları Tanıtım Rehberi

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,699
     Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    BlackMirror hocam mesaj atmışsınız, ARKW ETF hakkında burada yazdığımın dışından herhangi bir bilgim yok. mrfatih hocam bilir, ben böyle bir işlem hiç yapmadım.
    Konu hakkında
    https://etfdb.com/screener/#tab=retu...everaged=false
    Bu linke girip returns'ü tıklarsanız tefas gibi geçmiş 1-3-5 yıllık, haftalık etf performansları var ama site masaüstü görünümünde çalışıyor, mobil sürümü kısıtlı.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,699
    Yatırımcılar yabancı hisse senetlerine yatırımını artırdı

Pazarların tamamında ülke ön yargıları sabit kalırken, yatırımcıların yerli hisse senetleri yerine yabancı hisse senetlerine daha çok ağırlık verdiği gözlemleniyor. http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/y...rtirdi-1738538

3.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Yatırımcılar yabancı hisse senetlerine yatırımını artırdı

Pazarların tamamında ülke ön yargıları sabit kalırken, yatırımcıların yerli hisse senetleri yerine yabancı hisse senetlerine daha çok ağırlık verdiği gözlemleniyor. http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/y...rtirdi-1738538
    Bir aksiyon bekliyorum fon yatırımcılarına dair. Yok öyle yerli ve milli borsa dururken yabancı borsalara yatırım yapmak gibi

4. Merhabalar. Yatırım yapmaya yeni yeni başlıyorum belki daha önce sorulmuştur ama bir iki sorum var. Ben fon aldığım zaman Fon haftasonu veya resmî tatillerde(bankanın kapalı olduğu günlerde) getiri getiriyor mu? Tefasta mesela günlük getiri oranı yazıyor bu getiri üzerinden mi getiri getiriyor? Bir de mesela ben 1.57den bir fonu almış olayım, bu fon ay içinde 0.02- 0.05 falan gibi günler getiriler getirsin ve ay sonunda -2,0 düşerek yine Fiyatı 1.57ye düşmüş olsun. Benim kazancım 0tl mi oluyor Yoksa ay içinde kazandıklarımın üzerinden düşüş oranı eklenip Farklı bi kazancım veya kaybım oluyor mu, yoksa hisse senedi gibi aldığım fiyat neyse o mu geçerli oluyor? Cevap İçin çok teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by Omar1 Yazıyı Oku
    Merhabalar. Yatırım yapmaya yeni yeni başlıyorum belki daha önce sorulmuştur ama bir iki sorum var. Ben fon aldığım zaman Fon haftasonu veya resmî tatillerde(bankanın kapalı olduğu günlerde) getiri getiriyor mu? Tefasta mesela günlük getiri oranı yazıyor bu getiri üzerinden mi getiri getiriyor? Bir de mesela ben 1.57den bir fonu almış olayım, bu fon ay içinde 0.02- 0.05 falan gibi günler getiriler getirsin ve ay sonunda -2,0 düşerek yine Fiyatı 1.57ye düşmüş olsun. Benim kazancım 0tl mi oluyor Yoksa ay içinde kazandıklarımın üzerinden düşüş oranı eklenip Farklı bi kazancım veya kaybım oluyor mu, yoksa hisse senedi gibi aldığım fiyat neyse o mu geçerli oluyor? Cevap İçin çok teşekkürler
    Merhaba. Fonlar hafta sonu ve resmi tatillerde de getiri sağlar. Pazartesi günü tefasta gördüğünüz fiyat 3 günlük getiridir (cuma-cumartesi-pazar). Günlük getirisi için getiriyi 3'e bölmelisiniz. Fiyat 1,57 den ay sonunda yine 1,57 ye düşerse getiriniz 0 TL olur. Yanlışım varsa daha tecrübeli arkadaşlar düzeltebilir.

6. okuduk...26 sayfa...açık büfe olmuş....faydalandık.......yazanlara teşekkür ederim....

7. tesekkurler bilgilendirme icin.

26 sayfa okuduk.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sn.myfinans üstadım biraz uzak kaldım piyasalardan iyiyim şükür umarım sizde iyisinizdir
    Mustafa Bey
    Fonbul’a göre Yatırımcı sayısı 3,5 milyondan 1 milyona düşmüş
    Bunun sebebi sizce nedir?
    Ayrıca fon değeri de 100 lerden 58 Milyara düşmüş????

Sayfa 26/27 İlkİlk ... 1624252627 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •