Sayfa 21/27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon
Arama sonucu : 214 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Yatırım Fonları Tanıtım Rehberi

Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    tamam dır hafta içi açıyorum hesabı ordan adan işlemkerini gösterdi valla 500 gr alıp satıyor günde bende yapacam kar oldukça iyi
    mustafa üstad sizin portföy dağılımınızı çok merak ediyorum sakıncası yoksa ?
    Ayni gunde altindan kar etmek imkansiz otesi
    Tabi olaganustu durum yoksa...

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TFX Target'in güzel bir yanı da emir ver yat uyu.
    O emir değeri geldiğinde alıp satıyor.

Yanlız gram sınırlaması var.1 gram al sat yok yani.
    evet hocam öyleymiş süper

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    0000 ile 0100 arasi kapali isleme diye biliyordum
    24 saat açık.

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Volatilite cok olunca emirler calismiyor diye sikayet vardi
    O zaman zaman oluyor.
    Ama anormal durumlarda.

Gerçekleşmese bile kendilerine iletilince şikayet kendileri yapıyorlar emri sonradan.

4.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    tamam dır hafta içi açıyorum hesabı ordan adan işlemkerini gösterdi valla 500 gr alıp satıyor günde bende yapacam kar oldukça iyi
    mustafa üstad sizin portföy dağılımınızı çok merak ediyorum sakıncası yoksa ?
    %90 fondayım %10'da hissedeyim üstadım Pek bir numara yok yani benim portföyde fon kısmının yarısı değişken fon %5 Eurobond, kalan kısımda valörsüz IST var Birde BES kısmı var orasıda %100 Fon zaten Bugün bir dağılım değişikliği yaptım orada %25 Değişken, %25 Altın, %25 Eurobond, %25'de PPF şeklinde

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    %90 fondayım %10'da hissedeyim üstadım Pek bir numara yok yani benim portföyde fon kısmının yarısı değişken fon %5 Eurobond, kalan kısımda valörsüz IST var Birde BES kısmı var orasıda %100 Fon zaten Bugün bir dağılım değişikliği yaptım orada %25 Değişken, %25 Altın, %25 Eurobond, %25'de PPF şeklinde
    ya bu fon işine ben bulaştım ama şimdi gram alım satımı ile bu ay deneyeceğim dediğiniz target hesabı açacamda 700k götürsem o bankaya sıkıntı yaşarmıyım ben mahşerin 4 büğünün dışına para taşımadım şindiye dek

6.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    ya bu fon işine ben bulaştım ama şimdi gram alım satımı ile bu ay deneyeceğim dediğiniz target hesabı açacamda 700k götürsem o bankaya sıkıntı yaşarmıyım ben mahşerin 4 büğünün dışına para taşımadım şindiye dek
    Arkasinda NCB varmış üstadım Katılım kısmıyla ilgili pek bir bilgim yok ama onlarda BDDK denetiminde sonuçta.

NCB*Hakkında. ​1953 yılında kurulan ve bugün 17.1 milyar dolarlık güçlü bir özkaynağa sahip olan The*National Commercial Bank*(NCB), Suudi Arabistan'ın ilk ve en büyük kamu bankasıdır.

7.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    Girişte değil çıkışta sorun olabilir.
    Hesap açarken konuyu tam karara bağlayın.
    Günlük belli bir miktarın üzerinde dışarıya EFT yaptırmıyor.
    O konuyu hesabı açarken halledin.

Bankanın kendisi o dört büyükten de güçlü, arkası sağlam.O yönden sorunu yok.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Artış devam ediyor. 8 günde 4.4 milyar

Yatırım fonlarında 24/01/2020 itibari ile toplam 280 fondan 161 tanesi yükselirken 117 tanesi değer kaybetti. Yatırım fonlarının portföy değeri ise 100,6 Milyar TL oldu. Fonların portföy değeri bir önceki güne göre yüzde 2.15 oranında artış gösterirken bir hafta öncesine göre yüzde 4.05 arttı. Yatırım fonları portföy değerindeki son bir yıldaki değişim ise yüzde 126.40 oldu. Yatırım fonlarındaki toplam yatırımcı sayısı ise 3,561,387 oldu.
    Hisse fonlarının ortalama günlük getirisi yüzde -0.12 oldu. Hisse fonları son bir ayda yüzde 8.38 kazandırırken BİST 100’ün son bir aydaki getirisi yüzde 7.94 oldu. Hisse fonlarının son bir aydaki getiri ortalaması BİST 100 Endeksi’nin üzerinde gerçekleşti.
    Altın fonlarına bakıldığında ise son 3 ayda ortalama yüzde 6.40 değer kazandıkları görülüyor. Aynı dönemde cumhuriyet altınının getirisi yüzde 7.08 oldu. Altın fonlarının getirisi cumhuriyet altınının altında gerçekleşti.
    Yatırım fonlarının günlük ortalama getirileri yüzde -2.33 ile 2.29 arasında değişti. Günün en fazla değer kazanan ilk üç Yatırım fonu yüzde 2.29 ile TTE olurken onu yüzde 1.31 ile MPS ve yüzde 1.13 getiri ile RBH takip etti.Günün en fazla değer kaybeden ilk üç Yatırım fonu yüzde -2.33 ile AES olurken onu yüzde -2.03 ile GUH ve yüzde -1.16 getiri ile GTA takip etti.
    Artış hızı azalmış ama devam ediyor. 1 haftada 1 Milyarlık artış var.

Yatırım fonlarında 31/01/2020 itibari ile toplam 280 fondan 197 tanesi*yükselirken*78 tanesi değer*kaybetti. Yatırım fonlarının portföy değeri ise 101,6 Milyar TL oldu. Fonların portföy değeri bir önceki güne göre yüzde 0.05 oranında*artış*gösterirken bir hafta öncesine göre yüzde 0.99*arttı. Yatırım fonları portföy değerindeki son bir yıldaki değişim ise yüzde 125.06 oldu. Yatırım fonlarındaki toplam yatırımcı sayısı ise 3,557,546 oldu.

Hisse fonlarının ortalama günlük getirisi yüzde*0.03oldu. Hisse fonları son bir ayda yüzde 5.00kazandırırken*BİST 100’ün son bir aydaki getirisi yüzde 4.12 oldu. Hisse fonlarının son bir aydaki getiri ortalaması BİST 100 Endeksi’nin*üzerinde*gerçekleşti.

Altın fonlarına bakıldığında ise son 3 ayda ortalama yüzde 10.46 değer*kazandıkları*görülüyor. Aynı dönemde cumhuriyet altınının getirisi yüzde 9.16 oldu. Altın fonlarının getirisi cumhuriyet altınının*üzerindegerçekleşti.

Yatırım fonlarının günlük ortalama getirileri yüzde -2.27 ile 2.35 arasında değişti. Günün en fazla değer kazanan ilk üç Yatırım fonu yüzde 2.35 ile*FGS*olurken onu yüzde 1.56 ile*ADP*ve yüzde 1.50 getiri ile*TAUtakip etti.Günün en fazla değer kaybeden ilk üç Yatırım fonu yüzde -2.27 ile*TTE*olurken onu yüzde -1.94 ile*MPS*ve yüzde -1.83 getiri ile*TCD*takip etti.

Sayfa 21/27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •