Sayfa 37/84 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon
Arama sonucu : 671 madde; 289 - 296 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. 5.382.557 adet % 6,19 pagyo olmuş.
    Kendi hissemiz de %5'i geçse de net onu da görsek...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

2. maşallah maşallah alımlar devam ediyor...bakalım nerede duracaklar hedefleri ne acaba...

3.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    DÖNEM KARI (ZARARI)
    2018 İlk Yarı: 101.475.550
    2017 İlk Yarı: 72.400.662
    2018 2.Ç.: 56.534.484
    2017 2.Ç.: 33.540.881
    Bu karın içerisinde Nisan mayıs aylarında yapılan Pagyo temettü ödemesi dahil mi? Bilen bir arkadaş aydınlatabilir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by Ayan09 Yazıyı Oku
    Bu karın içerisinde Nisan mayıs aylarında yapılan Pagyo temettü ödemesi dahil mi? Bilen bir arkadaş aydınlatabilir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tabi, başka türlü olması mümün mü?

Ama Nisan'da ödenen temettü 1. çeyrekte ödenenin 1/4'üydü. Zaten toplamda sanırım 2,5 milyon civarında bir pagyo temettüsü vardır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

5. 47.000 lot daha yggyo almış toplam 2.960.844 adet % 1,836 olmuş.
    Pagyo da %6,20 olmuş.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...

6. Pagyodaki oran %6,20 'de kaldı şimdilik...

Yönetim Kurulumuz(Pagyo), son dönemde döviz kurlarında meydana gelen yukarı yönlü sert hareketliliğin kiracılarımız üzerinde yaratacağı finansal riskleri azaltmak üzere Sözleşme ve tavan kur uygulama koşullarını yerine getiren kiracılarımıza;
    Döviz cinsinden düzenlenen Kira Sözleşmelerinin Türk Lirasına dönüştürülmesine ilişkin yasal süreç tamamlanıncaya kadar sadece 2018 Yılı Ekim ayı için geçerli olmak üzere döviz tavan kurlarının; 1 EURO = 3,9000 TL ve 1 USD = 3,4000 TL olarak uygulanmasına,
    Kira ödemelerinin yapılması gerektiği her ayın 1'i ile 5'inci günleri arasında cari kurların yukarıda belirlenen tavan kur rakamlarının altına düşmesi halinde ise ödemenin yapılacağı güne ait Merkez Bankası Döviz Satış kurlarının esas alınmasına,
    Karar verilmiştir.

Pagyo kuru bayağı çekmiş aşağıya sadece 1 aylıkta olsa...
    Gerçi 1 ay sonrada tak diye dolar kuru 6 TL' de yapamaz heralde...
    Az kazanacağız diye hayıflanalım mı, zor durumdaki parakendeciye nefes aldıracağız avmler boşalmayacak diye sevinelim mi bilemedim...

7.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Pagyodaki oran %6,20 'de kaldı şimdilik...

Yönetim Kurulumuz(Pagyo), son dönemde döviz kurlarında meydana gelen yukarı yönlü sert hareketliliğin kiracılarımız üzerinde yaratacağı finansal riskleri azaltmak üzere Sözleşme ve tavan kur uygulama koşullarını yerine getiren kiracılarımıza;
    Döviz cinsinden düzenlenen Kira Sözleşmelerinin Türk Lirasına dönüştürülmesine ilişkin yasal süreç tamamlanıncaya kadar sadece 2018 Yılı Ekim ayı için geçerli olmak üzere döviz tavan kurlarının; 1 EURO = 3,9000 TL ve 1 USD = 3,4000 TL olarak uygulanmasına,
    Kira ödemelerinin yapılması gerektiği her ayın 1'i ile 5'inci günleri arasında cari kurların yukarıda belirlenen tavan kur rakamlarının altına düşmesi halinde ise ödemenin yapılacağı güne ait Merkez Bankası Döviz Satış kurlarının esas alınmasına,
    Karar verilmiştir.

Pagyo kuru bayağı çekmiş aşağıya sadece 1 aylıkta olsa...
    Gerçi 1 ay sonrada tak diye dolar kuru 6 TL' de yapamaz heralde...
    Az kazanacağız diye hayıflanalım mı, zor durumdaki parakendeciye nefes aldıracağız avmler boşalmayacak diye sevinelim mi bilemedim...
    Pagyo'nun geçen yıl Ekim ayında uyguladığı usd kuru 2.70 TL idi. Yeni kurla gerçekleşen kira artışı %22 civarında. Anladığım kadarıyla enflasyonunda biraz altında bir artış yapma politikası güdüyorlar.

Ben daha önce de yazmıştım, GYO'ların kira artışlarını sınırlı tutarak doluluğu yüksek tutmaya çalışmalarını destekliyorum. Kişisel olarak önümüzdeki 2-3 yıl için temettülere ihtiyacım olmayacak, tekrar bu hisselere yatıracağım zaten. Temettü yüksek olursa fiyatı da yükselecek, her iki durumda da ben nasılsa aynı sayıda yeni hisse alıyor olacağım. Ama doluluk oranının muhafaza edildiği ihtimalde krizden çıkışta karlılık hızla artma potansiyeline sahip olacaktır. (Gerçi krizden bir şekilde çıkacağımıza da aklım fazla yatmıyor, gidişat kötü.)

Uzun lafın kısası bana göre devir para kazanma devri değil, elindekini tutabilme devridir. Bunu hedefleyen her adım takdire şayandır. Temettümüze göre ayağımızı uzatacağız artık.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8. bu aralar gimatın tadı tuzu yok...bakalım 9 aylık bilanço 6 aylık gibi iyi gelecek mi...bilanço hakkında yorumu olan beklentilerini yazabilir mi acaba...2 hafta sonra bakalım neler olacak...

Sayfa 37/84 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •