Sayfa 39/84 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
Arama sonucu : 671 madde; 305 - 312 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Yıl sonu karı 250 milyonu geçer...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Yıl sonu karı 250 milyonu geçer...
    Sn. MSB, merhaba..

AVM değerlemesi hariç benim tahminim 220 mio tl. Üzerine artı-eksi AVM değerlemesi koyup nihai kara ulaşırız.

Sizin hesabınız nasıldı?
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. msb ve ekfuture katkılarınız için teşekkürler ama fazla milleti uyandırmayın aman, millet gitsin kumar hisseleri ile oyalanmaya devam etsin...bizde bu düşük fiyatladan toplayabildigimiz kadar toplamaya devam edelim...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bu söyleminiz uzun vadeli yatırımcı değil al-satçı olduğunuzu gösteriyor. Başlık altında daha önce yazdım bu hisse al satçıyı mağdur eder diye. Keşke hiç bulaşmasaydınız yggyo'ya.
    Nereden anladınız ki? Al-satçının bu hissede ne işi var.
    Al-satçılara uygunluk sıralaması olsa, bu hisse sıralamada 500 hisse içinde son 3'e girer muhtemelen.
    Peh...

5. Bu arada yanlış anlaşılmasın, al-sat'çılığın kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. KV-OV-UV'ci olmaktan ziyade, önemli olan portföyün ne kadar büyütüldüğüdür. Kim hangisinde daha başarılı olduğunu düşünüyorsa ona yönelebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    msb ve ekfuture katkılarınız için teşekkürler ama fazla milleti uyandırmayın aman, millet gitsin kumar hisseleri ile oyalanmaya devam etsin...bizde bu düşük fiyatladan toplayabildigimiz kadar toplamaya devam edelim...
    Tek derdimiz o olsun sayın konkasor
    Aynen dediğiniz gibi toplamaya devam...
    Saygılar...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...

7.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Sn. MSB, merhaba..

AVM değerlemesi hariç benim tahminim 220 mio tl. Üzerine artı-eksi AVM değerlemesi koyup nihai kara ulaşırız.

Sizin hesabınız nasıldı?
    Sayın ekfuture bir 210 milyon diyorsun, bir 220 milyon avm değerlemesi yok diyorsun...
    Sakın sen bizim hisseye güvenmiyorsun
    Bizimle kal bizimle...
    250 milyon yıl sonu karını geçer diyorum ya, yıl sonu faaliyet karı değil...
    Belki kur farkı şaşırtıp çok daha fazlasını bile yakalayabiliriz de faizler biraz gevşerse o kardan sonra biz bir daha bu fiyatlardan toplayabilir miyiz onu bilmiyorum işte...

8.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Sayın ekfuture bir 210 milyon diyorsun, bir 220 milyon avm değerlemesi yok diyorsun...
    Sakın sen bizim hisseye güvenmiyorsun
    Bizimle kal bizimle...
    250 milyon yıl sonu karını geçer diyorum ya, yıl sonu faaliyet karı değil...
    Belki kur farkı şaşırtıp çok daha fazlasını bile yakalayabiliriz de faizler biraz gevşerse o kardan sonra biz bir daha bu fiyatlardan toplayabilir miyiz onu bilmiyorum işte...
    Sn. MSB, huyum kurusun, değer artışını kardan sayamıyorum bir türlü.

Değerlendirmeler subjektif olabiliyor o nedenle ayrıştırıp kalan karı dikkate alıyorum. Yani hem 210 hem de 220 tahminimde avm değerlemesi yok.

Kar tahminimi, 3.çeyrek bilançosunu gördükten sonra 210'dan 220'ye revize ettim. Yeni rakama da geçen yılın 3. çeyreği ile yıl sonu karı arasındaki korelasyonu kullanarak ulaştım.

Faizler konusunda kötümserim, düşeceğini düşünmüyorum. Bizim hissenin fiyatını olumsuz etkileyebilir. Ancak dediğim gibi yggyo'nun kira gelirini brüt faizle değil, reel faizle kıyaslıyorum, o da sıfır olduğu için içim rahat.

Peki ortaklardan temettü tahminlerini alabilirmiyim? Ben bu sene 1 tl temettüyü mümkün görüyorum. Hem ortakları memnun eder, hem de kardan 50-60 mio tl ilave yatırımlar için bir köşeye konmuş olur. Hatta bu tutardan ufak ufak geri alımlar da yapabilirler.

Hisseye güvenim tam, memleketin ekonomisi tümden batsa yeni gimat'ın arsası bile uzun vade de güzel bir yatırım olur, en kötü ihtimal çocuklara kalır.

2. emeklilik maaşımı buradan alıyorum şimdi, o kadar değerli benim için. Güven ne kelime..

Faizler yüksek kaldığı ve millet de brüt faizle temettüyü kıyasladığı sürece hissemiz alım fırsatı verecek merak etmeyin. O yüzden ortaklara daha düşük seviyeler (ya da yatay seyir) için köşede biraz para bırakmalarını öneririm. Bu durumu bozacak tek gelişme şirketin yüklü miktarda geri alım yapmasıdır ki, ona da şimdilik ihtimal vermiyorum.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 39/84 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •