Sayfa 44/84 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon
Arama sonucu : 671 madde; 345 - 352 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Bugünkü geri alım miktarı 315 bin lot. Toplam işlem hacmi 386 bin lot olduğuna göre bugün tahtayı kapatmiş sayılırlar.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Bugün az almışlar neyseki...
    16.158 adet almışlar...
    Toplam adet 3.620.843 olmuş...
    Toplam oran %2.245 olmuş...
    Yönetim az yavaş git tamam takdir ediyoruz dedik ama fiyatı çok yükseltme...
    Daha alınacak çok lot var hepimize yeter...
    İyi akşamlar, iyi hafta sonları...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

3. Bugün 13882 adet daha almışlar...
    Hacim yüksekti (240408) ben sildi süpürdüler sandım ama bizimkilerin aldığı miktar az çıktı...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...

4.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Bugün 13882 adet daha almışlar...
    Hacim yüksekti (240408) ben sildi süpürdüler sandım ama bizimkilerin aldığı miktar az çıktı...
    Ben de aynısını düşündüm, KAP'ta ufak bir geri alım görünce sevindim.

Geri alım potansiyeli böyle idareli kullanılırsa 6 ay-1 yıl spekülatörleri hisseden uzak tutmak mümkün olur, bu da hisse fiyatında minumum dalgalanma demektir.
    Winter is coming...

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Ben de aynısını düşündüm, KAP'ta ufak bir geri alım görünce sevindim.

Geri alım potansiyeli böyle idareli kullanılırsa 6 ay-1 yıl spekülatörleri hisseden uzak tutmak mümkün olur, bu da hisse fiyatında minumum dalgalanma demektir.
    Aynen azar azar iyidir...
    Bugün 73758 adet almışlar...

6. 208.395.812,93 TL 2018 karı hayırlı olsun...
    Yıllık baktığında iyi gibi ama...
    189.964.446 TL 2017 karıydı, 108.631.580 TL' de 3.Ç 2017 karıydı...
    Aradaki fark yaklaşık 81,3 milyon...
    2018 3.Ç karı ise 156.315.464 TL aradaki fark yaklaşık 52 milyon...
    Son çeyrek ne olmuş sadece dövizden dolayı mı bakmak lazım bilançoya...

7.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    208.395.812,93 TL 2018 karı hayırlı olsun...
    Yıllık baktığında iyi gibi ama...
    189.964.446 TL 2017 karıydı, 108.631.580 TL' de 3.Ç 2017 karıydı...
    Aradaki fark yaklaşık 81,3 milyon...
    2018 3.Ç karı ise 156.315.464 TL aradaki fark yaklaşık 52 milyon...
    Son çeyrek ne olmuş sadece dövizden dolayı mı bakmak lazım bilançoya...
    Sayın MSB, Siz iki farklı bilançoyu karşılaştırıyorsunuz. Bu nedenle son çeyrekte bir şeyler olmuş gibi görünüyor, aslında çok önemli bir değişiklik yok, yani en azından sizin düşündüğünüz kadar bir fark yok.

189 mio TL geçen yılın SPK bilanço karı, 208 mio TL ise bu yıl geçici vergi dolayısıyla maliyeye verilen gelir tablosundaki rakam. Yani birbirinden farklı iki tablo söz konusu. Zaten Maliye'ye verilen tablonun üzerinde SPK'ya göre hazırlanmamıştır uyarısı var.

Karşılaştırmayı farklı tarihlerdeki aynı tablolarla yaparsak,

Geçen sene maliyeye verilen geçici vergi gelir tablosunda kar 149,2 mio TL
    Bu seneki tabloda ise bu kar 208.3 mio TL

SPK'ya göre hazırlanan bilanço ve Gelir tablosu daha açıklanmadı ama Maliyeye verilen tablodaki kara bu yılın avm-otel değerleme artışı rakamını koyarsak (toplamda 68 mio TL gibi bir artış var) 276 mio TL gibi bir kara ulaşırız. Ancak vergi bilançosu ile SPK bilançosu arasında başka muhasebesel farklar da olduğunu dikkate alırsak ve bunun da aşağı yukarı 10 mio TL'lik bir sapmaya neden olabileceğini öngörürsek 266-286 mio TL arasındaki bantta bir SPK karı bekleyebiliriz.

Saygılar..
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Sayın MSB, Siz iki farklı bilançoyu karşılaştırıyorsunuz. Bu nedenle son çeyrekte bir şeyler olmuş gibi görünüyor, aslında çok önemli bir değişiklik yok, yani en azından sizin düşündüğünüz kadar bir fark yok.

189 mio TL geçen yılın SPK bilanço karı, 208 mio TL ise bu yıl geçici vergi dolayısıyla maliyeye verilen gelir tablosundaki rakam. Yani birbirinden farklı iki tablo söz konusu. Zaten Maliye'ye verilen tablonun üzerinde SPK'ya göre hazırlanmamıştır uyarısı var.

Karşılaştırmayı farklı tarihlerdeki aynı tablolarla yaparsak,

Geçen sene maliyeye verilen geçici vergi gelir tablosunda kar 149,2 mio TL
    Bu seneki tabloda ise bu kar 208.3 mio TL

SPK'ya göre hazırlanan bilanço ve Gelir tablosu daha açıklanmadı ama Maliyeye verilen tablodaki kara bu yılın avm-otel değerleme artışı rakamını koyarsak (toplamda 68 mio TL gibi bir artış var) 276 mio TL gibi bir kara ulaşırız. Ancak vergi bilançosu ile SPK bilançosu arasında başka muhasebesel farklar da olduğunu dikkate alırsak ve bunun da aşağı yukarı 10 mio TL'lik bir sapmaya neden olabileceğini öngörürsek 266-286 mio TL arasındaki bantta bir SPK karı bekleyebiliriz.

Saygılar..
    Bilanço açıkladı da oradaki kar diye yazmıştım ben onu, siz yazmasanız bilanço açıklanana kadar da farkına varmayabilirdim...
    Kap' tan bakmayınca yada haberi iyi okumayınca öyle oluyor, benim dikkatsizliğim...
    Trader' ın haber bölümünden bakmıştım...
    İş yatırımdan da diğer verileri aldım...
    Teşekkürler uyarı için...

Sayfa 44/84 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •