Sayfa 45/84 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon
Arama sonucu : 670 madde; 353 - 360 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Bilanço açıkladı da oradaki kar diye yazmıştım ben onu, siz yazmasanız bilanço açıklanana kadar da farkına varmayabilirdim...
    Kap' tan bakmayınca yada haberi iyi okumayınca öyle oluyor, benim dikkatsizliğim...
    Trader' ın haber bölümünden bakmıştım...
    İş yatırımdan da diğer verileri aldım...
    Teşekkürler uyarı için...
    Bilanço okuyan birisi olduğunuzu bildiğim için dalgınlığınıza denk geldiğini tahmin etmiştim zaten. Saygılar...
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Sevgili paydaşlar, Bir kaç günü yıl sonu bilançosu, bir haftaya kadar da ödenecek temettü tutarı açıklanacak.

Ben tahmin (biraz da temenni) sezonunu açıyorum.

2018 kar tahminim daha önce de yazdığım gibi 68 mio tl'si değer artışından olmak üzere 276 mio TL. Biraz fazlası sürpriz olmaz.

Temettü tahminim 1 tl. Temettü dağıtma politikası AKMGY ya da PAGYO gibi olsaydı, beklentim 1.25 tl olurdu, çünkü bunu karşılayabilecek yıllık kara sahip. Ancak hisse geri satın alma ve muhtemel diğer yatırımlar için bir köşede para tutma politikası nedeniyle çoğunluk hissedarlar dağıtılablecek karın bir kısmını bünyede tutmayı tercih ediyorlar. Buna da bir itirazım yok şirket aslında göründüğünden daha verimli bir şirket oluyor böylece.

Dün yggyo'da 100 binin lotun üstünde bir işlem hacmi oldu ve bizimkilerin bunda payı yok. Bugün ise şu saate kadar sadece 223 lotluk işlem geçmiş. Şirket yönetiminin elindeki geri alma opsiyonunu düşündüğümüz gibi kara günlere sakladığının güzel bir göstergesi bunlar. Alınan yönetim kurulu kararına göre 30 mio tl'lik geri alım yapma yetkileri var hala. Bu da spekülatörleri yggyo'dan uzak tutan güçlü bir silah.

Neyse laf lafı açıyor ama baştaki sözümüzü tekrar söyleyip konuyu kapatalım.

Başlığı takip eden ortakları kar ve temettü tahminlerini alalım lütfen.

Siz de uyumayın sn. deepvoice, ses verin. En sağlam bilgiler sizde çünkü.

Bu vesileyle bütün paydaşlara saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Forumun en seviyeli başlıklarından birinin takipçileri olarak bu dileğimi hak ediyorsunuz çünkü...
    Winter is coming...

3. 12 aylık kar rakamı açıklandı, 275.7 mio tl.

Hayırlı olsun. Tahminim doğru çıktı.

Değer artış kazançlarını saymaz isek, (Ki ben hiç bir zaman saymıyorum)

2017 karı 152 mio TL iken 2018 karı 212 mio tl olmuş, yıllık artış, % 39,4 olarak gerçekleşmiş. Enflasyonu yenmişiz yani.
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    12 aylık kar rakamı açıklandı, 275.7 mio tl.

Hayırlı olsun. Tahminim doğru çıktı.

Değer artış kazançlarını saymaz isek, (Ki ben hiç bir zaman saymıyorum)

2017 karı 152 mio TL iken 2018 karı 212 mio tl olmuş, yıllık artış, % 39,4 olarak gerçekleşmiş. Enflasyonu yenmişiz yani.
    Güzel Allah bereket versin...
    Temettümüzü bekliyoruz...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

5. 0,931 nominal hisseye dağıtılacak kar payı...
    Biraz düşük ama kalan parayla hisse aldıktan sonra sorun yok...
    Allah bereket versin...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...

6.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    0,931 nominal hisseye dağıtılacak kar payı...
    Biraz düşük ama kalan parayla hisse aldıktan sonra sorun yok...
    Allah bereket versin...
    Aynı fikirdeyim. Ha temettü ile biz almışız ha temettü yerine bizim için şirket almış, aynı kapıya çıkıyor.

Temettü rakamındaki artış da yıllık % 30,5'a geliyor, burada da enflasyonu yenmiş bulunuyoruz.

Hayırlı olsun...
    Son düzenleme : ekfuture; 27-02-2019 saat: 19:26.
    Winter is coming...

7. Pagyodan da temettü alacağız...
     Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    0,5727 temettü 2 taksitte ödenecek...
    1. Taksit 0,46 TL 21.03.2019 ödenecek...
    2. Taksit ödeme tarihi belli değil sanırım şuan...
    Linki bu https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/748242

Sayfa 45/84 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •