Sayfa 81/84 İlkİlk ... 31717980818283 ... SonSon
Arama sonucu : 671 madde; 641 - 648 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Hocam burada yanlış anlaşılmaya açık konuşmuşsunuz bildiğim kadarıyla. Halka açık gyo hisse senetleri için konuşuyorum. Vade fark etmeksizin hisse alış satış kârının vergisi yok. Temettünün ise her yıl açıklanan sınırı geçtiği takdirde beyan zorunluluğu var. Diğer hisse senetlerinden tek farkı temettü ödemesinde stopaj olmaması. Beyan sınırını geçmeyenler için burada %10 kazanç var. Sınırı geçenler için ise pek fark eden bir durum olmamalı, diğer senetlerde vergi ödenirken stopaj vergiden düşülüyor, burada stopaj ödenmediği için vergide öyle bir stopaj istisnası olmamalı diye düşünüyorum. Yıllarca taşıyan varsa teyit edebilir.
    Konu ile ilgili düzenleme şu şekilde :

"Kâr dağıtımı yapan kurum tarafından stopaj yapılır (%0).
    - Tam mükellef kurumlardan elde edilen temettü gelirinin yarısının, varsa tevkif suretiyle vergilendirilmiş diğer menkul ve gayrimenkul sermaye iratları ile birlikte toplam tutarının, 2023 yılı için geçerli olan 150.000 TL'lik beyan sınırını aşması halinde, temettü gelirinin yarısı yıllık beyanname ile beyan edilir."

2. endeksin gitmeyen iyi kagıtlarının başında geliyor...geçen akmerkez bile tavan yaptı bu hala aşagıya gidiyor derdi sıkıntısı ne acaba...2-3 seanstır bayaga aşagılara mal veriyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
     Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    endeksin gitmeyen iyi kagıtlarının başında geliyor...geçen akmerkez bile tavan yaptı bu hala aşagıya gidiyor derdi sıkıntısı ne acaba...2-3 seanstır bayaga aşagılara mal veriyor...
    Hiçbir sıkıntısı yok;benim alıp unuttuklarımdan biri.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
    6 aylık kar 438 milyon...Yıl sonu lot başı kar 4 lirayı bulabilir...Bu da 2,5 -3 lira temettü demektir...diye tahmin ediyorum...

5. Genelde esas faliyet karini dagitiyor. Dediginiz gibi onumuzdeki donemlerde ayni karlilik devam ederse en az 2.5 tl dagitacak gibi. Ancak mesele fiyatin cok dusuk kalmis olmasi bir ralli yapmasi şart oldu.

6. Bu çeyrek KKM'den iyi gelir yazmışız:
    https://hizliresim.com/47qx0nw

7. 9 aylık hisse (lot) başı kazanç 4.17 tl olmuş:
    https://hizliresim.com/jo5s5w8

Sene sonu 5.5-6 tl'yi bulabilir.
    Kasada şimdiden 1.35 milyar tl nakit + finansal yatırım (çoğu kkm) var.
    3 tl üzeri bir temettü beklenebilir.
    Akmgy ve pagyo'ya kıyasla göreceli ucuz kaldı.
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
    9 aylık net kar;yaklaşık 980 milyon...Bu yıl 4 veya 5 lira temettü dağıtabilir...!

Sayfa 81/84 İlkİlk ... 31717980818283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •